Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

I když je hvězda, dodnes nemá hit a občas si musela i půjčit. Zná ale lepší důkaz lásky, než je svatba. Přečetli jsme

04.05.2020
I když je hvězda, dodnes nemá hit a občas si musela i půjčit. Zná ale lepší důkaz lásky, než je svatba. Přečetli jsme

Foto: Instagram

Popisek: Monika Absolonová

Monika Absolonová je jednou z našich nejoblíbenějších zpěvaček. Znáte od ní ale nějaký hit? Proč vlastně nemá a nehraje své písničky, vysvětlila v rozhovoru pro MF Dnes. A prozradila také, zda se bude podruhé vdávat.

Stejně jako většina umělců nyní i Monika přišla o práci, přesto si pozitivum na této situaci najde. „Jak mám doma ty dva malé kluky, můžu je teď každý večer koupat a ukládat. A myslím, že i oni jsou rádi, protože když jsem se loni v září po roce a čtvrt mateřské vrátila k divadlu, hodně se to pracovně rozjelo, do toho koncertní turné, v říjnu, listopadu a prosinci jsem skoro nebyla doma. A pokračovalo to od ledna do března, kdy jsme ve Studiu DVA s Filipem Blažkem zkoušeli nové činoherní představení Duety,“ vysvětlila. Bohužel představení má mít už zanedlouho premiéru, což se asi nestane. Podobný pech potkal muzikál Evita, ve kterém hraje. „S Evitou je smůla, že mě teď na jaře čekalo posledních pár představení a brzy uplynou zakoupená práva. Ale snad se je podaří prodloužit. Zatím to vypadá, že bychom to mohli dohrát na konci srpna. Nezahrát si už nikdy Evitu, to by mě mrzelo moc,“ přiznala.

Nešťastné video

Zcela bez práce není, vysílá živě přes internet a někdy na ni i padne smutek. „Přestože reakce sledujících lidí byly fantastické, měla jsem o sobě pochyby. Pak vyjdete z divadla na večerní Václavák, kde není ani noha, jedete prázdnou Prahou domů – a vtom to na mě dolehlo. Doma jsem si vysílání pro kontrolu pustila ze záznamu, bála jsem se, že to byl průšvih, ale nebylo to tak hrozné, jak jsem myslela. A do toho jsem si pročítala strašně pozitivní ohlasy.“ Přesto se posilněná drinkem rozhodla natočit video, ve kterém dala najevo, jak je jí úzko. „Prostě jsem se z toho všeho normálně opila. A ještě v noci jsem natočila děkovací video, které jsem dala na Instagram a Facebook. Já jsem totiž opravdu cítila smutek a tíhu celého světa a úplně mě to rozklížilo a byla velká chyba zapnout nahrávání. Když jsem se ráno vzbudila, už to vidělo strašně moc lidí.“ Ačkoliv si říkala, že jde o ostudu, video nestáhla. „Samozřejmě, že je to ostuda. Ožrala ses jak hovado, matka od dvou dětí, výborně! A říkala jsem si: Buď budeš srab a vymažeš to, nebo to tam necháš, protože to jsi celá ty.“ A u svých fanoušků si tím pochopitelně vysloužila body za otevřenost a upřímnost.

 

Slavný muzikál Evita v pražském Studiu DVA:

Strhující příběh, vášnivá Argentina, geniální hudba Andrew Lloyd Webbera... Zakoupená práva brzy skončí, přesto Monika doufá, že si Evitu ještě zahraje a zazpívá

Zpěvačka bez hitu

Zpívá už velmi dlouho, díky spolupráci s Michalem Davidem se brzy proslavila, přesto měla období, kdy si musela půjčovat od maminky. Ani muzikál Dracula jí finančně příliš nepomohl. „Už jsem měla za sebou dvě sólové desky, z toho ta první byla poměrně úspěšná, a do toho jsem před maturitou uspěla v konkurzu na muzikál Dracula. Což bylo na jednu stranu skvělé, kariérně to byl posun, ale byla jsem až třetí alternace. To znamená, že hrajete, jen když obě hvězdy před vámi náhodou onemocní, což se stává nárazově. Když se to ale stane, smlouva s muzikálem má přednost před vším ostatním a nikdo se neptá, jestli máte zrovna sólové vystoupení nasmlouvané bokem, takže ho musíte zrušit.“ Monika zpívá v muzikálech, obdržela dokonce i Cenu Thálie, ale svůj hit nemá, je známá díky jiným písním. „Když lidé takovou písničku spontánně sdílejí a oblíbí si ji, může prorazit i do rádií. To se mi zatím bohužel nepovedlo. Na vlastních koncertech si občas nějakou svou písničku dám. A na plesech vždycky publikum se smíchem ubezpečuju – nebojte, nebudu vás obtěžovat vlastní tvorbou.“

Lepší důkaz lásky než svatba

Monika má dva malé kluky, prvního porodila až rok před čtyřicítkou, což nebyl rozhodně záměr, prostě do té doby nepotkala toho pravého. „Proto jsem se vdávala ve třiadvaceti, protože jsem chtěla mít rodinu a děti. Připadalo mi to automatické na rozdíl od zpívání, kde jsem tu samozřejmost nepociťovala,“ prozradila. Až nynější vztah je ale konečně to ono. „První manželství mi nevyšlo, pak ani ty další vztahy. Pro spoustu chlapů asi není úplně jednoduché mít doma samostatnou ženskou, pro chlapské ego to musí být nářez a každý se s tím vyrovnává po svém. Někdo vám to vyčítá, jiný to naopak až nezdravě obdivuje a ani jedna varianta není ideální.“ Druhou svatbu prý ale nechystá. „Cizí svatby mě dojímají, ale moje vlastní by mi přivodila zbytečný stres. Jsem ráda, že Tomáš by si mě vzal, kdybych chtěla, ale já to úplně nechci. Pro mě není největším důkazem lásky svatba, ale když máte s někým děti. Myslím, že my s Tomášem děti z lásky máme.“

 

+

Monika Absolonová působí neuvěřitelně autenticky a upřímně. Třeba když tvrdí, že vlastní skladby na plese nehraje, protože chce, aby se lidi bavili. „A bavit můžete jen známými věcmi. Ale já mám to štěstí, že můžu bavit, protože kdybych spočítala všechny své hlavní role v muzikálech, tak jsem ve své době vyzobala v podstatě všechny.“ Věříte jí prostě každé slovo.

Je smutné slyšet, o kolik příležitostí kvůli epidemii koronaviru přišla – nové představení s Filipem Blažkem, poslední představení Evity… Naštěstí evidentně nezoufá, je stále optimistická a věří, že mnohé další přijdou.

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace