Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

To je úsměvné, co ten koronavirus nutí lidi dělat. Někteří se mění v pejsky a začínají štěkat

24.04.2020
To je úsměvné, co ten koronavirus nutí lidi dělat. Někteří se mění v pejsky a začínají štěkat

Foto: Pixabay

Popisek: Psí salón; ilustrační foto

FOTO Nejlepší způsob, jak se vyrovnat s absurdními rozhodnutími našich politiků, je dělat si z nich legraci. Jedině tak se dají ve zdraví přežít jejich neustále se měnící zákazy a příkazy, nad nimiž zůstává rozum stát. Stačí třeba, aby ministra průmyslu bombardovali majitelé domácích mazlíčků stovkami emailů a namísto kadeřnictví se budou otvírat salóny pro psy. Lidé přijdou na řadu až za měsíc.

„Může se to zdát úsměvné, ale jsme národem pejskařů a lidé potřebují svého psa na jaře ostříhat,“ nechal se bezelstně slyšet ministr Havlíček v České televizi. To, že potřebují ostříhat především lidé, nezmínil. Zřejmě ho dostatečně neatakovali a poníženě neprosili. A tak přednost dostali pejskaři. To samozřejmě vyvolalo bouřlivé reakce a na své si opět přišli vtipálci. „Rozhodl jsem se využít současného trendu, že mohu svobodně určit, kdo vlastně jsem a jaké chci mít pohlaví, a prohlašuji se za psa, “ pochlubil se na sociálních sítích Petr. Podle jeho návodu je snadné dostat se konečně po pěti týdnech k holiči. Stačí si jen nasadit psí hlavu a začít štěkat. Už si to prý doma vyzkoušel. Jeho názor možná inspiroval známého kreslíře TMBK, který se tématu ´koronáč´ věnuje pravidelně. Jedna z jeho posledních karikatur znázorňuje dlouhou frontu lidí s nasazenou psí hlavou, čekajících před psím salónem Mazlíček. Jiní kritici ale moc vlídní nejsou a stěžují si třeba na to, že v žijeme v čoklistánu, kde mají psi větší práva než lidé.

 

Tak už zase frčí... Snímek z Facebooku psího salónu Mazlíček

Naštvaní kadeřníci a holiči

Do smíchu ovšem moc není majitelům kadeřnictví, kteří jsou již druhý měsíc bez možnosti provozovat svoji živnost, zatímco v jiných firmách, kde dohromady vedle sebe pracuje velké množství lidí, jejich činnosti nikdo nebrání. Na tento fakt si nám postěžovala kadeřnice Lucie. Ta nejenže nechápe přednost, kterou dostali provozovatelé psích salónů, ale třeba také autoškol. Podle ní je hodinový pobyt v uzavřeném autě, kdy vedle sebe sedí instruktor a žáci, mnohem rizikovější, než návštěva zákazníka v kadeřnictví. „Přísnou hygienu a dezinfekci dodržuji tak jako tak, navíc většinou pracuji v rukavicích. Nedotýkám se těla svých zákazníků, ale pouze vlasů. Podle mě to je stejné, jako třeba návštěva zubaře. Neměla bych navíc žádný problém používat ochranný štít,“ stěžuje si Jana na nespravedlnost a nepochopitelnost vládních rozhodnutí. Navíc se sama přesvědčila, že si teď lidé organizují domácí kadeřnictví, kamarádky se doma navzájem barví a stříhají a nikdo samozřejmě nekontroluje, jak je zajištěna jejich ochrana. Přemýšlí nahlas i o tom, jakým způsobem pečují o své vlasy členové vlády: „Paní Schillerová se těžko stříhá sama. Každý den v televizi vypadá, jako že právě přišla od své kadeřnice. Nebo načesané a nakulmované moderátorky v televizi asi také mají nějakou výjimku,“ rozčiluje se Jana.

 

Účes ministryně Schillerové řeší celý internet i média (a nevěří, že je dílem političky, jak ona tvrdí): „Na fotce je vidět, že ten střih je rozhodně zkrácený a má novou barvu. Můžeme se samozřejmě dohadovat, jestli si to barvila doma sama, pokud ano, tak si myslím, že až skončí v pozici ministryně financí, leckteré kadeřnictví ji rádo přijme.“ Zlomyslný hlas lidu z Facebooku pak dodává: „Jak se řeší, zda Alenka byla či nebyla u kadeřníka... Tak jedno víme jistě. Určitě nebyla ve fitku“

Ministrovo háro

Ostatně i na toto téma reaguje Tomáš Břínek. Ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha zachytil na koláži, v níž využil záběr z tiskové konference vlády. Vojtěchovi na ní už tak přerostla jeho pověstná ofina, že mu překrývá roušku a ministr, který vůbec kvůli tomu nevidí, v bublině říká: „Osobně také doufám, že kadeřnictví brzy otevřou.“

 

Zato ministr zdravotnictví vládní nařízení, jak se zdá, dodržuje...

Jeho vládní kolega, ministr životního prostředí Richard Brabec si dokonce ve skutečném rozhovoru pro Českou televizi postěžoval, že má již přerostlé háro. Jako vždy vyfešákovaný ministr Havlíček ale evidentně nikoliv. Také on pravidelně vypadá, jako že právě přišel od holiče.

Vložil: Adéla Hofmanová