Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ztracený se… ztratil. Uvízl na Mauriciu, kde došlo jídlo, vše zavřeli, žádná sranda. VIP skandály a aférky

24.03.2020
Ztracený se… ztratil. Uvízl na Mauriciu, kde došlo jídlo, vše zavřeli, žádná sranda. VIP skandály a aférky

Foto: Supraphon / Jan Tůma

Popisek: Marek Ztracený překvapil fanoušky a u příležitosti dvou vyprodaných megakoncertů v O2 areně oznámil pouhý týden před vydáním nové album. Dostalo název ´Planeta jménem stres´, a sám zpěvák na svém Facebooku o pár týdnů později poznamenal: „Trochu mě mrazí, jaký vizionář jsem s tímhle bookletem byl… Držte se!“ Je v pořadí šestým albem Ztraceného. Nové album vyšlo u Supraphonu v den pětatřicátých narozenin Marka Ztraceného. Je k dispozici nejenom na CD, ale i ve všech obvyklých digitálních formátech jak pro download, tak pro streaming – což se teď, v karanténě, opravdu hodí. Najdete je zde (https://lnk.to/MarekZtracenyPlanetaJmenemStresFA)

FOTO, VIDEO Sužuje nás pandemie koronaviru. Potíže má také zpěvák Marek Ztracený. Ten asi nikdy netušil, jak moc dostojí svému uměleckému jménu, když se ocitl zcela ztracený s celou svou rodinou na ostrově Mauricius. Kvůli pandemii je totiž nechtěli pustit domů.

„Je to zatím takové ´příjemné´ drama… sice se nám cesta domů čím dál tím víc vzdaluje a ten pocit nejistoty ve mně hlodá, ale jsme pohromadě i s mými rodiči na jednom z nejhezčích ostrovů vůbec, kde k dnešnímu dni hlásí 0 nakažených, hltám a sleduji, co se děje u nás, a i když jsme o 10 000 km dál, v myšlenkách jsme s vámi doma,“ psal ještě před pár dny. Situace se ovšem hned další den velmi dramaticky změnila, přibylo nakažených a dostat se z ostrova už bylo skoro nemožné. To se mu ale prý nakonec podařilo, zpěvák sehnal letenky a měl by brzy odletět zpátky domů, do Česka, které je v karanténě.

 

´Příjemné drama´ - láska v ráji 

Čekání na odlet ale není vůbec příjemné: „Vše je zavřené. Spousta Čechů a totální nedostatek informací. Pláže jsou uzavřené, většina lékáren také zavřených. Žádné roušky, obchody zavřené, dochází tu jídlo, letecké společnosti téměř nekomunikují. Jsme u bazénu a čekáme," popsal pro Super.cz situaci, v níž se nachází.

 

A rybaření se synem, stále ještě v ráji. Had v podobě koronaviru ale již čeká na svou příležitost  

Kluk ze Šumavy v lyžařské bundě 

Na dovolenou přitom odlétal zpěvák, který se občanským jménem nazývá Marek Slodičák, s pocitem dobře vykonané práce, podařilo se mu totiž dvakrát vyprodat O2 Arénu. Úspěchy slaví nejenom jako zpěvák, ale také jako skladatel. Hraní na klavír a skládání hudby se věnoval od malička, po základce nastoupil na Ježkovu konzervatoř a jeho kariéra se začala velmi slibně rozvíjet. V roce 2008 přišel hit Ztrácíš a během chvíle byl za hvězdu. Ve své štěstí prý věřil vždy: „Když se mě na škole ptali, co budu dělat, říkal jsem: Budou mě hrát rádia, budu v televizi a budu mít vyprodaný koncerty. Tehdy jsem neměl jediný kontakt, nikdo mě nikde nechtěl. Ale byl jsem přesvědčený, že to tak bude,“ svěřil se Aha!.

 

 

Prvním singlem z nového alba je píseň Tak se nezlob, kde dominuje netradiční zvuk mandolíny a rozverný text.  K písničce navíc vznikl mimořádně vtipný videoklip plný známých tváří, který je již téměř 14 dní nepřetržitě č.1 v trendech na YouTube a nasbíral do dnešního dne 1,5 milionu zhlédnutí

Nenadálá sláva ho prý přesto poněkud zaskočila: „Přišel jsem tehdy v lyžařský bundě ze Šumavy do Prahy a netušil jsem, že mě za měsíc budou hrát v televizích a rádiích. Seběhlo se to strašně rychle a trochu to se mnou zamávalo,“ přiznal. A začala jízda, Marek prý víc pařil, než skládal. Nicméně po výstřelu do výšin následoval pád, na koncert přišlo 17 lidí… 

Syndrom prvního hitu

Úspěch prvního velkého hitu ho ale paradoxně přibrzdil. Všude chtěli slyšet jen Ztrácíš a jeho další tvorba prý nikoho nezajímala. Marek vše řešil i alkoholem, ale najednou prý poznal, že přestřelil: „Jednoho dne jsem se probudil v pražském bytě po dalším mejdanu, kolem mě rozbité a rozlité lahve, asi deset spících lidí, které jsem neznal, měl jsem monokl a sedící na posteli jsem si uvědomil, že jsem na té své cestě za snem zabloudil,“ vyznal se na Novinkách.

 

O2 Aréna. Vyprodaná, dokonce dvakrát. To už je něco

Opustil zajeté koleje a začal znovu a jinak. A udělal dobře. Následovaly samé úspěchy, hity pro jiné zpěváky, korunované dvakrát vyprodanou O2 Arénou. Zde požádal o ruku matku svého syna Marcelu, bývalou moderátorku televize Óčko. Což vypadá růžově, nicméně Markova přítelkyně to s ním neměla vždy jednoduché. S Markem se totiž rozešla ještě před narozením syna: „Syn rozhodně nebyl plánovaný, navíc se narodil za dost hysterických okolností, protože s přítelkyní jsme se ještě před porodem rozešli, ačkoli jsme se pak po nějaké době znovu dali dohromady. Zpětně si ale uvědomuju, že nebýt jeho, asi bych neskončil úplně dobře,“ kaje se Marek. Nicméně dnes to vypadá, že nabral dobrý kurz. Vydrží mu vítr v plachtách?

 

Přítelkyni a matku svého syna požádal o ruku v O2 Aréně. Jak z amerického filmu

Zato Petr Vágner už je doma

Primácký moderátor Petr Vágner vyjel do Spojených států, když začala epidemie nabývat na síle. I on měl obrovské problémy se vrátit domů. Ještě před tím udivoval fotkami z pláží na Floridě, kde zářilo sluníčko a vše vypadalo idylicky. Nicméně pandemie dorazila i do Ameriky a návrat domů byl ve hvězdách. Petr nakonec se štěstím přiletěl, ale z letiště putoval rovnou domů do karantény, takže na obrazovce v Top Staru ho hned tak neuvidíme.

 

Ještě ve Státech. Po příletu putoval moderátor rovnou do karantény. Alespoň je ale už doma

Budoucnost Eurovize je nejistá

Ben Cristovao měl letos reprezentovat naši zemi na soutěži Eurovize. Tato soutěž se ostatně jako naprosto vše ruší, a tak má Ben smůlu. Nicméně nesmutní a tvrdí, že zdraví je na první místě: „Samozřejmě s rozhodnutím Eurovizi zrušit souhlasím a myslím, že bychom se všichni teď měli soustředit na aktuálnější témata, jako je zdraví, imunita a pomoc ostatním,“ pravil rozšafně.

 

Ben Cristovao si změnil jméno. Patrně kvůli Eurovizi, která nebude, smůla

Jak to bude s dalším ročníkem soutěže, neví ani Česká televize: „Jedná se o čerstvou informaci, proto zatím není jasné, jak soutěž v příštím roce proběhne a v jakém stavu zůstanou národní kola s finalisty. My samozřejmě o vzniklou spolupráci s Bennym Cristo máme i nadále zájem. Celý tým do letošní účasti vložil hodně energie, za kterou mu velmi děkuji, stejně tak organizátorům,“ uvedla tisková mluvčí České televize Lucie Kapounová. 

Bez otce k porodu ani náhodou

A těhotné herečky velmi trpí kvůli zákazům otců u porodu. Vyjádřila se například prvorodička Ivana Korolová, nebo Kristýna Leichtová, která výslovně prohlásila, že nařízení respektovat prostě nebude: „Na porod se připravujete 9 měsíců, není to maturitní zkouška. Je to životní milník pro matku, dítě i otce. Ano, dřív se to sfouklo hrc prc a bez zbytečných keců – hlavně nám tu maminko nekřičte! Ale to bylo dřív, nechceme se přece vracet do středověku,“ rozčilovala se na svém Instagramu. Tak doufejme, že to holky zvládnou.

 

Sexy mamka Kristýna se sdílela. Na Instagramu. Fotila Bláža Hlasová

Rytmus je prostě Rytmus

Koncertní sály jsou zavřené a umělci tak hrají před kamerou a koncerty přenášejí online. A to s bezplatným přístupem, většinou je uveden účet, kam je možné posílat umělci peníze. Koncert přes internet připravil i slovenský rapper Rytmus, na rozdíl od ostatních však zpoplatnil přístup na 3 eura.

 

Ministr zábavy a zadáčo? Blázníte, copak je nějaká filharmónie?

Přitom rapper ´rejžuje´ hlavně na prodeji triček, mikin a kšiltovek s jeho logem a peněz má více než dost… Co na to říci, tenhle člověk se prostě nikdy nezmění.

 

Vložil: Michaela Špačková