Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Lovnou zvěří na staré parohy. A atmosféra strachu v úřadu nového ombudsmana. Fejeton(ky) Jiřího Macků

komentář 23.02.2020
Lovnou zvěří na staré parohy. A atmosféra strachu v úřadu nového ombudsmana. Fejeton(ky) Jiřího Macků

Foto: Zoo Praha / Facebook

Popisek: Přirozeným lovcem bývával muž. Dnes štvanice pořádají ženy (a muži se skrývají)

Svět se mění a sice tak, že úplně ve všem a úplně překotně. Hodně dříve (pro upřesnění již v minulém tisíciletí) jsme, jak šly roky, postupně proháněli nejprve spolužačky, poté mladé slečny, mladé paní, no prostě na co jsme si v tom kterém věku troufli. A leckdy docela marně, žádný zájem o nějakou zpětnou vazbu.

Potom přišlo období opačné, to už v tomhle tisíciletí, kdy jsme přestali reprezentantky opačného pohlaví prohánět, ještě tak se za nimi dokázali s heknutím otočit, až nakonec… konec. Zasloužený odpočinek celému organismu a vzpomínky. Koho by napadlo, že ve věku každoročně narůstajícího důchodu se z člověka stane doslova přes noc málem lovná zvěř. Vytoužený adept na milence, ne-li přímo na novomanžela.

Přesvědčila mě o tom mailová pošta, už tak zapráskaná nejrůznějšími nabídkami nejrůznějších internetových obchodů. Vnucováním zboží, které je právě pro mě výhodně sníženo minimálně o 54 %, a teď navíc nabídkami na seznámení; ty ovšem už bez příslibu cenového zvýhodnění. Ani jsem netušil, kde všude se setkávám se svými nápadnicemi, kde které a při jaké příležitosti motám hlavu a dávám jí naději.

Tak třeba jistá Alessandra mi napsala (pro upřesnění: dámy oslovují zásadně mailovou adresou): „Pokaždé co tě vidím v práci, jsem nadržená. Přemýšlím o tobě již několik týdnů. Chtěla bych, aby to mezi námi bylo nenápadné a bez jakéhokoliv dramatu. Tady jsou mé fotky, abys věděl, o kterou kolegyni se jedná.“ Bohužel neprozradila, v jaké práci, už dvacet let do žádné nechodím, což jsem jí sdělil na její adresu message hat.gwenmast.com. (Já vím, že cizí adresy se nemají sdělovat, ale třeba, když ne já, se chytí někdo jiný.)

Zlata si mě zase získala kuráží: „Mackujim, budu tvou navždy.“ Natěšený jsem odpověděl na adresu následující: „Na tvoji nabídku jsem čekal, půjdeme životem spolu. Jenom bych si od tebe potřeboval do začátku půjčit tak deset klacků.“ Na odpověď zatím čekám.

Renata má jiný problém, musí zřejmě v zaměstnání spotřebovat hodně papírových ručníků: „Přemýšlím o tobě již několik měsíců. Pokaždé, co si tě všimnu v práci, zvlhnu. Chtěla bych, aby to mezi námi bylo diskrétní a bez jakéhokoliv dramatu. Tady jsou mé fotky, abys věděl, o kterou kolegyni se jedná.“ Snímky lascívní, detailní, ale já nezvlhl, jak jsem ji také informoval na .

Radoslava mě naopak svou výčitkou roztrpčila: „Mackujim, opravdu jsem chtěla, abys na sebe vzal trochu zodpovědnosti. Chápu, že se ti líbím, ale bojíš se převzít iniciativu. Nestoudná holka jako já se nebojí být agresivní, takže se podívej na tyto fotky,“ přišlo doporučení z messageating.leucania.com. Ten přátelsky nabízený klín ovšem jako bych už někdy viděl… Možná dvakrát…

Na závěr Magdalene a Kamile, snad jednovaječná dvojčata, protože jak jinak si vysvětlit, že obě poslaly identický text: „Chápu, že žena nikdy nedělá první krok, ale již dlouhou dobu jsem do tebe zamilovaná a věřím, že víš, kdo jsem. Rozhodně se ale podívej na mé nejnovější snímky.“ Byly pěkné, pochválil jsem je a obě ujistil, že nevím, na adresy .

Milé dámy chápu vaše pocity, ale snad si už ve svém věku a s pěkně otlučenými parohy zasloužím trochu klidu. Snad se vám ozve někdo jiný…

Atmosféra strachu v úřadu nového ombudsmana

Panuje zde od první chvíle změny vedení, jak nás s tím seznámil jeden z tamních perspektivních pracovníků, jenž si ovšem nepřál prozradit své jméno ani plat. Podle něj nástupem nového veřejného ochránce práv se bývalá pohoda z brněnského úřadu zcela vytratila. Neustále prý brousí po chodbách a vyhledává konfrontaci se zaměstnanci, kteří se mu údajně bojí přijít na oči a komunikovat s ním tzv. face to face, protože se obávají následného fyzického postihu. Náš informátor tíživou atmosféru v úřadu shrnul lapidárně: „Chodí Křeček okolo, nedívej se na něho. Kdo se na něj koukne, toho Křeček bouchne.“ Přála si snad právě toto naše veřejnost?

 

macku

Vložil: Jiří Macků

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace