Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nová novoroční dieta? Žádnou raději nezkoušejte. Výživoví poradci a dietologové hlásají často módní nesmysly

09.01.2020
Nová novoroční dieta? Žádnou raději nezkoušejte. Výživoví poradci a dietologové hlásají často módní nesmysly

Foto: Facebook

Popisek: Chleba se sádlem a škvarky k tomu? Proč ne?

Jen málokdo se v poslední době tolik zprofanoval (snad jenom kromě politiků) jako různí výživoví poradci a dietologové. Jejich doporučení jsou natolik protichůdná, že buď jsou z nich lidé naprosto zmatení, nebo se jim právem vysmívají. Jednou zakazují máslo a sádlo, podruhé je zase doporučují. Jindy jim vadí sacharidy a doporučují, abychom se zaměřili na bílkoviny. Postupně zakazují pšenici, mléčné výrobky či tzv. FOODMAP potraviny, k nimž patří i ovoce, zelenina či luštěniny.

To, že jsou lidé totálně zmatení, přiznává i známá výživová poradkyně Margit Slimáková, která říká, že se z výživy stala věda, které již nikdo nerozumí. A to dokonce ani specialisté v nemocnicích, kde se podle ní pacienti nestravují zrovna ideálně. Sama se na vlastní oči přesvědčila, že zde často jídlo pro nemocné vyrábějí z práškových směsí. Ostatně, na to, jak mizerná je strava v českých nemocnicích, už jsme v Krajských listech poukazovali několikrát.

 

Žádné diety

Slimáková lidem radí, aby se neřídili žádnými módními doporučeními a už vůbec ne dietami a zaměřili se na skutečné, nezpracované potraviny, k nímž rozhodně nepatří různé light jogurty či průmyslově připravené cereální směsi. Podle ní je rozhodně zdravější dát přednost plnotučnému jogurtu bez barviv a dalších přísad. Sama přitom přehodnotila některé svoje dřívější rady. Přesto její základní výživovou strategii stále tvoří tzv. zdravý talíř, jehož obsah tvoří právě skutečné potraviny, především ta nejlepší lokální a sezónní jídla, čerstvé ovoce, zelenina, kvalitní mléčné a masové výrobky, pokud je to možné, tak z bio produkce. Také zdůrazňuje, že každému z nás vyhovuje jiná skladba tohoto talíře, někomu více prospívá sacharidová strava, jinému zase tzv. nízkosacharidová, v níž převažují tuky a bílkoviny.

 

Na kalorie zapomeňte?

Sporný je však její názor (který opakovaně zmiňuje na svých webových stránkách) a sice, že není nutné se řídit kaloriemi. Je ovšem velmi pravděpodobně, že pokud se někdo bude celý den ládovat skutečným a kvalitním chlebem, máslem či plnotučným jogurtem, na jeho váze se to nejspíše časem projeví. A řada lidí mi dá jistě zapravdu, že kdyby se měli řídit radou ´tělo si řekne, co je pro něj nejlepší´, moc dobře by to dopadlo. Jako naschvál si totiž tělo říká o dost hříšné pochoutky. 

Globopol a spol.

Margit Slimáková se podílí společně s dalšími výživovými odborníky na projektu Globopol, jehož společným cílem je propagovat zdravou životosprávu. Bohužel však i ten, kdo Globopol sleduje, nejspíše dospěje k rozporuplným pocitům. Autoři totiž zdůrazňují, že jejich doporučení se zakládají výhradně na soudobých poznatcích světové vědy a jsou zcela nezávislá na komerčních zájmech. Jenže problém spočívá právě v tom, že vědecké poznatky se od sebe často diametrálně liší, podobně jako je tomu v případě klimatické změny. Názorný příklad zveřejňuje samotný Globopol, který zveřejnil informace o studii, jež je výsledkem práce profesora Rudolfa Poledne, z Laboratoře pro výzkum aterosklerózy IKEM. Ta se přiklání k názoru, že organismu nejvíce škodí tukové buňky nasycených mastných kyselin, což jsou v podstatě všechny živočišné tuky, jako je máslo, sádlo či tuky z některých tropických rostlin. 

Tak co máme jíst?

Globopol však odkazuje na jiné studie, které došly k opačným závěrům. Jenže, právě v tom spočívá podstata neblahé skutečnosti, že lidé jsou zmatení a skutečně nevědí, čím se mají řídit. Mnozí jsou natolik osvícení, že jim nikdo nemusí kázat o škodlivosti sladkostí, soli a vysoce průmyslově upravených potravin. Řeší spíše dilema, zda mají konzumovat ´skutečné´ obilniny, mléčné výrobky, či maso. Navíc často zjišťují, že zdravé ryby jsou kontaminované těžkými kovy, ovoce a zelenina mixem pesticidů, dietní kuřecí maso antibiotiky, olivový olej je skandálně pančován, o kvalitě másla ani nemluvě.

 

Z přehledu doporučení, která se na nás začátkem roku valí, tak mohu s čistým svědomím doporučit jediné. V zimě rozhodně nedržte žádné diety, naši moudří předci si půst naordinovali až před Velikonocemi. A během Masopustu si dali klidně sádlo, škvarky a jitrnice, poté maso načas zrušili. To není špatná rada, že?

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace