Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bakalovi novináři i s Českou televizí potřebují vyprášit kožich. Snad na ně Kellner koupil dobrý klacek. Komentář Štěpána Chába

komentář 05.11.2019
Bakalovi novináři i s Českou televizí potřebují vyprášit kožich. Snad na ně Kellner koupil dobrý klacek. Komentář Štěpána Chába

Foto: PPF Group

Popisek: Petr Kellner, další oligarcha na mediální scéně

Petr Kellner kupuje televizi Nova. A nejvíc hrůzou ryčí Bakalovi novináři. Plus přidružené zástupné spolky typu Forum24 nebo Deník N (který z větší části stejně stojí na bývalých Bakala boys). Hezky to shrnul Matěj Stropnický na svém Facebooku, kde komentoval skutečnost, že o něm a jeho zámku TV Nova publikovala (PR) článek. To Stropnický okomentoval následovně: „Jak vidno, Kellner to přebírá pomalu, ještě mě tam jednou pustili se zámkem, ale příště na TV NOVA asi tak v roce 2030.“

Troufám si tvrdit, že se Matěj Stropnický mýlí a jeho počin se na TV Nova objeví častěji. Ovšem už ne jako PR článek se vším všudy, včetně odkazů na jeho sbírku a vlastně s pochvalným výčtem toho, odkud odevšud Stropnický čerpá a umí čerpat dotace na své živobytí zámeckého pána, ale že přibude nějaká ta kritika na konto toho, že se mu ze státních peněz opravuje hacienda. To by asi byl směr, kterým se konzervativně pravicový Kellner s Novou vydá. Nic proti Matěji Stropnickému, je to sympatický mladý muž, jen pochybuji o tom, že každý v republice mu chce z daní přispívat na to, aby ze svého zámku udělal hnízdo levicového snílkovství, které často přechází až k radikalismu (viz třeba Stropnického vyznání lásky Gretě Thunbergové a jejím krapet přehnaným pořadavkům).

Pravda a láska se lží a nenávistí

Jen nám tu vznikne, a já v to pevně doufám, významné médium, které pojede proti zavedeným pořádkům Bakala boys, kteří se delegovali do ochránců pravdy a lásky i za cenu lží a nenávisti. A to se nelíbí, protože doposud hlavní směry ovládají právě Bakala boys, kteří jsou, co do počtu, v drtivé menšině, ale jimž zákulisní hry (a Bakalův kapitál) dovolily na dlouhou dobu ovládnout mediální prostor. A to včetně České televize, kde jsou nejčastějšími pozvanými ‘odborníky‘ a komentátory právě Bakalovi novináři (a vlastně i politici).

Komika České televize

Komické bylo sledovat informování České televize, když se provalila informace o tom, že Kellner bude kupovat Novu. K věci se, samozřejmě velmi kriticky, vyjádřil Erik Tabery, tohoto času vrchní Bakala boy z Respektu. V reportáži se konspirovalo i o tom, že je divné, že informace vyšla v neděli večer, den před státním svátkem, to prý proto, aby zpráva zapadla a nedostala se na první stránky všech médií. To už je vlastně na diagnózu, toto. Kdyby informace vyšla ve středu dopoledne, tak je to transparentnější, asi, nejspíš, nevím… nebo by se konspirovalo o tom, že informace vyšla těsně po státním svátku, kdy byly emoce ještě rozjitřené a Bakalova média dosud nestačila v dostatečné míře vyjádřit opovržení nad oceněnými prezidentem Zemanem, což lze, opět, označit za Kellnerův plán, jak před lidmi utajit, že kupuje Novu. Myslím, že by si všimli, i kdyby informaci vypustil o Štědrém dni. Tohle se nedá utajit.

Stažené půlky

Z toho jde usuzovat, že Bakala boys mají stažené půlky. Volby dopadají proti jejich přáním, médiím (tedy jim samým) přestávají lidé důvěřovat, jak plyne z průzkumů; a teď hrozí, že jim do toho hodí vidle někdo, kdo tu může stvořit obdobu americké Fox News a dokonale je převálcovat. K tomu si, s dovolením, navařím popcorn a každý zlámaný vaz a klesající čtenost Bakalových propagandistických plátků oslavím bujarým potleskem. A ano, kéž by se v lámání vazů a klesání sledovanosti dostalo i na Českou televizi, která je nestranná podobně, jako byl svého času Vladimir Iljič Lenin. Každý jednou za čas potřebuje vyprášit kožich. A v České televizi se Bakalovy prodloužené pracky přemnožily a udělaly z veřejnoprávní služby službu vyhraněnou a podporující jednu konkrétní odnož politiky. Což si jeden pořádný výprask skutečně zaslouží.

Bakala boys si očividně neuvědomují, jak blahodárné účinky na společnost může mít vznik významného média, které nebude donekonečna mlít o té jejich pravdě a lásce kryté lží a nenávistí. Jak ozdravné účinky to bude mít na společnost. Jak je samotné to vycvičí a naučí ke klávesnici používat i mozek, protože budou muset začít argumentovat proti zdatnému a vlivnému oponentovi. Což doposud nemuseli. Doposud jim stačilo dětinsky ukázat a řvát – to vesničtí burani, to xenofóbové, to rasisti, to dezinformátoři. Kvůli čemuž si pak na tu pluralitu názorů nemůžeme ani hrát. Máme tu mediální dráby... a vesnické burany, xenofóby, rasisty a dezinformátory. S takovou se debata vést nedá. Nejčastější argument Jana Čulíka z Britských listů: ´S těmi se bavit nebudu, legitimizoval bych tím jejich názor.´ To ilustruje dokonale ty, kteří jedou na stejném principu. Dětinskost, nesmírná mstivost a mylný pocit mravního převyšování svých oponentů. S Novou pod Kellnerovým byznys plánem se to může dokonale změnit. Protože nekomunikovat a předstírat svou mravní nadřazenost s tak významným médiem v diskuzi půjde těžko.

Pevně doufám, že Kellner chce z Novy udělat právě takové médium, že mu nejde jen o prachy, které mu z vlastnictví Novy poplynou. Protože právě takové médium tady citelně chybí. A Bakala boys i s Českou televizí prostě potřebují vyprášit kožich.

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb