Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

A Bůh se zasmál po p*či a poslal z nebe čepici: Dlouho se bál říkat si komik, dokud Polívka neřekl... Přečetli jsme

18.01.2020
A Bůh se zasmál po p*či a poslal z nebe čepici: Dlouho se bál říkat si komik, dokud Polívka neřekl... Přečetli jsme

Foto: Facebook (stejně jako snímky v článku, pokud není uvedeno jinak)

Popisek: Lukáš Pavlásek si na svůj Facebook letos 5. ledna k této fotce poznamenal: „Ó lesní Bože, co v tichu dlíš, co poutníkovi ty nadělíš? A Bůh se zasmál po piči a seslal z nebe čepici“

FOTO Lukáš Pavlásek je neuvěřitelně činorodý člověk a vpravdě renezanční osobnost. Známý je díky svým výstupům v pořadu Na stojáka, kromě toho ale také natočil film a napsal několik knih. V rozhovoru pro MF Dnes se rozhovořil třeba o tom, proč právě jej role ve filmu tak dlouho míjela.

Lukáš Pavlásek si zahrál hlavní roli vodníka v pohádce Zakleté pírko. Na tuto roli si musel počkat 40 let: „Asi to bude mimo jiné i tím, že jsem dost osobitý typ. Režiséři vám musí věřit, že tu konkrétní roli zvládnete; mnozí mě ale znají jen ze standupů, neviděli mě hrát třeba v improvizačním divadle, kde střídám pestřejší typy postav. A hlavně jsem zjistil, že spousta lidí si opravdu dlouho myslela, že ten zásadní film si napíšu sám,“ připustil Lukáš Pavlásek v rozhovoru.

 

Své role komického vodníka v Troškově pohádce se Pavlásek podle ohlasů chopil výborně

 

Jeho autorský film se skutečně chystá: „Přiznám se ale, že ten film s kamarádem, reklamním textařem a režisérem Danem Růžičkou, teď opravdu píšeme. A máme rozepsaný i internetový seriál. Ale jsem vděčný i za roli nabídnutou zvenčí. Protože ten autorský typ sice jsem, ale nejsem zas tak ješitný, abych si myslel, že si všechno udělám nejlíp sám. Ostatně, tak to bylo i u té pohádky Zakleté pírko – zjistil jsem, že tak, jak je to napsané, hodí se to pro dětského diváka, má to svou jasnou pohádkovou poetiku, ani by se nehodilo nabourávat to vlastními nápady,“ uvažoval. Toho, že by přicházel o velké role a příležitosti, se nebojí: „Já nad tím nemám moc čas přemýšlet, protože pořád něco dělám. A myslím si, že všechno přijde ve správný čas. Zatím se mi to tak v životě vždycky potvrdilo: člověk má pořád pracovat a ono něco přijde. A že to trvá dlouho? A co? Do té doby uděláte spoustu jiných dobrých věcí.“

 

Pavlásek si v poslední době trochu zkrátil háro 

Komika mu přišil i Bolek Polívka

Lukáš Pavlásek toho stíhá mnoho, o tom, co ho vystihuje nejlépe, má jasno: „Asi komik. To je všeshrnující. Komik může hrát, může psát knihy, povídky. Ale přiznám se, že jsem se dlouho ostýchal, až bál jako komik označovat, protože ten výraz má pro mě velkou váhu a náležel k lidem, ke kterým jsem vzhlížel. Až pak jednou, když jsem byl v Manéži Bolka Polívky a Bolek mě uvedl jako komika Lukáše Pavláska, řekl jsem si – teď už to o sobě můžu říkat, když to řekl i Bolek,“ prohlásil v rozhovoru pro MF Dnes.

I on má ale své limity, což prokázal nejenom ve StarDance, kde jeho výkon hodně pobavil, ale tancem ho nazvat nešlo: „Stalo se mi, že jsem dostal nabídku do muzikálu. Varoval jsem je, že s mým zpěvem to asi nepůjde, oni mě ujišťovali, že to nějak uděláme. Ale já jsem věděl, že neudělají. A pak jsem se ocitl na zkoušce, stál jsem u toho klavíru a bylo to strašně potupné, protože jsem se o něco pokoušel a vůbec mi to nešlo. Ale zpětně přemýšlím, že nějaké základy zpěvu bych umět chtěl,“ přiznal Lukáš Pavlásek.

 

Lukáš Pavlásek ve StarDance pobavil, ale s tanečními kreacemi nezabodoval, foto ČT

Nová show na Primě

Letos ho čeká vlastní televizní pořad a mnoho dalšího: „Na podzim budu mít nové stand-upové představení, už druhý celovečerní speciál. A taky budu mít svou první televizní show Na Pavláska s hosty, kde spojím všechno, co mám rád – povídání s lidmi, improvizační divadlo, stand-up. Měla by se vysílat od února na Primě. Taky doufám, že napíšu ten film a knížku pro děti,“ sliboval v rozhovoru.

 

Na stojáka? Na Pavláska! Od února na TV Prima

Nově je také zasnoubený s přítelkyní Denisou: „Umíme se doma i pohádat, ale konflikty obecně nemám moc v lásce, nedělá mi to dobře, blbě pak spím, takže se s lidmi hádám dost málo. Spíš si všechno snažím vyříkat. A když už nastane nepříjemnost, strašně rychle ji vytěsním. Takže když se mě tuhle někdo ptal, co mě vytočilo naposledy, tak popravdě říkám, že si to nepamatuju,“ vysvětloval v MF Dnes.

Svatba jako velký večírek

Žádost o ruku pojal civilně: „Vyšli jsme si spolu večer s tím, že obejdeme místa a podniky, kterými jsme spolu prošli na našem prvním rande, a cestou jsem pak praktikoval ten akt zasnoubení. Nic převratného. Pro ženu to znamená samozřejmě víc než pro muže, je to pro ni životní událost, což se pozná třeba z toho, že Denisa pak nadnesla: A řekneš to svým kamarádům? A já na to: No nevím, jako že bych napsal kámošovi, že jsem zasnoubenej? To si přece pomyslí, že když mu něco takového píšu, že jsem idiot,“ přiznal se svým typickým humorem. Svatba se prý bude konat až tak za dva roky, ideu už ale má: „Já si to představuju jako velký večírek, kam se pozve hodně kamarádů, akorát se na něm nebudu moct opít hned ráno. To mám zakázané už teď, takže bych řekl, že nám to pěkně začíná.“

 

+

Lukáš Pavlásek se proslavil díky svým výstupům Na stojáka, finančně i co do popularity si také pomohl coby hlavní postava reklamy jistého mobilního operátora. Původně vystudoval knihovnickou školu, poté pracoval na IT oddělení jedné velké firmy. K vystoupení stand up se dostal v roce 2005, patří mezi průkopníky tohoto žánru. Hrál v seriálu Na vodě, v anketě Týtý získal cenu coby bavič. Píše texty pro Lenku Novou, České Srdce, Davida Kollera či Alkehol. Napsal a ilustroval šest knih pro děti a dospělé. Svatba, kterou chystá, by neměla být jeho první. Podle bulváru si měl kdysi vzít Ivu Pazderkovou. Takže je zřejmé, že je hodně šikovný i doširoka rozkročený. Přesto mluví hodně skromně, což není tak časté.

-

Každý stand up komik má svůj styl, má ho i Lukáš Pavlásek. Ten nemusí každému sedět.

Vložil: Michaela Špačková