Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

To je zase nakrkneme… Křeček má za sebou kariéru v přikyvování socialismu. A co jako? Komentář Štěpána Chába

komentář 14.02.2020
To je zase nakrkneme… Křeček má za sebou kariéru v přikyvování socialismu. A co jako? Komentář Štěpána Chába

Foto: Hans Štembera

Popisek: Stanislav Křeček

Stanislav Křeček, nový ombudsman, za minulého režimu přikyvoval socialismu. Byl to aparátčík. To je vám po třiceti letech od revoluce takový, ale takový problém, že by jej měli diskvalifikovat i z přídělů kyslíku, natož z nějakých veřejných funkcí. Pekarová Adamová, předsedkyně TOP 09 pravila: „Ombudsmanem zvolen Stanislav Křeček, podle něhož není diskriminace problém a neziskové organizace považuje za parazity.“ Slova, jen slova. Pirátka Olga Richterová pohřbila všechny naděje. Miroslav Kalousek oznámil, že jsme v hajzlu. Stanislav Křeček kandidoval očividně na post německého kancléře, protože takovou hrůzu v očích politiků jsme mohli vidět naposledy v roce 1938 po podpisu Mnichovské dohody.

Místo bombastických provolání, která zvěstují apokalypsu v české spravedlnosti, by možná politici mohli uvažovat nad tím, aby svou prací zařídili, že Stanislav Křeček nebude mít co na práci. Ombudsman? To je přeci úřad bez pravomocí, na který se mohou obyčejní lidé obrátit, když je nespravedlivě válcují státní instituce. Obrana člověka proti státu. Milí politici, svou prací nedovolte, aby měl Stanislav Křeček práci. Víme, on ten ombudsman tady není od toho, aby byl zastáncem a prosazovatelem menšin až do absurdit. Můžeme si to mylně, po éře ombudsmanky Šabatové, myslet. Ono to tak ovšem skutečně není. Někdy se až zdálo, že Šabatová dře jako mravenec jen na tom, jak menšinám dodat víc práv, než má kdokoliv jiný. A to už s prací ombudsmana nemá prakticky nic společného.

Hidžáb a LGBT

Ombudsmanka Šabatová byla například tou osobou, která investovala veřejné peníze do toho, aby byla ředitelka střední zdravotnické školy pohnána ke spravedlnosti, když zakázala ve své škole nošení hidžábu pro somálskou dívku… která navíc do školy ani nenastoupila. Přetrhnout se mohla. To samé s militantním prosazováním práv pro LGBT komunitu, včetně sňatků nebo širokého zastoupení v osnovách výuky základních škol. Odebíral jsem tiskové zprávy úřadu ombudsmana, Šabatová byla většinou podepsaná nebo uvedená v těch, u kterých nutně vyvstala otázka – proč? V čím zájmu? – Stanislav Křeček, její zástupce, byl uvedený nebo podepsaný pod většinou těch, kde se řešily skutečné problémy obyčejných lidí. K čemuž úřad ombudsmana má i sloužit. Ono to za té Šabatové občas vypadalo, že budeme potřebovat dalšího ombudsmana, který by nás bránil proti ombudsmance Šabatové.

Takže, abych to shrnul, Stanislav Křeček pozici ombudsmana vlastně zastával předchozích šest let, Anna Šabatová úřadu zneužívala pro prosazování ideologie, které věří a věřila. U toho se samozřejmě věnovala i obyčejným nebo záslužným činnostem. Musela, ale jako celek je její práce příkladnou ukázkou zneužití úřadů pro ‘vyšší dobro‘.

Lidem už je to u pr…

Stanislav Křeček za bolševika spolupracoval s režimem. A lidem to je vcelku jedno. Lhostejnost? Nezájem? Vzdali to lidé s demokracií a oddávají se snům o návratu k ‘lepším časům‘? Vůbec ne, je to jen příznak toho, že naopak začínají demokraticky smýšlet. Nehledí na lotrovskou minulost člověka, který spolupracoval s komunisty. Ale stejně tak jim začíná být ukradené, jestli jiný zase proti komunistům bojoval a stal disidentem. Už to nemá hodnotu. Konečně. Jen ti, kteří stojí na barikádách a pohřbívají všechny naděje a mluví o tom, že jsme v hajzlu, neustále v tom komusmu žijí a mají pocit, že postoj k bolševismu před rokem 89 je něčím určující. Není, devadesátky už jsou daleko za námi. Možná, až se přestane v politice přesívat přes cedník antikomunistického postoje, tak možná v tom okamžiku ti naši parlamentní kašpárci začnou dělat politiku jak má být. Mimo jiné, ten komunistický diskurs už si tady notují mnohé politické strany a iniciativy, jen jej nazývají jinými jmény. Podstata zůstává stejná. Přitakávání předlistopadovému komunismu už je pasé, přitakávání politopadovému pasé rozhodně není. Křeček, kupodivu, sice přitakával předlistopadovému, ale s tím polistopadovým má morální problém. Což je přinejmenším sympatické.

Hezky to shrnul senátor Láska: „Víte, co si myslím, že mělo v hlavě spousty poslanců SPD, ANO, Klausů, Foldynů a dalších, hlasujících právě pro něj (pro Křečka, pozn. red.)? ‘To je zase nakrkneme...‘. Volbu pana Křečka za ombudsmana beru jako fakt. Ale nakrknout se nenechám. A dál budu využívat všech práv i povinností senátora, aby příště už ty ‘nakrkávači‘ nevyhráli. S chutí a s úsměvem na rtu.“ Láska vidí v politice ‘nakrkávače‘, nikoliv opozici. Projevil se tak podobně, jako dokonale nepolitický hýkavec Foldyna, který vyrazil za řečnický pultík sněmovny s konspiracemi, které nedokázal předložením důkazů. Šašci.

I Milionu chvilek pro demogracii už to dochází, řka na svém facebooku: „Za zvolení Stanislava Křečka nesou výhradně zodpovědnost ti poslanci, kteří mu dali hlas. Pokud se někdo rozhodl pro Stanislava Křečka, aby 'naštval Milion chvilek' zjevně si neváží instituce ombudsmana." Je to tak, Milion chvilek se stává regulérní politickou silou bez registrace, takže bez zodpovědnosti. Ale jedno zabelhání tu máme, Chvilkaři nastartovali u úplně bagatelní záležitosti, jakou je volba ombudsmana. Asi takto, Babiš štval před rokem mnohé, mnozí Chvilkařům v jejich protestech s přimhouřením oka fandili. Však Babiš, je jedno jak, hlavně pryč. Teď mnohé štve Babiš a Chvilkaři.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace