Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Šojdrovic sirotky z Řecka přijměme i s celými rodinami. Komentář Štěpán Chába

komentář 16.01.2020
Šojdrovic sirotky z Řecka přijměme i s celými rodinami. Komentář Štěpán Chába

Foto: Facebook

Popisek: Michaela Šojdrová v Evropském parlamentu bojuje svou vlastní válku

Když začala kauza syrských sirotků z Afghánistánu, které jsme měli přijmout z Řecka, mluvilo se téměř o batolatech (s tituly inženýrů a doktorů, samozřejmě). Teď české velvyslanectví v Řecku sdělilo, že se jedná o mladé muže před dovršením dospělosti (20 až 46 let věku, jak bývá zvykem). Přitom velvyslanectví zdůrazňuje, že bychom siroty měli přijmout, abychom si vylepšili mezinárodní renomé. Michaela Šojdrová začala mluvit o tom, že bychom měli přijmout sirotky i s jejich rodinami. To že by bylo nejlepšejší a projevili bychom se tak velmi lidsky, nechala se slyšet matka dle tisku a Wikipedie bezcitného lichváře Šojdra, který svými metodami ´výhodných půjček´ dostával lidi na ulici.

„Z pragmatického hlediska není v tuto chvíli prvořadým cílem ministerstva zahraniční převoz 40 anonymních migrantů, ale převzít iniciativu v dialogu s Řeckem a napravit reputaci ČR jako nekooperujícího partnera,“ upozornilo naše velvyslanectví v Řecku. A mě jen tak napadá – kdo je tu nekooperující? Od propuknutí imigrantské krize z naší republiky velmi hlasitě zní, aby Řekové řádně hlídali hranice Evropské unie, což je jejich povinnost, na kterou jim, mimo jiné, štědře přispíváme. Kooperovali Řekové? Ne, ne, řvali – vezměte si naše imigranty, vezměte si je, máme jich moc. No, tak co si je pouštíte do země, jste snad stižení obrnou, nemáte pohraniční stráž a když máte, tak proč jí svazujete ruce?

Princip demokracie

Michaela Šojdrová permanentně řve o tom, že našla společně s iniciativou Češi pomáhají 200 rodin, které jsou ochotné se sirot ujmout. Ale ono opravdu nejde o paní Šojdrovou a 200 rodin. Drtivá většina obyvatel republiky si nepřeje naskočit do vlaku západní Evropy směr sebevražedná humanita právě z čistě pragmatických důvodů. Nechceme se denně v médiích dočítat o tom, kde u nás došlo ke znásilnění, napadení nebo k útoku ze strany imigrantů. A princip demokracie, tedy vůle většiny, mluví jasně – lidé nechtějí kooperovat, takže i kdyby se Michaela Šojdrová a jejích 200 rodin postavilo na hlavu, neměly by mít možnost svou iluzemi naplněnou službu společnosti naplnit.

V diskusích často větraný argument – když je chcete vítat, tak si je nastěhujte domů – je také dokonale lichý. Upřímně, moc nestojím o to, aby si můj sluncem prozářený soused do domu nastěhoval imigranta, protože to může přinést problémy nejen jemu, ale i mně, mé obci, potažmo celé zemi. Je tady shoda prakticky celé společnosti, princip demokracie by měl zaručovat to, že se shodě podřídí i nesouhlasící menšina, a pokud ne, tak bude penalizovaná, nikoliv oslavovaná a podporovaná. Šojdrová tak může vyjadřovat názor, ale nikoliv z pozice političky tlačit to, proti čemu se vymezuje většina společnosti. Mezinárodní politiku bychom tak nějak měli mít jednotnou a plnit by ji měli všichni politici.

KDU-ČSL

Oni ti černoprdelničtí vůbec drží krásnou linii manipulací a pololží s polopravdami. Zuzana Roithová, tehdejší europoslankyně lidovců, před procpáním Lisabonské smlouvy tvrdila, že k nám vinou smlouvy nebudou jižní státy unie posílat imigranty. Že ti, kteří nás straší imigrací, jsou zlí, oškliví a neměli bychom je nic jiného než ignorovat. A ejhle, jižní státy unie už se nám téměř pět let snaží ve spolupráci s Bruselem, Německem a za použití Lisabonské slouvy (viz přehlasování v otázce kvót) vnutit to, abychom od jižních států unie přijímali imigranty. Ubránili jsme se jen za cenu žalob, vyhrůžek ze stany evropských politiků, dehonestace. Kde udělali soudruzi z NDR chybu?

Já nevím, nepřijde nikomu divné, že bychom měli přijímat sirotky i s jejich rodinami? Není to trochu nesmysl, mluvit o sirotcích, kteří mají své rodiny? Jsou to stále ještě sirotci? Anebo už ti sirotci povili vlastní potomky, potažmo sirotky druhé generace? Mám v tom trochu bordel. A nemohla by Michaela Šojdrová i s její iniciativou Češi pomáhají jít už konečně do pr…? A když už jsme u toho, v Německu se některá města snaží splnit pětiletku na 150 % a volají, že mají málo imigrantů, že by jich chtěli více. Nebylo by žádoucí, abychom jim vyhověli a ty potenciální naše jim přeposlali? Asi si ti Němci užívají málo adrenalinu s raziemi a útoky islámistů. Holt, extrémní sporty, to je základ zdravého vývoje člověka i společnosti. Při rozhovoru se starousedlíky za Saska jsem se dozvěděl, že imigranty i vlastní vládu nenávidí. Sakra, soudruzi z NDR na ty chyby mají snad patent. V Severním Porýní - Vestfálsku loni proběhlo na 7 000 útoků nožem na ulicích, i tam města volají po větším přílivu imigrantů. To je naprosto fascinující.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace