Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Žena s olbřímím dekoltem i talentem. Možná má nového chlapa, možná ne, nám ale více chybí něco jiného. VIP skandály a aférky

10.12.2019
Žena s olbřímím dekoltem i talentem. Možná má nového chlapa, možná ne, nám ale více chybí něco jiného. VIP skandály a aférky

Foto: ČT (ostatní snímky jsou z Facebooku nebo Twitteru)

Popisek: Halina Pawlowská v právě vysílaném pořadu na ČT 1 ´To se ví´

A to ´velký český román´ - k tomu se dostaneme ale později. ´Zoufalá žena´ Halina Pawlowská sice vydává další knihu s názvem ´Takhle jsem si to tedy nepředstavovala´, svou již asi třicátou. Opět se jedná o příběh s autobiografickými motivy, žena, která ztratila manžela, najde novou lásku… Naznačuje snad Halina, že se i u ní v této oblasti něco děje? Mimochodem, knížka je prý „pro všechny optimisty, kteří se aspoň jednou stěhovali, aspoň jednou rekonstruovali, stavěli, neustále něco opravovali, milovali a trápili se. A pro všechny, kteří se pořád smějí, i když si to teda představovali úplně jinak“.

Halina Pawlowská je jednou z našich nejlépe se prodávajících spisovatelek, nejspíše půjde o nejlépe prodávající spisovatelku vůbec. Knih totiž napsala mraky a jejich prodeje jsou více než dobré. Nová kniha je totiž už více než třicátá v pořadí, přichází na předvánoční trh, takže je jisté, že půjde na dračku. Přitom Halina dokáže neustále čerpat z vlastního života… Ano, kniha bude úspěšná a bude dobře vydělávat, o tom nepochybujeme. Jen si ve vší skromnosti myslíme, že paní Halina má na víc – takový talent, jaký obdržela shůry ona, nemá zdaleka každý.

 

Místo třiceti pět, ale pořádných... To by ovšem nehodilo tolik. A žít se musí, to zas chápeme

Kde je váš velký román, paní Halino?

A Halina Pawlowská se – kromě románu ´Díky za každé nové ráno´ - tak trochu rozprodává v drobných. Zcela chápeme proč. Vynáší to a je to rychle hotové. Jestli tu, v této středně velké zemi uprostřed Evropy, má někdo na velký, přesahový román, román, který se bude číst i za padesát, sto let, je to právě ona. Viewegh ho již napsal (´Báječná léta pod psa´) a o formu bohužel kvůli těžké nemoci přišel, něco teď kutá Barbora Šťastná… Jenže velký román se nenapíše po večerech za dva měsíce. Na ten je třeba soustředění, která paní Halina, účinkující v televizi, na ČRo a pořádající spanilé jízdy po republice se svými legračními historkami, mít prostě nemůže. Škoda, škoda veliká. (Ad velký román – nemáme na mysli ten, nad nímž budou vlhce snít velkým uměním potrefení kritici, ale takový, který vezmou za svůj čtenáři, román jako svědectví doby, to se málokdy potkává.)

 

Třeba ještě není nic ztraceno a na penzi se paní Halina do svého velkého díla pustí...

Ukrajinský tatínek

Pawlowská má ´ten správný´ středoevropský původ ve smyslu ´Mitteleuropa´, region zhruba v hranicích bývalé CK monarchie, kde od nepaměti žily národy promíchané a pospolu, Češi, Židé, Němci, Rakušané, Maďaři, Ukrajinci, Zákarpaťané… Jak dává její jméno tušit, Halina má ukrajinské předky, což ve svých knihách mnohokrát provařila. Její otec byl Vasil Kločurak, ukrajinský emigrantský básník, který se z pochopitelných důvodů nechal přejmenovat na Kločureka. Zážitky s jejími ukrajinskými příbuznými jí inspirovaly k mnoha a mnoha příběhům. Mimochodem, Halinu by mohla čekat dlouhověkost, její maminka zemřela v 95 letech, tatínek v 90, měl ale úraz na jezdících schodech.

 

Tady leží důležitá postava Halinina života, její tatínek

Čtení ji fascinovalo od mala, tatínek ji podporoval: „Naši mi nic nezakazovali. Třeba Zolovu Nanu jsem četla asi v devíti. Máma říkala, že románu o prostitutce nemůžu rozumět. A otec na to, a proč by tomu nerozuměla? Ale dost možná, že on to nikdy nepochopil,“ prozradila se svým typickým humorem Halina. Psaním se živí profesionálně už od osmnácti let, na vysokou školu tedy logicky zamířila na FAMU a dobře udělala. Film ´Díky za každé nové ráno´, kde ji hrála Ivana Chýlková, byl hit jak u kritiků, tak u diváků. Párkrát se mihla i ve filmu, její uklízečku ve ´Vrať se do hrobu´ si pamatuje zcela jistě každý. Právě zde hraje roli její jaksi poněkud širší zadel, mindráky ze vzhledu ale nemá, naopak si z něj chytře udělala poznávací znamení.

 

Mladá Halina

Milenec, nebo nic?

Ve svém osobním a milostném životě jí její ´šířka´ ostatně nikdy nebyla na závadu. Dlouhá léta byla vdaná za televizního technika Zdeňka Pawlowskiho, který zemřel před šesti lety na rakovinu. O svém manželovi se nikdy příliš nezmiňovala, na společenské akce ji nedoprovázel, byl takovou paní Colombovou českého šoubizu. Po jeho smrti na něj velmi dojemně vzpomínala: „Chybí mi jeho oči, které mne viděly jako přitažlivou, milou ženu. Chybí jeho ruce, které mi nosily těžké tašky, které mi denně roztahovaly závěsy na oknech a chybí mi jeho starost, zda je mi teplo a dobře. Cítím se jako loď, která sice zůstala v přístavu, ale najednou nemá kotvu a každá vlna ji může smést někam do nebezpečných pásem.“

 

Halina v posledních letech - vystajlovaná

Střílel bulvár vedle?

Přitom se ale prakticky okamžitě objevily zprávy, že vedle manžela měla dlouhodobý milenecký vztah – bulvár v tomto ale mohl klidně střílet úplně vedle, anebo… Ono není milenecký vztah jako milenecký vztah. Jeden může být plnokrevná láska se vším všudy, ten druhý jen sex a přátelství, že. A pod peřinu nikomu nevidíme…

 

... a méně vystajlovaná

Halina po smrti manžela tvrdila, že na nový vztah nemá pomyšlení: „Teď vůbec nemám náladu, ani pomyšlení, ani energii, abych se vrhla do dalšího vztahu. Taky si nedovedu představit, kdo by o mě stál,“ stýskala si. V nové knize ale její hrdinka najde štěstí i po smrti manžela. Chce nám tak autorka něco naznačit, anebo se jedná i čistou fikci? To u Haliny nikdo neví. A je to tak dobře.

 

 

Agáta s dětmi letos na Mikuláše

Agáta vaří jen špagety s kečupem?

Ti to vzali hopem. Stále ještě manželé Jakub Prachař a Agáta Hanychová už prý mají jiné partnery a skoro to vypadá, jako by si dali soutěž, kdo dřív. Zatímco Jakub randí už nějaký ten týden s rozvedenou modelkou Denisou Dvořákovou, Agáta prý lovila na seznamce, kde našla hned několik svých zadaných známých. To ji rozladilo, ale neodradilo a našla si tam prý novou známost, jejím vyvoleným má být mladý a pohledný realiťák. Agáta to ale nemá lehké, protože je sledována ostřížím zrakem bulváru a leckterého partnera to může odradit, nebo může jít naopak o ´nálepky´, které slouží jen po slávě. Takže nezbývá než Agátě držet palce. Návrat k otci svého druhého dítěte kategoricky vylučuje. Žádost o rozvod prý podaná dosud není, o majetkových záležitostech se s Jakubem také nebavili a Agáta se snaží vydělávat, co se dá. Proto také neváhá propagovat na svém Instagramu klidně kečup jisté značky a tvrdit, že večeře, kterou nejčastěji dětem připravuje, jsou špagety s kečupem.

 

 

Ewa se symfoniky v O2 Aréně

Bombastická Ewa Farna

Jiná slavná matka Ewa Farna se už naplno pustila do koncertování. Synkovi ještě nebyl ani jeden rok a Ewě se podařilo uspořádat koncert v O2 Aréně, nešlo ale o ledasjaký koncert, nýbrž o vystoupení se symfonickým orchestrem, což jejím písním dodalo úplně nový lesk. Všichni, kdo koncert viděli, si ho velmi pochvalují, třeba taková Nikol Štíbrová prohlásila, že u něj plakala, ale také tančila a že byla Ewa Farna i vtipná. Je fakt, že Ewa má hlasové fondy nebývalé kvality a že doprovod velkého orchestru jejímu hlasu perfektně sedí. Ewa byla sama ze zážitku u vytržení: „Ještě to nedokážu pochopit. Dejte mi chvilku, až sesbírám slova, ozvu se…,“ přiznala. A nás může těšit, že Ewa, o kterou se přetahujeme s Poláky, udělala tento koncert právě v Praze.

 

 

Čeká pozapomenutého Sámera blond comeback?

Blond čupřina prý žene ženy do postele

Zpěvák Sámer Issa si nedávno nechal vyrobit na hlavě dost podivnou blonďatou čupřinu, které se ani po měsících nezbavuje a pro extra.cz se naopak vyjádřil, že velmi podivný účes na hlavě prý ženy silně přitahuje! „V minulosti se mi stalo, že někdo chtěl jít na rande, nebo tak něco. Ale od doby, co mě přítelkyně Pavla odbarvila na blond, tak mi přišlo i několik zpráv, kdy si mě chtěly některé ženy koupit na jednu noc. Přišla nabídka, že bych mohl dostat i dvacet tisíc korun, pokud bych svolil,“ pravil Sámer, který by se prý stal rád otcem, na druhou stranu opět hovořil o tajemném projektu, kvůli kterému bude muset odcestovat. Aby to nebylo jako před lety, kdy se s velkou slávou chystal na kšeft do Dubaje, uspořádal rozlučkovou párty a nakonec se ukázalo, že naletěl podvodníkům. Navíc je jeho partnerce 42 let, je tedy ještě nač čekat?

 

 

Těžká rána pro fanynky

Ze StarDance vypadl Kovy

Holčičky z celé země zaplakaly, ze StarDance vypadl jimi tak milovaný youtuber Kovy. Na přípravu prý neměl příliš času: „Tahle cesta je jednoduše neskutečná. Minule jsme si zatančili rumbu a scéniku, dnes večer si máme možnost zkusit i paso doble a slowfox, na jejichž nacvičení jsme měli v podstatě necelých 5 dnů (pak už jsou přenosové zkoušky). Bude to pro celou naši StarDance soutěžní rodinku velká výzva, tak nám všem držte palce. Ať nám to všem hezky tančí a vy máte na co koukat ve výsledku nejde o nic víc, než vám doma vykouzlit co nejlepší atmosféru ...a taky teda ty nášlapy no,“ připomněl před soutěží. Vyřazení bouřlivě zapil s ostatními, dokonce ho prý museli ráno po mejdanu do auta odnášet.

 

 

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace