Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kmotři, Palermo, tenis, zloději... Tak to byla opravdu pořádná televizní adventní facka! Boss všech bossů promluvil

04.12.2019
Kmotři, Palermo, tenis, zloději... Tak to byla opravdu pořádná televizní adventní facka! Boss všech bossů promluvil

Autor: ČT24 / repro

Popisek: OVM první adventní neděli: Fiala versus Babiš

Česká televize sice na první adventní neděli nabídla svým divákům skutečně důstojný program, ať už šlo o pořady, připomínající tradice adventu či první část benefičních Adventních koncertů, kdy se hned napoprvé vybralo přes jeden a půl milionu korun. Bohužel však tuto užitečnou podívanou pokazily nedělní Otázky Václava Moravce, které se staly další ukázkou tristní úrovně české politické scény. Namísto svátečního poselství nebo zamyšlení se dva vrcholní čeští politici dohadovali nad temnou minulostí a nad tím, kdo víc nakradl.

Vedení České televize by se mělo skutečně zamyslet nad tím, zda si její koncesionáři zaslouží, aby jim každé nedělní poledne znechutila debata na politické téma. V Česku, v němž převažují nevěřící lidé, se bohužel již téměř nectí křesťanská zásada, že název neděle pochází od slova ´nedělat´ a sedmý den v týdnu je tradičně vždy dnem odpočinku. 

Neděle - den odpočinku

A bylo by báječné, kdyby si televizní diváci mohli v neděli odpočinout i od politiky. Jistě lze namítnout, že stačí televizi vypnout a je od ní pokoj, ale pro leckoho (především voliče, který sleduje, co se kolem něj děje) je to těžké. Obzvláště, když ČT vysílá zrovna v neděli nejsledovanější publicistický pořad u nás, navíc se zkušeným moderátorem, jenž bývá na rozdíl od většiny svých kolegů pečlivě připraven. I když je Václav Moravec většinou schopen oponovat hostům ve studiu, mediálně vycvičeným svými poradci tak, aby odváděli pozornost od nepříjemných otázek a využili prostor pro stranickou propagandu, nejobávanějšího hosta napříč kanály, premiéra Andreje Babiše tentokrát nedokázal usměrnit, aby v přímém přenosu hlasitě a otřesnou češtinou neurážel politické protivníky. Ti se navíc v rozporu s pravidly veřejnoprávní stanici neměli možnost bránit. 

Boss všech bossů?

Babišův útok byl natolik šokující, že vyprovokoval i jeho protějšek, jinak klidného šéfa ODS Petra Fialu. V bouřlivém dialogu premiér zaútočil na Fialu, že ho zvolili kmotři z ODS a že reprezentuje tuto značku: „Vy mátě problém, že vás kmotři zvolili za předsedu, abystě tu značku vylepšil.“ Vytočený Fiala ho odpálkoval: „Já na rozdíl od vás jsem ty kmotry neznal, vy jste s nima hrál tenis, vy jste se s nimi kamarádil, vy jste díky nim dělal kšefty a bohatl, vy jste v tom Palermu, o kterém pořád mluvíte, vy jste byl ten boss všech bossů, kdy jste se dostal ke svému majetku v té době, kterou takto kritizujete. Tak to na mě nezkoušejte.“ Fiala přitom zdůraznil, že on debatu o minulosti neodstartoval, že jen reagoval na Babišovy výpady.

 

Raději koncert

Souboj o to, kdo byl větší boss a kmotr v české politice, se odehrál i na Facebooku OVM. Naprostá většina diváků se shodla na tom, že Babiš, ostatní zloději mu prý nesahají ani po kotníky. A někteří se pozastavili nad smutným faktem, že třicet let po Listopadu 1989 se vrcholní politici naší země dohadují, kdo toho víc ukradl, kdo je větší boss, lhář, zloděj a mafián. Doufejme, že horší adventní televizní facka už se opakovat nebude a že ČT bude diváky šetřit alespoň o svátcích. Nedělnímu poledni by rozhodně více svědčil nějaký další krásný adventní koncert.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace