Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Cestu za Sinatrou mu zatrhli a na svůj sen čekal přes dvacet let. Teď na něj čeká Ostrov pokladů. Tajnosti slavných

22.04.2020
Cestu za Sinatrou mu zatrhli a na svůj sen čekal přes dvacet let. Teď na něj čeká Ostrov pokladů. Tajnosti slavných

Autor: archiv

Popisek: Josef Laufer

AUDIO/VIDEO Nikdy se nikde nikomu neupsal nastálo ani neměl exkluzivní smlouvu s agenturou. Těšil se na premiéru svého muzikálu, k němuž napsal i scénář. Jenže osud pro něj připravil úplně jiný. (Pokračování z pondělí 20. dubna)

„Rád se vracím do padesátých a šedesátých let. Z mého pohledu je to doba velkých zážitků, velkých úskalí a mála peněz. Rád vzpomínám na to, jak jsme jako mladí umělci byli zatracovaní a na druhé straně obdivovaní. Mám rád éru rock’n’rollu, protože mi byl blízký. Bigbít jsem v šedesátých letech tolik nemusel, ale rock’n’roll padesátých let mě fascinoval. Líbilo se mi také všechno, co z něho vycházelo. Mám rád i funk, funky-jazz nebo klasiku,“ přiznal před časem v rozhovoru pro server novinky.cz Josef Laufer. „Měl jsem to štěstí, že jsem mohl účinkovat se skupinou Golem, což je jedna z mála kapel u nás, která funky-jazz hrát umí.“

 

Podívej, šenkýři
(ze seriálu Píseň pro Rudolfa III.):

Jeden z legendární trojky

Před kamerou stanul poprvé ještě jako student v povídkovém filmu Strakatí andělé a vzápětí zaujal celou republiku jako jeden z trojice kytaristů, kteří zpívají slavnou úvodní i závěrečnou písničku v legendárních Starcích na chmelu. Své herecké schopnosti sice zúročil, dokonce hostoval v roce 1969 s Waldemarem Matuškou v Národním divadle v komedii Na pravici Boha Otce. Svoji diplomovou práci už ale věnoval tématu Herec pro muzikál a přesně takový právě je. Zpívající a tančící herec, ale také režisér a bavič. Velký sen o působení v New Yorku začal snít už v mládí a v roce 1971 se mu málem splnil, když dostal nabídku představit se po boku Franka Sinatry. Zhatil mu ho ale náměstek ředitele Pragokoncertu, který mu cestu za moře na poslední chvíli překazil. Krátce nato přišla autohavárie a jeho sny o dobývání světa se proměnily v drobné radosti. Režíroval v katovické televizi, vystupoval se skupinou Golem, zahrál si v seriálu Cirkus Humberto…

 

Milenci v texaskách
(úvodní píseň z filmu Starci na chmelu):

Sen si splnil oklikou

V roce 1968 se oženil s kostýmní návrhářkou Irenou Greifovou, která měla tehdy pětiletého syna Karla, a spolu mají dceru Ester. A možná i proto zůstali v Čechách. „Měl jsem v té době ještě docela růžové představy o budoucnosti a také jsem si říkal, že domov je tam, kde jsem dostal první facku a první pusu. Moje žena byla těhotná, a navíc s malým Kájou. Teprve dnes umím ocenit, jak skvělé mi poskytla zázemí,“ nechal se slyšet. Své sny o New Yorku si splnil až počátkem devadesátých let, když režíroval Velkou broadwayskou show, plnou ukázek z nejslavnějších muzikálů, s níž jezdil tři sezony po celé Evropě. A vždycky všechno dokázal nastudovat bez znalosti not. Nikdy je prý nepotřeboval. „Melodii jsem se naučil vždycky rychleji než texty včetně svých vlastních,“ přiznal.

 

Cyrano:

Columbo a paní Columbová

A jak vlastně přišel ke svým doutníkům? Tuto neřest ho prý naučila již v roce 1961 jedna krásná slečna na Kubě, kde pracoval jako tlumočník při natáčení filmu Komu tančí Havana. Jeho ‘columbovská‘ image ale vznikla až později, když už o doutnících i něco věděl. „Myslím si, že kdybych měl k dispozici peníze, které jsem v životě dal do koupě dobrých doutníků, postavil bych za ně dvě vily,“ posteskl si. Jednoho dne ale kouřit přestal, prý to prostě najednou přišlo. A od té doby už je kouří jenom na jevišti, když hraje inspektora Columba. Se slavným inspektorem má společnou ještě další vlastnost – o existenci své životní partnerky vždy pouze mluvil, nikdy ji však ve společnosti neukázal. Spatřit ji po jeho boku jsme mohli leda tak na posledním rozloučení s některým zesnulým kolegou. Prozradil o ní víc, až když se o ni začal bát. V roce 2016 totiž Irena prodělala toxický šok, selhávaly jí životně důležité orgány, nemohla se hýbat ani komunikovat. Z nemocnice byla propuštěna až koncem roku 2018, stále je ale ještě v péči rehabilitačního ústavu.

 

Odcházím:

Příliš dlouhý spánek

V plné síle i pracovním nasazení oslavil Josef Laufer loni v srpnu osmdesátiny, napsal scénář k novému dětskému muzikálu Ostrov pokladů, složil pro něj písničky a ujal se i režie. A do poslední chvíle vystupoval v pražském Divadle Boradway. V pondělí 16. března byl hospitalizován kvůli pánované operaci srdce v pražské Nemocnici a Homolce. Během chirurgického zákroku se ale jeho stav zkomplikoval a musel být uveden do umělého spánku, z nějž ho stále ještě neprobudili. „Není v kómatu, normálně spí, Pepa a všechny jeho klinické testy jsou v pořádku. Tak asi si potřebuje jenom víc odpočinout,“ prozradil magazínu Top Star producent Oldřich Lichtenberg. Josef Laufer se nikdy netajil tím, že je workoholik a práci k životu potřebuje. A na další premiéru se obzvlášť těšil. Epidemie koronaviru ale způsobila nejen to, že dceru Ester lékaři nepustí za ním ani za Irenou. Ve hvězdách je prozatím i termín premiéry. „I kdyby nám ji ale neposunul koronavir, tak bychom ji přeložili na pozdější termín kvůli Pepíkovi. Věřím totiž pevně, že se probudí,“ prohlásil Lichtenberg. A Krajské listy dodávají: Pepo, držte se, máme Vás rádi!

 

Just a gigolo:

 

Božoňka

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace