Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Doktore, to je moje životní prohra. A on na to... Hrobníkovi z lopaty utekl i díky manželce, Adéle Gondíkové

01.03.2020
Doktore, to je moje životní prohra. A on na to... Hrobníkovi z lopaty utekl i díky manželce, Adéle Gondíkové

Autor: Divadlo Kalich

Popisek: Partneři v životě i na jevišti už překonali ledaco

VIDEO Herec Jiří Langmajer byl vždy za velkého démona. Podpořený alkoholem na sebe rád strhával pozornost a vyjít s ním nebylo lehké. To se ale nyní změnilo. V rozhovoru pro DVTV přiznal, že stále chodí k psychiatrovi, ale že se mu významně ulevilo.

Po Miroslavu Hanušovi je herec Jiří Langmajer dalším, kdo se dokázal přiznat k tomu, že dochází na psychiatrii, kde mu předepisují farmakoterapii. A je to dobře. Snad se právě tímto způsobem podaří odbourat předsudky, které dlouhá léta v této oblasti panují.

Není prý tak talentovaný

Než se Jiří Langmajer obrátil na psychiatra, musel urazit dlouhou cestu a své problémy si hlavně přiznat. Dost problémů prý vzniklo kvůli jeho profesi: „Všechno jsem prožíval více, než jsem měl. Asi jsem chtěl dokázat hlavně sám sobě, že na to mám, a že obstojím,“ vysvětlil s tím, že na rozdíl od jiných herců prý nemá tolik talentu a roli nedokáže ‘vymyslet‘ a zahrát, nýbrž ji musí prožít se vším všudy. To se ale nyní naštěstí změnilo: „K psychiatrovi chodím tři roky. Hrozně mi pomohl a doporučuji některým mým kamarádům se nestydět. Když jsem mu řekl, potom co mi konečně nasadil prášky, které mi skutečně zabraly, doktore, to je moje životní prohra. On řekl, berte to jako když máte vysoký cholesterol. Jíte na to ty prášky? Tak o co jde?“ popsal, jak se smířil s tím, že je v péči lékaře.

Ulevilo se i všem okolo

Farmakoterapie zabrala a Jiří Langmajer se cítí mnohem lépe: „Mně se především hodně ulevilo a tím se ulevilo i okolí. Já jsem to udělal hlavně kvůli okolí, kvůli mojí manželce, o kterou jsem nechtěl přijít. Věděl jsem, že se se mnou žít nedá. Proto jsem vyhledal pomoc, aby se ulevilo i jí a mohli jsme spolu dál žít. A taky kvůli spaní,“ doplnil v rozhovoru pro DVTV.

Vrátil se také k tomu, co přesně prováděl: „Scházel mi talent, tak jsem se ničil, abych mohl tyhle role hrát. Málem jsem umřel. Taky jsem to dotáhl tak daleko, že jsem si zlámal páteř, ani to mě nezastavilo. Až po třech čtyřech letech jsem si uvědomil, o co jde,“ vysvětlil Martinu Veselovskému z DVTV. To, zda se opět vrátí k velkým rolím, které ho tak ničily, nyní netuší: „Možná jo, čert ví. To by mě také zajímalo, jestli to dokážu. Programově jsem skončil, ve filmu mi chodily jen takové nabídky, takové to s prominutím poprcávání, na to já jsem mistr. Těch rolí jsem odehrál, a ještě je jich připraveno několik. To je můj žánr.“

 

langmajer

Nejedna žena slíbila, že pomsta bude sladká... Z filmu Seznamka, foto Bontonfilm

Už nechce ‘poprcávat‘

Jiří Langmajer se objevil v celé řadě lehčích komedií, například v Seznamce, Bezva ženské na krku, Přes prsty a dalších: „Naposledy jsem tzv. poprcával v létě, teď v únoru to jde do kin. Já jsem si řekl, že už je to naposledy, jsem zvědavý, jestli mi to vydrží. Už na to mám věk, vypadám hrozně, stal jsem se dědečkem a je to trochu trapné,“ vysvětlil.

 

Odklon k lehčím žánrům proběhl plánovaně: „Zcela programově jsem začala hrát v muzikálech, dělat zájezdovky, hrát lehčí bulvární komedie, abych si odpočinul. Pamatuji si, když mi Jaroslav Hanzlík poslal pohled s tím, abych si dal velký pozor, abych jako on nevyhořel. Programově jsem se snažil si od velkých rolí odpočinout. Do života mi přišel Ungelt, kde se hraje na velký detail a musel jsem se tady naučit hrát. Pokud přijde nabídka z velkého divadla a já budu mít čas a chuť do dělat, tak na to jsem zvědavý,“ připustil v rozhovoru pro DVTV.

Diváci z něj měli strach

Jiří Langmajer byl zvyklý na rozmáchlá gesta a velké hraní, nyní cítí, že to není ono: „Když jsem dělal první věc v Ungeltu, Skleněný strop s Taťánou Dykovou a byla veřejná generálka, hrál jsem, jak jsem zvyklý 35 let, tak jsem to dával do lidí. Přišli za mnou kluci, co vedou to divadlo a říkají, to nemůžeš dávat do lidí, oni se bojí,“ popsal rozdíl mezi mini scénou a větším divadlem. „Já jsem hrál velmi intenzivně s lidmi a tady to nejde vůbec. Chvíli mi to trvalo, než jsem si na to zvykl a teď z toho mám obrovský plezír. Nikde jinde se takhle hrát nedá, ani ve Viole,“ dodal.

O tom, že nemá příliš talentu a musí vše doopravdy prožívat, je přesvědčený: „Já jsem na nic takového nepřišel. Já jsem to tak cítil. Ne že bych si řekl, že jsem herec, ale hrát neumím, tak se ožeru, do někoho se ráno zamiluju, odpoledne se s ním rozejdu a večer vám sem v kocovině celý rozebraný přijdu zahrát, protože teprve pak je to správně. Tak jsem to jenom cítil. Já to prostě jinak neuměl. Jinak jsem nebyl spokojený, protože jsem pracoval s velkými emocemi,“ přiznal.

Manželka mu nastavuje zrcadlo

Na jeho polepšení má prý hlavní vliv jeho druhá manželka Adéla Gondíková: „Já moc oblíbený nebyl. Teď se to lepší, velkou zásluhu na tom má moje žena, protože mi nastavuje zrcadlo, jak by to být nemělo,“ prozradil v rozhovoru pro DVTV. Jiří Langmajer byl dřív pro každou špatnost, alkoholu se rozhodně nevyhýbal: „Alkohol je rozpouštěč stresu, ale nikdy jsem nehrál opilý. Prostě jsem chlastal, ale nikdy se kvůli mně nerušilo představení. Problémy jako dnes jsem s tím neměl, dnes dám si čtyři piva a je mi ráno blbě. Znám kluky v mém věku, dají deset piv, ráno se probudí a nic jim není.“

 

langmajer

Notorický holkař Kouba z filmu Copak je to za vojáka z roku 1987, foto MagicBox

 

Jiří Langmajer se proslavil coby vojín Kouba ve filmu Copak je to za vojáka. V osmdesátých letech hrál v seriálu ze života učňovské mládeže Třetí patro, kde stvořil také výraznou roli. Poté se jeho kariéra rozjela naplno a to naprosto ve všech oblastech, hrál v televizi, ve filmech, ale také v divadle, a to hlavně na větších scénách, v Divadle Pod Palmovkou. Zde ztvárnil ty největší divadelní role, plné patosu, kritiky i diváky nesmírně oceňované, právě o nich hovořil v rozhovoru.

Je známý také jako obrovský sukničkář, což už je prý zcela minulost. S bývalou manželkou Kamilou měl ve dvaceti dvě dcery, to mu ale nebránilo užívat si života. Chodil třeba i s Miss Petrou Faltýnovou. Minulé léto se oženil s Adélou Gondíkovou, a říká, že je naprosto šťastný.  

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace