Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Konečně se mám ráda a přestala jsem se vyhýbat zrcadlům. Lucka Bílá prostě jede na pohodu. Přečetli jsme

08.12.2019
Konečně se mám ráda a přestala jsem se vyhýbat zrcadlům. Lucka Bílá prostě jede na pohodu. Přečetli jsme

Autor: TV Barrandov

Popisek: Lucie Bílá, naše nejoceňovanější zpěvačka

VIDEO Lucie Bílá nedávno vydala desku, která má být hlavně o ní samotné a v níž se svěřuje s láskou ke svému partnerovi Radkovi Filipimu. A řeší i věčné narážky na to, že její partner je o mnoho let mladší. V rozhovoru pro MF Dnes prozradila, jak to snáší.

Novou desku prý vydává v naprosté životní pohodě, říká, že po padesátce je to teprve to pravé: „Teď se mi zdá, že je všechno kolem mě hezké, klidné, takové, jak má být. Spoustou věcí se už netrápím. Konečně jsem zjistila, co to znamená umět si užít přítomný okamžik. V posledních letech jsem se dokonce naučila mít ráda sama sebe,“ konstatovala Lucie Bílá v rozhovoru pro MF Dnes. Překvapivě tvrdí, že její vlastní vzhled jí nebyl příliš libý: „Někdy jsem se na sebe ani nemohla podívat do zrcadla. Protože jsem zpěvačka, byl to docela oříšek. Teď už se zrcadlům nevyhýbám. Ne že bych si o sobě myslela bůhvíco. Babička mi říkala: Víš, Haničko, ty nejsi hezká, ale jsi milá. Teď už mně pohled do zrcadla nevadí, už mám svůj obličej ráda se všemi nedokonalostmi.“

Necítila se jako žena

Je fakt, že Lucie Bílá si díky své pozici zvykla rozhodovat a velet a prý se tedy příliš necítila ženou: „Cítila jsem se tak jedině tehdy, když jsem byla s otcem mého syna. Tehdy jsem potřebovala někoho, kdo je nade mnou, kdo je moudřejší a zkušenější. Petr Kratochvíl pro mě bude vždycky důležitý. Naučil mě spoustu věcí, bez kterých by se mi šlo kariérou mnohem hůř. Ale později, věřte tomu, jsem měla pocit, že veškeré rozhodování, všechno leží na mně. A to si pak jako ženská moc nepřipadáte,“ usoudila Lucie Bílá v MF Dnes.

Písničky na nové desce sice sama nenapsala, ale je opravdu velmi osobní, díky osobě skladatele: „Spojila jsem se s Markem Ztraceným, dala jsem mu jasné zadání a výsledkem je, že mám místy pocit, jako bych to napsala já.“ Přitom písničky na desce opravdu zní přesně tak, jak by je napsala sama Lucie: „To je pro Marka vyznamenání, že mi posluchači při zpívání věří. Když se ptají, proč jsem píseň věnovala partnerovi, vysvětluju, že si všímám lidí, kteří se usmívají, když nás spolu vidí. Publikum si ho na mých koncertech vyvolává na pódium, lidé se s ním fotí. A on to zvládá. Ne proto, že by byl rád v centru pozornosti,“ prohlásila pro MF Dnes.

Ráda se o svůj příběh dělí, třeba na Instagramu

O své lásce fanoušky informuje, třeba prostřednictvím sociálních sítí, rozhodně se s partnerem neschovávají, má to prý jednoduchý důvod: „Zjistila jsem, že moji fanoušci jsou rádi, že jsem ochotná se o náš příběh dělit. Proto jsem si říkala, že natočím písničku, abych jim o tom mohla zpívat. Jistě by bylo divné, kdybych zpívala třeba o starším muži. Ten by to se mnou asi nedal. Ale já zpívám, že mám mladého muže, protože chci, protože můžu. Jsem totiž ráda, že ho mám.“

Její partnerský život je prý právě teď zalitý sluncem: „Prožívám teď věci, které jsem už dlouho neznala. Jdeme po koncertě na večeři, jdeme do kina. A tak říkám: Holky, rozhlížejte se. Kluci, nenechávejte to být. Protože pro každého někde existuje někdo, kdo čeká. Až se potkáte, najednou nebudete muset vůbec nic dělat, nic řešit, ono to prostě všechno do sebe zapadne,“ radila Lucie Bílá.

Protože chci, protože můžu

Její partner je o 16 let mladší, což pochopitelně lidi zajímá. Lucie Bílá se tím nenechává rozhodit, ostatně od Petra Kratochvíla měla skoro vždy mladší partnery: „V tom mají chlapi velkou výhodu. Když má muž mladší partnerku, je frajer, všichni mu gratulují. U ženy je to divné. Ale no nic. Já jsem vždycky chtěla žít podle pravidel. Nakonec jsem zjistila, že si budu muset udělat pravidla svoje,“ vysvětlila.

O svém partnerovi pěje ódy, bere ho prý i její publikum: „Má úspěch, jako by zazpíval Jsi můj pán. Podstatné je, že vím, že tam nejde kvůli sobě, ale z úcty k tomu, co pro fanoušky znamenám.“ Otázku na to, proč je s mladším partnerem, vyjádřila už v písni: „Proč takového chlapa mám? Protože chci, protože můžu.“ Na nové desce se probírají ještě další pro ni velmi osobní témata: „Chtěla jsem, aby na desce Ta o mně byla témata, která mě zajímají. Například že mi syn vyletěl z hnízda, že doufám, že se bude rád vracet. Nebo to, že mám ráda život a že se ráda směju. Zároveň je tam znát i smutek, který prožívám od odchodu mámy, to, že dělám andělíčky, že navlékám korálky,“ svěřila se v MF Dnes.

+

Lucie Bílá má naprosto pravdu, když zpívá o tom, že má mladšího chlapa prostě proto, že chce a může. Je fakt, že jde o její zcela osobní záležitost, o to, že se živí sama, vychovala dítě a je zcela na ní, s kým bude sdílet život.

-

Je ale také fakt, že Lucie je jedna z nejprofesionálnějších celebrit, která dokáže svým fanouškům vsugerovat, že je jedna z nich a že právě s nimi sdílí vše o sobě. Je to tak ale doopravdy?

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace