Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kvůli holkám šel na ‘pajďák‘, a pak mohl být leda tak bachařem. Naštěstí už tu tenkrát byla jedna show

18.04.2020
Kvůli holkám šel na ‘pajďák‘, a pak mohl být leda tak bachařem. Naštěstí už tu tenkrát byla jedna show

Foto: FTV Prima

Popisek: Matěj Ruppert v Show Jana Krause

VIDEO Zpěvák Matěj Ruppert byl jedním z doposud posledních hostů Show Jana Krause. Prozradil, že i když je hrdým tátou dvou malých holčiček, na mejdanu za to stále umí vzít.

I Matěje Rupperta přivítalo kvůli nouzovému stavu prázdné hlediště. „Tohle je noční můra. Zažil jsem to jednou, když jsem hrál jako dýdžej,“ poznamenal. Do Show přišel oblečený celkem střízlivě, na pódiu je ale vždy v extravagantním převleku. „My máme společnou věc s Monkey Business, že hrozně neradi rozebíráme naše kostýmy.“ Hlavním důvodem, proč se tak oblékají, je ale legrace a humor. „Slovo exhibicionista je bráno jako úchylka, tohle není, je to touha udělat si ze sebe legraci, srandu, proto chodíme oblečeni do takových šíleností.“ Dnešní doba je podle něj mnohdy postavená na hlavu, vyjádřil se třeba k tomu, že si někde může člověk vybrat dokonce i pohlaví. „Dokážu pochopit, že se někdo narodil v jiném těle, než se cítí. V tom případě ať si dělá, co chce. Ale tohle velké rozebírání mi přijde postavené na hlavu.“

Už shání brokovnici

 „Mám dvě dcery, snad, pokud si to nerozmyslí,“ prozradil hrdý otec, a přestože jsou ještě malé, už nyní má strach, jaké to bude, až se kolem nich začnou rojit kluci. „Bojím se, ale daleko se víc bojím svojí reakce, abych nezblbnul. Abych nebyl ten urputný otec, který brání děvčata před okolním světem. Maminka mi vyprávěla, že u mého dědy to bylo tak, že do puberty byl v pohodě, a pak začal být trochu nervózní. Tak snad se mi to nestane, ale už si dělám zbrojní průkaz a pořizuju si brokovnici,“ dodal s nadsázkou.

Matěj Ruppert v Caruso Show:

V roce 1997 se představil poprvé publiku v televizní soutěži amatérských zpěváků Caruso Show s nesmrtelným hitem skupiny Beatles Eight Days A Week. A věřte nevěřte, vyhrál!

Dvacet minut a dost

Působí hodně energicky, možná je to i tím, že od dětství trpěl poruchou pozornosti, která mu zůstala dodnes. „U mě se to tolik neprobíralo. Za komunistů bylo školství uniformní a strohé. Holčička, která pěkně sedí, má ruce vzadu a je rovná jako pravítko. A do toho já po ní mrsknu jablečné pyré. Takovou jsem měl poznámku: Metá jablečné pyré,“ smál se. „Ono to není o tom, že byste na to nestačil, ale určité věci se vám nesepínají. Já jsem disortografik, což znamená, že mám problémy s pravopisem. Měl jsem hlavně poruchy pozornosti, měl jsem problémy vydržet na jednom místě. Ta čtyřicetiminutová hodina nebyla utrpení, já jsem po dvaceti minutách nevěnoval pozornost tomu, co se tam děje,“ popsal svá školní léta. Navíc před dvěma lety prodělal klíšťovou encefalitidu: „Můj infektolog a neurolog mě upozornili, že primárním přenašečem je klíště, ale mají to i komáři, i když se o tom moc nemluví. Zdrojem může být i kozí mléko. Je to zvláštní choroba. Riziko je minimální, ale byly už takové případy,“ svěřil se.

S láskou si pospíšil

Vystudoval střední pedagogickou školu, což mu prý zcela vyhovovalo. „V tom věku k tomu člověk přistupuje jinak než jako otec dvou dcer. Ale přišel jsem tam o panictví, to je pravda. On to byl tak trochu důvod, proč jsem na tu školu šel. Zaprvé mi bylo řečeno, že mám větší šanci se tam dostat než na gympl, což se ukázalo pravdou. My jsme byli tři ročníky, to je třicet na jednu třídu, a z toho bylo jen pět kluků. To bylo krásné,“ zasnil se. Získanou kvalifikaci ale nikdy v praxi neuplatnil. „Jelikož jsem byl studentem Střední pedagogické školy, tak bych toho moc neučil, mohl bych být učitelem v mateřské škole, vychovatelem na intru, nebo kdybych si dodělal nějakou právní kvalifikaci, bych mohl být bachař. Což mi při mých 170 centimetrech přijde vtipné,“ prozradil a dodal: „Já jsem dostudoval a věnoval se hudbě.“ Děti miluje, ale prozradil, že v okamžicích ho dokážou pěkně potrápit. „Když už usínám, tak se vždycky jedna nebo druhá probudí. Nebo když mám kocovinu, tak zlobí víc než normálně. To by mělo být zakázané, chodit domů s kocovinou. Žena tvrdí, že bych se neměl ožírat. Ale mě opíjení s kamarády hrozně baví!“

 

Zpěvák Matěj Ruppert se už během studia zúčastnil tehdy velmi populární soutěže Caruso show, ve které porotě zcela vyrazil dech a vyhrál. Po maturitě několik let vystupoval s kapelou Leguár GR, která hrála funky.

To byla pochopitelně skvělá průprava pro kapelu Monkey Business, kterou založil Roman Holý. Když hledal pro kapelu zpěváka, zašel se podívat na Matějův koncert, a poté ho pozval na zkoušku. S Romanem má Matěj ještě další společný projekt, G Point Hunters, který je založen na dýdžejingu a improvizaci.

Vložil: Michaela Špačková