Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Šaty (a muži) podle Nesvadbové. Nejkrásnější česká novinářka ve víru změn… VIP skandály a aférky

12.11.2019
Šaty (a muži) podle Nesvadbové. Nejkrásnější česká novinářka ve víru změn… VIP skandály a aférky

Foto: Facebook

Popisek: Bára Nesvadbová

FOTO, VIDEO Spisovatelka a moderátorka Barbara Nesvadbová pořádá další ročník svého oblíbeného charitativního bazaru, tentokrát ale k tradiční metropoli (11. listopadu 2019 v Restauraci Žofín Garden) přidala ještě České Budějovice... O Báře se kdysi dávno psávalo hlavně jako o sexbombě, to bývávalo, než zhubla, její hruď byla opravdu ´její ochrannou známkou´ 😊. To už je ale minulost, dnes se zabývá psaním knížek a filantropií.

Bazar na jihu Čech se uskuteční 16. listopadu v českobudějovickém nákupním centru Iggy. V prodeji budou opět samé luxusní kousky. „Nestoupá jen zájem o nákupy, ale roste i počet lidí, kteří pomáhají, a to je na tom to nejlepší. Denně se přesvědčujeme o tom, že lidé mají vůli pomoci, ať již věnováním šatů či dobrovolnictvím v rámci pořádaných akcí,“ řekla Barbara Nesvadbová, zakladatelka Nadačního fondu Be Charity. Sama ale prý po značkových šatech příliš netouží: „Asi jak ten střední věk míjím, už netoužím po věcech. V mém životě totiž bylo tolik hezkých šatů a tolik hezkých věcí, že mám teď úplně jiné důležité věci, kterých chci dosáhnout a dopřát je jiným.“ Přitom když začínala, rozhodně se nejednalo o nějakou ezo rozdávačnou duši, Bára měla ráda luxus: „Ale třeba v šestnácti jsem nechtěla nic jiného než to nejdražší, to přiznávám.“

 

„Kdokoliv s tak velkým štěstím, jako je zdraví, by neměl zavírat oči před ostatními. Pomáhat postiženým je pro členy Nadačního fondu Be Charity přirozené, samozřejmé a absolutně automatické,“ okomentovala tuto fotku Barbara Nesvadbová, spisovatelka a zakladatelka Nadačního fondu Be Charity

Z Playboye a Harper´s Bazaaru k charitě

Proslavila ji pochopitelně televize (měla televizní pořady Tváří v tvář a Muži podle Nesvadbové) a zmíněný plný dekolt, který v začátcích své kariéry dávala ráda na odiv, až mužům lezly oči z důlků. Kromě moderátorské pozice se Bára vždy věnovala novinařině, byla šéfredaktorkou Playboye, na dlouhá léta zakotvila v dámském časopise Harper‘s Bazaar, který opustila před rokem, protože se chtěla věnovat hlavně filantropii a psaní knížek (také ale šéfredaktoruje knižnímu časopisu). To ale až nyní, původně byla Barbara pěkné číslo.

 

S herečkou Markétou Hrubešovou na ´svém´ bazárku

Například o tom, že se hodlá provdat za tehdejšího ministra bez portfeje Karla Březinu, se její rodiče dozvěděli těsně před obřadem. Bohužel krátce po svatbě Barbara zjistila, že Karel Březina čeká dítě s jinou, s Markétou Jedličkovou z Úřadu vlády. Dnes říká, že svatba byla chybou: „Kdybych tenkrát víc přemýšlela, asi bych se za Karla nikdy nevdala. Byla jsem hodně zamilovaná, chtěla jsem naplnit touhu po dítěti a vůbec jsem neřešila, že jsme každý úplně jiný,“ povzdechla si ve své knize. A tak Bára otěhotněla, porodila dceru Bibianu, ale vzápětí následoval rozvod. Důvod byl ten nejprozaičtější, časté nevěry. Bývalým partnerům se nicméně podařilo vzájemnou nevraživost překonat a dnes jako rodiče fungují - Bibi si prý nemůže stěžovat: „Naše přátelství je lepší než manželství a jsem ráda, že mám Bibču právě s ním."

 

S dcerou Bibianou v roce 2015, foto Wikipedia

Bibiana a dva tatínkové? Spíše ne

Po narození dcery Bibiany Bára hodně zhubla a převtělila se v charismatickou femme fatale, která chodila zásadně v černé a stala se módní ikonou. Sama nezůstala, nicméně s chudým učitelem ji nikdo nikdy neviděl, vždy šlo o movité pány. Tak třeba producent Lešek Wronka se vyjádřil, že s Bárou chodil už v době jejího manželství a že si dokonce myslel, že dcera Bibiana je jeho… „Jméno pro Bibi jsem vymyslel já, je podle mojí oblíbené herečky Bibiany Beglau. Bára mi totiž tvrdila, že s manželem už dlouho nežije, já tak měl důvod se domnívat, že to dítě je moje." Druhý pokus o vztah také nedopadl dobře: „Prostě to máme každý jinak. Bára chce jen nevázaný vztah, flirtování, lichotky a dárky... Já chtěl vztah se vším všudy. To ji nebavilo,“ povzdechl si na její adresu. Nicméně, čím je Bibiana starší, tím více je očividné, že jejím otcem je opravdu Březina, je mu totiž dost podobná… Nyní Bára podle Blesku žije poklidně s jistým mladším právníkem. Jisté je, že sen o široké rodině už nezrealizuje. Jak Bára sama prohlásila, další nezdařené těhotenství by její duše nemusela unést. 

 

Nikol Štíbrová ve studiu 

Faktžejo, Nikol ´pěnice´ Štíbrová

Z Nikol Štíbrové, herečky, novinářky a influencerky se stává také zpěvačka. Vtipná Nikol natočila videoklip se slovenskou kapelou IMT Smile ke skladbě Príliš osobná známosť, která doprovází stejnojmenný film. Film už mnoho kritiků dopředu odsoudilo jen podle traileru, ve kterém vstupuje například Petra Hřebíčková, Tatiana Dyková, nebo Eliška Balzerová, obsazení tedy hvězdné. Film je to česko-slovenský a bohužel opět podle traileru trpí na příšerný a nepřirozený dabing. Nicméně Nikol zpívá překvapivě hezky. Spolupráci si pochvalovala: „A je to venku. IMT Smile poslouchám už strašně strašně let a nikdy by mě nenapadlo, že mě kluci jednou vezmou mezi sebe. Abych jako zpívala. Navíc na základě jedný instastory, kde si broukám Nedvědy a snažím se na kytaře nahmatat déčko. Je to pro mě čest. Faktžejo. Já jako muzice asi moc nerozumím, ale minimálně celkem dobře cejtím, že tohle celý, song i klip, má hrozně hezkou atmosféru...mám radost.“

 

 

Komedie roku?

To jiná česká komedie Vlastníci vypadá dle traileru naprosto skvěle. Každý, kdo někdy pobýval na schůzi Společenství vlastníků bytových jednotek, ví, co je to za hrůzu. A nová komedie režiséra Jiřího Havelky nás zavede právě sem. Obsazení je perfektní, hraje Tereza Rambla, Vojta Kotek, ale také například Dagmar Havlová, která dělá to, co jí slušelo vždy nejvíce, právě komedii. Nechybí ani Jiří Lábus, Klára Melíšková nebo Pavla Tomicová. Film půjde do kin už zanedlouho, 21. listopadu, tak uvidíme, jestli zdání neklame.

 

Dagmar Havlová a Lábus s ježkem, foto ČT

Pro Jiřího Havelku půjde o filmovou premiéru, pokud se film skutečně podařil, pak si zřejmě nasadil laťku pěkně vysoko: „Těžko někoho vypichovat z toho sehraného hereckého týmu, protože tohle opravdu byla především spoluhra, spíš než jednotlivá sóla, ale určitě i mě překvapila vášeň, se kterou se Dagmar Havlová vrátila do komické role, nebo to, jak Tereza Voříšková, dnes už Tereza Ramba, s pokornou profesionalitou utáhne ten motor celé schůze v poloze labilní matky tří dětí. A taky že Vojta Kotek se umí převtělit do taťky, který už se Snowborďáky nemá fakt nic společného. A Jirka Lábus má ježka. Na hlavě i v roli. Ale mohl bych opravdu zmínit úplně každého. Klára Melíšková je ve své roli tak dokonale iritující, že už jsem ji ve střižně nemohl vystát a občas ji musel pauznout. A David Novotný nás rozesmíval na place tak, že jsme to málem nestihli natočit. Tam opravdu z mého pohledu nebyl slabý článek.“

 

Vojta Kotek a Tereza Ramba, foto ČT

Radka Třeštíková vypadla ze StarDance

Koná se také, jak jistě víte, další ročník StarDance, soutěže, která je více o sympatiích než o tanci. Soutěž tentokrát opustila spisovatelka Radka Třeštíková, která je sice nejprodávanější českou autorkou, ale psaným slovem komunikuje lépe než v přímém přenosu. Zkrátka a dobře poněkud ledová Radka Třeštíková srdce diváků příliš neulovila a když si po vyřazení posteskla, že se „vyhazují hlavně maminky“, neznělo to příliš sportovně… Tak snad si spraví chuť nějakým dalším bestsellerem.

Spisovatelka Radka Třeštíková... nevyhrála. Foto ČT

 

Vložil: Michaela Špačková