Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

No tak tedy, žádná senzace se (zatím) nekoná. A místo Mony Lisy máme ukřičenou domovnici. Ale začíná prý nová éra

07.05.2020
No tak tedy, žádná senzace se (zatím) nekoná. A místo Mony Lisy máme ukřičenou domovnici. Ale začíná prý nová éra

Autor: FTV Prima (stejně jako v článku)

Popisek: Markéta Fialová a její dosud slabý hlas

FOTO Televize Prima udělala velikou chybu, když spuštění nového zpravodajského kanálu CNN Prima News anoncovala příliš dlouho dopředu a vzbudila tak značná očekávání. Podle toho, jak moderátor Libor Bouček v reklamní kampani bombasticky sliboval, že i zprávy o počasí budou „sofistikované“ a kriminální zpravodajství označoval za rodinné stříbro, leckterý divák mohl právem předpokládat, že se na českých televizních stanicích objeví něco nečekaného a nevídaného. Tím spíše, že se aktéři CNN Prima News chlubí, že u nás začíná nová éra a Česko už nikdy nebude jako dřív. Bohužel je však realita prozatím jiná.

Každopádně je však zajímavé, jak na vysílání CNN Prima News zareagovala konkurence. Televize Nova, která se právem obává nejvíce, že jí někdo ukousne další sousto z koláče sledovanosti, nasadila na dobu, kdy nový zpravodajský kanál odstartoval, rozhovor s Andrejem Babišem. Už fakt, že premiér se opět objevil z ničeho nic jako ´deux ex machina´, signalizoval, že se u nás bude dít něco mimořádného. A jistě ne náhodou se vzápětí objevil v Událostech na ČT 1 a ČT 24. Byl to jeden z důkazů, kdo u nás ve skutečnosti vlastně rozhoduje o tom, co, kdy a kde se bude na zpravodajských obrazovkách vysílat. Navíc je v době, kdy nikdo neví, co premiér a jeho vláda zítra zakážou či povolí, vysoká sledovanost zaručená. 

 

Doležalová a Voříšek je jedna ze dvou moderátorských dvojic na Hlavní zprávy

Silný hlas?

Za pozornost také stojí definitivní odhalení tajemství, kolik tváří Prima na svůj nový kanál přetáhla od konkurence. Spekulovalo se o tom dlouhé měsíce, nakonec se však žádná senzace nekoná. K české licenci proslulé americké televizní zpravodajské stanice dosud nezběhla žádná skutečná moderátorská, ani investigativní hvězda. Patrně největším ´úlovkem´ se tak stala bývalá moderátorka Novy Markéta Fialová. Na CNN Prima News získala svůj vlastní publicistický pořad, nazvaný Silný hlas, v němž slibuje to, co jinde neuslyšíme. Hned napoprvé však znamenal zklamání, protože Fialová nabídla slabou talkshow, v níž se objevili hosté, známí z jiných pořadů (farářka a psychiatr) a skutečně nic silného nepředvedli.

 

360 stupňů Pavlíny Wolfové má vizuál Mony Lisy, recenzenti ale spíše hovoří o uštěkané domovnici

Pod rouškou

Ještě větším zklamáním se stal investigativní pořad Pod rouškou, jehož tváří je bývalá reportérka České televize Markéta Dobiášová. V prvním díle, věnovanému dění v naší zemi v době koronavirové pandemie, nabídla pod pouhou rouškou slibované exkluzivity kauzy a informace (například nákupy předražených ochranných pomůcek), které již předtím většinou vypátrali její bývalí kolegové z Reportérů ČT nebo redaktoři serveru irozhlas.cz. CNN Prima News tak hned zpočátku narazila na zásadní problém, totiž že u nás je příliš mnoho redakcí na omezený počet zajímavých témat a případů, přičemž se do těch nejzávažnějších má odvahu pustit jen málokdo.

 

Sexbomba Perkausová, o níž se píše hlavně v souvislosti s velikostí jejího porpsí, naštěstí opustila zpravodajství a věnuje se šoubizu, kam také patří

Z televize Barandov do CNN

Vyloženě nešťastné je angažmá Pavlíny Wolfové, která již prošla snad všemi redakcemi v naší zemi, až skončila ve skomírajícím mediálním byznysu Jaromíra Soukupa. Na novém zpravodajském kanále Primy má za úkol, v pořadu nazvaném 360 stupňů Pavlíny Wolfové, analyzovat nejdůležitější události dne ze všech úhlů pohledu, což rozhodně nečiní. Zatím plní roli pouhé okřikovatelky svých hostů ve studiu, aniž by byla schopna jejich vzájemně si protiřečící výroky usměrňovat a uvádět na pravou míru. Na druhé straně je chvályhodné, že vedení televize Prima udělalo kvůli svému novému, ambicióznímu projektu několik zásadních personálních výměn, evidentně podle not licence CNN. Z hlavní zpravodajské relace konečně vyřadilo sexbombu Evu Perkausovou a atraktivní krásku přeřadilo do nablýskaného společenského magazínu Showtime. Také Roman Šebrle se s ohledem na svoji skvělou sportovní kariéru více hodí do role moderátora sportovní rubriky.

Český obsah v americkém obalu

CNN Prima News se prozatím zhlédla pouze ve formě proslulé zpravodajské televize. Každopádně zaslouží uznání za to, že nasadila laťku nejvýše, jak mohla. Nyní však musí ještě udělat hodně práce, aby se CNN vyrovnala i obsahem, především našla nebo vychovala skutečné moderátorské a reportérské osobnosti. Vynikající novináři jsou totiž nejvýznamnější devízou stanice, patřící na světě mezi ty nejrespektovanější.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace