Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ondřej je větší ´zvíře´. A ještě jednu pikantnost, o níž se moc neví, propíchla v rozhovoru zpěvačka… Přečetli jsme

30.10.2019
Ondřej je větší ´zvíře´. A ještě jednu pikantnost, o níž se moc neví, propíchla v rozhovoru zpěvačka… Přečetli jsme

Foto: Facebook

Popisek: Lucia Šoralová

FOTO, VIDEO Zpěvačka Lucia Šoralová pochází ze Slovenska, na naší muzikálové a šansonové scéně se ale zabydlela velmi dobře. Jejím partnerem je Ondřej Soukup. V rozhovoru pro MF Dnes se Lucia svěřila, proč jí nevadí mít výrazně staršího muže a přibližuje také svou novou spolupráci se skupinou Nerez.

Ondřej Soukup je o pětadvacet let starší, je mu už 67 let a hlídacím tatínkem příliš není: „Nejhorší je, že mi to ale kolikrát slíbí a pak se něco semele a on potřebuje okamžitě odejít. Já už pak nedokážu být v pohodě, protože sháním hlídání na poslední chvíli, což úplně nesnáším,“ přiznala Šoralová pro MF Dnes. I ona řeší klasický problém matek: „Nezvládám dvě věci najednou. Kolabuju. Šílené je, když se snažím něco udělat a děti na mě mluví. Ondřej tohle vlastně umí mnohem líp než já. Je ten šťastný jedinec, který umí dělat víc věcí najednou, a ani mu to nezpůsobuje velké potíže,“ vysvětlila.

Lucia se dávno smířila s tím, že Ondřej je tím slavnějším: „Pořád je to tak, že Ondřej je větší ´zvíře´, což je dáno i tím, že já jsem vlastně mimo mainstream. Ondřej sice taky, ale tím, že se kdysi dali s Gábinou (bývalá manželka Ondřeje Soukupa) dohromady s Lucií Bílou, ona je do mainstreamu propašovala, a oni ji zas svým repertoárem povýšili a ještě se u toho všichni bavili. To byla neuvěřitelná symbióza.“

 

Lucia v roce 2014

Profesní setkání s idoly

Nyní Lucia vystupuje se skupinou Nerez, kterou obdivovala už kdysi dávno, takže se profesně shledala se svými vzory: „Jo, je to milé. Ze začátku se mi stávalo, že jsem po prvních tónech zbožně hleděla a čekala, co se ozve, než mi došlo, že se mám ozvat já! Ale já jsem v hudební branži už takové roky, že jsem se potkala skoro se všemi idoly. Kupodivu se Zuzanou Navarovou srovnávaná nejsem, protože jsme jiné,“ prohlásila v MF Dnes. Spolupráce s touto kapelou začala přirozeně: „Na jaře jsem měla turné se svou kapelou La Alma po Slovensku, oni tam vystupovali a já pak hostovala u nich. Byla tam energie, euforie a spolupráce se vyvinula vlastně velmi přirozeně, i když jsme se museli ze začátku oťukat,“ připustila Lucia Šoralová.

 

Skládá hudbu na text

Lucia si skládá písničky sama, píše texty i hudbu: „Vždycky jsem si psala básničky, ale z třiceti mi přišly tak čtyři dobré a o ostatních jsem nebyla přesvědčená. Ale hudba mi plyne sama. Jen jsem předtím netušila, že to může být tak přirozené,“ vysvětila, proč se jí lépe píše hudba než slova. Přesto raději začíná textem: „Já raději skládám na text. Potřebuji slovo jako inspiraci. Jen výjimečně mě napadne jako první melodie. To se mi stalo s písničkou pro Eurovizi. Sice ji nevybrali, ale já jsem byla mile překvapená, co ze mě jen tak, bez textu, vypadlo.“ Lucia začínala před mnoha lety konkurzem do muzikálu: „Byl rok 1996, pozvánky na konkurz byly na jména, tak se mě ptali, z jakého jsem divadla, a já že z žádného, ale že to chci zazpívat, protože to zazpívám dobře. Nějaká slečna jim povídá, že někdo vypadl, ať mě pustí, a tím začala moje kariéra v muzikálu,“ zavzpomínala Lucia Šoralová.

 

Svatba před čtyřicátinami

Lucia se začala objevovat vedle Ondřeje Soukupa už před dávnými roky: „Teď jsem vdaná, mám dvě děti s člověkem, se kterým jsem sedmnáct let. To nikoho nezajímá, naštěstí,“ narážela na to, že velmi dlouhou dobu byla branná jako milenka Ondřeje Soukupa, protože ten byl oficiálně ženatý s Gabrielou Osvaldovou. Svoje tehdejší rozhodnutí by neměnila: „Nechtěla bych žít jinak. I když to nebylo vždy jednoduché a moje ego ze začátku hodně trpělo. Ondřej byl tím známějším a já byla v jeho stínu až ta druhá.“ České publikum na ni dlouho hledělo přes prsty: „Tehdy ani nešlo o přesvědčování. Měla jsem pocit, že jsem se prvních osm let jenom bránila,“ povzdechla si.

Táta Ondřej Soukup s malým Ondřejem, pár má ještě dceru Rebeku, foto Facebook

S tím, že skončí s Ondřejem Soukupem v manželství, počítala vždy: „Myslela jsem si totiž, že každý člověk, když miluje, chce s tím druhým sdílet všechno a navždy. Já to tak vždy měla, takže mě vůbec nenapadlo, že by to mohlo být jinak. Střet s realitou se brzy dostavil. Ale já se nezměnila. Napsala jsem tehdy takovou píseň, jmenovala se Ja niesom len tak, ja som na pomer. A můj muž ji pojmenoval Výhrůžka z Východu,“ připomněla Lucia Šoralová. Nakonec se svatby skutečně dočkala: „Po 14 letech, dopisem s termínem svatby dva dny před mými čtyřicátinami. Zeptala jsem se, proč takhle a proč právě teď? Řekl, že si přece nebude brát čtyřicítku, a skvěle se u toho bavil.“

 

+

Když hovoří Lucia o tom, že si vždy přála s Ondřejem Soukupem skončit ve svazku manželském a mít s ním rodinu, působí velmi upřímně. Ondřej Soukup se k Lucii už před časem veřejně ´přiznal´, ba dokonce prohlásil, že si nepřeje, aby se o ní psalo jako o jeho milence, nýbrž životní partnerce. 

-

Nicméně je třeba připomenout, že Ondřej Soukup začal s Luciou skutečně randit tehdy, když ještě byl se svou právoplatnou manželkou Gábinou Osvaldovou. A navíc se hned několikrát psalo, že byl Ondřej i Lucii nevěrný. Podaří se mu konečně pár let před sedmdesátkou se vybouřit?

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace