Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nová láska pod drobnohledem tchyně Balzerové. Blondýnu Petru Hřebíčkovou čeká... VIP skandály a aférky

14.01.2020
Nová láska pod drobnohledem tchyně Balzerové. Blondýnu Petru Hřebíčkovou čeká... VIP skandály a aférky

Foto: Bioscop

Popisek: Petra Hřebíčková ve svých čtyřiceti letech skočila šipku do filmové romantiky

Donedávna nenápadná herečka dostala jednu z hlavních rolí v novém česko-slovenském filmu Příliš osobní známost. Scénář si pochopitelně pochvaluje, to herci vždy před premiérou, mají to zřejmě i ve smlouvě: „Vždycky mě baví, když je příběh nepředvídatelný a postavy jsou uvěřitelné. To je základ, který scénář splnil na jedničku. Téma lidské hladiny lásky mě nikdy neomrzí, navíc je film plný dobrého humoru a vášně. Dramatický závěr mi vehnal slzy do očí,“ sděluje dojatě. „Smála jsem se, červenala, dojímala se a asi i zamyslela. Kéž by takový zážitek měli i diváci v kinech,“ přeje si Petra, kterou známe ze seriálu Ulice, kde hrála učitelku angličtiny Pavlu Rambouskovou, ale i z primáckých Svateb v Benátkách nebo Případů 1. oddělení ČT.

Ve filmu hraje její nejlepší kamarádku Tatiana Dyková. Sama Petra sice o kamarádky nemá nouzi, v tuto chvíli se jim prý nezvládá moc věnovat: „Teď, když mám malé děti, se to u mě tak nějak jinak všechno pozměnilo, že jsem víc s rodinou než s kamarádkami na víně. Ale vím, že přijde čas, kdy si znovu s holkama někam vyjdeme a strávíme spolu čas, který si užijeme,“ slibuje.

Petra a Táňa ve filmu Příliš osobní známost, jehož producent Peter Núněz se nijak netají tím, že v romantice vidí na české filmové scéně díru na trhu. Foto Bioscop  

 

Všichni chlapi jsou z jihu

A o čem že bude romantická komedie Příliš osobní známost? O vztazích, a to hned tří žen. „Tři ženy. Tři podoby lásky. Tři příběhy radosti i bolesti, štěstí i smutku,“ píší tvůrci. Natálie (Petra Hřebíčková) je šťastná svobodná třicátnice se skvělou kariérou a dlouholetou nejlepší kamarádkou Simonou (Tatiana Dyková), které se právě obrátil život vzhůru nohama. Simona se po rozvodu snaží vyrovnat s tím, že její jedenáctiletý syn odchází žít k otci (Ľuboš Kostelný). Tuhle pachuť zažene seznámením s výstředním umělcem Viktorem (Janko Popović Volarić), pro kterého se stává múzou. Viktor je však posedlý nejen Simonou, ale i sexem, což zpočátku vypadá jako vysněný ráj… I Natáliin život nabírá nový směr. Když potká okouzlujícího podnikatele, vdovce Marka (Branislav Trifunović) a jeho dcerku, láska na sebe nenechá dlouho čekat. Jejich soužití je téměř idylické až na to, že jejich vztah je pod drobnohledem Markovy tchyně Evy (Eliška Balzerová), která byla zvyklá pomáhat s výchovou vnučky. Nyní Eva zjišťuje, že musí najít jiný smysl života, aby se cítila šťastná. Seznámení s šarmantním hudebníkem (Predrag Manojlović) by mohlo znamenat nový začátek...

Žánrové pravidlo vyžaduje všechny šťastně provdat či oženit a najít i fenku psovi. Takže láska čeká i tchyni Elišku Balzerovou. Foto Bioscop

 

Milenci pak rovnou z Balkánu, bůhví proč

České ženské trio v hlavních rolích – Elišku Balzerovou, Tatianu Dykovou a Petru Hřebíčkovou – doplní slovenští herci Ľuboš Kostelný a Marián Mitaš, Chorvat Janko Popović Volarić a Srbové Branislav Trifunović a Predrag Manojlović. Proč zvolila tento ´jižní´ casting, režisérka neprozradila. Zato popsala, jak to chodila na place, kde se mluvilo několika jazyky: „Co se týká našich tří hlavních mužských herců, vtipné situace nastávaly poměrně často. Všichni hráli ve svém rodném jazyce a takto probíhala i komunikace na place. I když jsou si všechny jazyky blízké, rozhodně si nejsou tak blízké, jako například slovenština s češtinou. Takže občas jsme některá slova museli vyloženě ´dohrát´. Zajímavé je, že slovenština byla pro ně srozumitelnější než čeština. A na konci to celé skončilo tak, že Eliška Balzerová hovořila tak trochu srbsky, Péťa Hřebíčková slovensky. Miki používal dost slovenských i českých slov současně a Branislav Trifunovič sice mluvil srbsky, ale rozvinul svoje ´telepatické´ schopnosti a rozuměl mi dříve, než jsem stačila cokoli říci, už jen z mého pohledu,“ sdělila alespoň režisérka Marta Ferencová.

Očividně se natáčelo i u moře, což je vždy pro herce příjemné. Foto Bioscop

 

Neseděla jsem doma na zadku

Rodačka z Hodonína Petra Hřebíčková o herecké kariéře rozhodně nesnila: „Maminka je účetní a můj velký vzor, tak jsem i já šla na ekonomku. V naší rodině měl každý spoustu koníčků a sama jsem z toho nijak nevybočovala. Neseděla jsem doma na zadku, spíš jsem měla problém se zastavit. Když jsem si jako malá četla, musela jsem se u toho aspoň točit v křesle,“ vzpomínala na Novinkách.

Život osamělé třicítky je smutný - to se ale brzy změní, žádný strach. Foto Bioscop

 

Ten flek účetní už měla domluvený

Osudové setkání s herectvím přišlo právě na škole, kde profesor lanařil studenty do amatérského divadla: „To zvednutí ruky mi změnilo život,“ říká dnes Petra Hřebíčková. A tak bylo jasno: „Když jsem doma ohlásila, že jdu dělat zkoušky na JAMU, pokývali hlavou, jen ať klidně jedu, že na nějakou holku z Hodonína tam určitě nečekají. Hlavně ať udělám maturitu, abych mohla nastoupit na místo účetní, které jsem už měla domluvené. Když mě přijali, byli naši překvapení a snad i rádi, že jdu cestou, která mě baví.“

 

Ulici ráda vzala, není zas takový pankáč

Po studiu nastoupila do divadla pro děti a mládež Polárka v Brně, poté přestoupila do Zlína: „Zlín jsem si zamilovala, odešla jsem po šesti letech, když se tam změnil umělecký šéf. Rok jsem byla na volné noze a pak nastoupila do Švandova divadla v Praze.“ Ve Zlíně mimochodem zabodovala,  skvěle ztvárnila roli Zuzanky ve Figarově svatbě a byla za ni nominována na cenu Thálie. V roce 2009 si zahrála titulní roli Maryši, byla opět nominována na cenu Thálie a tentokrát cenu získala. 

Petra Hřebíčková ještě ve Zlíně, ve Figarově svatbě

V Praze pak začala natáčet, nejdříve videoklip, televizní role a pak i film. A neminuly jí ani seriály: „Já na ně jednu dobu koukala s lehkým pohrdáním, ale když jsem přišla do Prahy, byla jsem za nabídku z Ulice vděčná, protože je to dobrý zdroj obživy v rámci mé profese. Nejsem takový pankáč, abych nepotřebovala mít krytá záda, nechtěla jsem za pár týdnů klepat rodičům na dveře, že se neumím uživit. A musím říct, že to byla skvělá škola,“ přiznává dnes.

 

Dva bijáky v jednom roce

V poslední době hraje hlavně v oddechových komediích a je na roztrhání. Loni šel do kin film Petra Kolečka Přes prsty, ve kterém hraje beachvolejbalistku, kde se pohybuje po plátně neustále polonahá a jaksi nic neschová: „Byla jsem i díky dvěma capartům ve slušné kondici. Třetí patro bez výtahu, mnohahodinové procházky. Chodila jsem i do posilovny a byla jsem opravdu vyšťavená.“ Už na jaře se chystá do kin další film s Petrou, Štěstí je krásná věc. A to jsou jejímu mladšímu chlapečkovi teprve dva roky (jejím partnerem je již léta Matěj Dadák, herec a mimochodem ten chlápek, co dělal reklamu na kávu stejného jména).

Láska je láska, když...

 

Další zlato pro Lucii Bílou

A co by to bylo za český film bez písničky. Zatímco k filmu Příliš osobní známost nazpívala píseň Nikol Štíbrová s IMT Smile, Lucie Bílá doprovodila skladbu ve snímku Můj příběh. „Je to film o odvaze opustit vztah, který bolí. Je o psychickým i fyzickým týráním a o cestě, která toto všechno provází. Je podle skutečné události a jeho tvůrci slibují smích i slzy. Jako v životě.“ To ale není Lucčin případ, její svalovec o ni pečuje více než příkladně, dokonce jí připravil skvělé překvapení. U zlatníka pro ni nechal zhotovit zlatý přívěsek s Pannou Marií. Copak se tím asi snažil Radek Filipi vyjádřit?

 

Renezanční osobnost, nebo devatero řemesel, desátá bída? Netroufáme si hodnotit

 

Definitivně sekla s modelingem?

Modelka Iva Kubelková už dlouho moderuje, hraje a před časem začala také zpívat, nyní chystá sólovou desku: „Těším se až vám pošlu singl z mojí debutové desky a že se svými texty, zpěvem a muzikou Michala Pavlíčka propojím s vámi, kteří vnímáte a cítíte věci podobně jako já, a že se konečně díky muzice začneme třeba i potkávat. Makáme na tom. Člověka v životě nejvíc brzdí to, že má strach udělat chybu a obavy z toho, co řeknou ostatní. Přeji všem odvahu a sílu posouvat se do neznáma a radovat se z nových radostí i starostí,“ popřála svým fanouškům.

Hraní a zpívání se zřejmě chce věnovat stále častěji, kariéru modelky prý pověsila na hřebík: „Dnes jsem šla svou poslední přehlídku v životě. Šla jsem jí s radostí, holky mám moc ráda, jejich modely jsou propracované, ručně vyšívané a podporují ženskost, vždy jsem se v nich cítila sama sebou. Děkuji, že jsem mohla opět předvádět s mojí dcerou, bylo to pro mne vždy emotivní!“

 

 

Málem jsme ho nepoznali...

 

Roman Vojtek potkal mini-žraloky

Připomeňme si další šťastlivce, kterým se podařilo odletět za teplem. Roman Vojtek odjel s Petrou Vraspírovou na božské Maledivy a po pár dnech je už černý jako Ašant. Užívají si zde pochopitelně hlavně přepychového moře, kde se to hemží všemi možnými živočichy. Dokonce potkali ty nejobávanější z nich: „Plavali jsme se žraloky,“ pochlubili se. Pravdou je, že poskytli také video, ze kterého je jasně vidět, že šlo o sotva metrové žralůčky, kteří se monstru z Čelistí moc nepodobají.

 

Berenika nedělá stojky, COŽE?

Nastupující těhotná hvězda Berenika Kohoutová má další klip. Po hitu Dělám stojky a Holce roku vybrala song Cože. V klipu je Berenika, která už zanedlouho porodí své první dítě, k vidění jen od prsou nahoru, takže se musela soustředit hlavně na výraz své tváře: „Jestli chcete vidět veškerou zásobu mejch mimickejch dovedností, tak myslím, že ve videu k Cože jsem ji slušně vyčerpala,“ svěřila se Berenika.

 

 

Vložil: Michaela Špačková