Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Chlap jako dárce spermatu? To zní dost nepřirozeně. Klára Issová je single, ale má jasno. VIP skandály a aférky

29.10.2019
Chlap jako dárce spermatu? To zní dost nepřirozeně. Klára Issová je single, ale má jasno. VIP skandály a aférky

Foto: Facebook

Popisek: Klára Issová jako kůl v plotě? Nebo jen nechodí se vším na krám?

FOTO, VIDEO Do kin se dostal nový film Pražské orgie, ve kterém si zahrála i Klára Issová, jedna z nejobsazovanějších českých hereček. Nedostatkem filmu je rozhodně časté ´zapřažení´ filmového triku koukání do zdi, když se na scéně začne něco dít. A Klára Issová? Je to už 24 let od doby, kdy se jako nesmělá Klára v Indiánském létě koupala ve vaně plné jablek a diváci tak mohli poprvé spatřit na tuto dívku neobvyklé krásy.

Uhrančivé, hluboké oči dávají najevo její exotický původ. Její tatínek pochází ze Sýrie, kam Klára před válkou ještě jezdila. Spolu s bratrem Morisem u nás studoval FAMU. Není se tedy čemu divit, že to Kláru táhlo na konzervatoř. Tatínek ji totiž nechal zapsat do dramatického kroužku. V pouhých šestnácti letech dostala velkou hlavní roli a hned v přelomovém filmu. Vedle Tatiany Vilhelmové si zahrála v Indiánském létě Saši Gedeona a byl z toho obrovský úspěch, dokonce i nominace na Českého lva. Klára je ve své roli dojemná, tvrdí ale, že vlastně příliš nehrála: „Mám pocit, že jsem nehrála vůbec. Když se na sebe v Indiánském létě dívám, vidím spíše esenci sebe sama v tom věku a v té době. Saša Gedeon nás s Táňou Vilhelmovou skvěle zachytil, to jsme prostě byly my dvě. Opravdu nás objevil. Konkurs byl tenkrát důkladný, přišlo dvě stě holek, nejen herečky a studentky herectví, ale i amatérky. Našel nás přesně do konkrétních postav. Vlastně je to takové album na památku, když mi bylo šestnáct let.“

Klára Issová ve filmu Pražské orgie hraje roli herečky Evy Kalinové, která emigruje před komunisty do USA, foto ČT

Prorazila i v cizině

Tím se její kariéra zdárně rozjela, Klára od té doby natočila několik desítek filmů. Stíhá si zahrát i v seriálech, do těch nejprofláklejších ale nejde, vidět ji můžeme většinou v kriminálkách. A co víc, Kláře se snad jako jediné české herečce podařilo prosadit i v mezinárodních produkcích: „Já jsem docela akční, nebaví mě sedět doma na zadku a nic nedělat, jsem podnikavý typ, co si chtěl vždycky všechno vyzkoušet. Nejenom kvůli ambicím, mě baví to dobrodružství,“ prohlásila. Natáčení v cizině jí přivedlo do života také lásku, herce Troye Gerityho, mimochodem syna slavné Jane Fondové. Za tím nějakou dobu dojížděla do Států, bohužel se vztah rozpadl. Jejím dalším známým partnerem byl režisér David Ondříček, který si ji napřed vybral do svého filmu Grandhotel. S tím chodila několik let, bez sebemenšího skandálu. Jaké bylo pro všechny (a jak se podle bulváru ukázalo, i pro Kláru) překvapení, když režisér vyměnil Kláru za její sestřenici Marthu. Nějakou dobu trvalo, než Klára tohle nepříjemné sousto spolkla, dnes se spolu už holky normálně baví a Klára vše dokázala přejít. A to, že by jí Martha přebrala chlapa, popírá, podle ní se dali dohromady až po rozchodu... Bůh ví, jak to bylo.

Martha Issová prý své sestřenici přebrala partnera. Byla z toho v rodině dlouhou dobu zlá krev, psal bulvár, foto KVIFF

Mámou bez partnera být už nechce

Kláře bylo letos čtyřicet a v současné chvíli s nikým nechodí. S posledním přítelem sportovcem Jakubem se rozešla před necelým rokem, přesný důvod se neví. Klářino soukromí dost láká, ale ví se o něm vlastně dost málo. Nicméně to, že nemá děti, ji prý už netrápí: „Já vždycky strašně toužila po dětech. Pak jsem zjistila, že mi chlapi kolem tolik nesedí a chci být mámou i bez partnera. Naštěstí jsem si brzy uvědomila, že by to ode mě bylo strašně sobecké. Mít dítě single a použít chlapa jako dárce spermatu je přece tak nepřirozené. Tak jsem tyhle věci začala u sebe zkoumat a poslední roky zjišťuju, že děti třeba mít nebudu, ale už mě to neznervózňuje. Člověk může žít naplněný život i bez dětí, či dítě adoptovat, když to bude cítit. Nebo se to v mém životě změní. Tohle už neplánuji.“

Na Dejvické se stojí fronta i v noci

Herci Dejvického divadla se rozhodli podpořit dobrou věc. Natočili klip pro Klub cystické fibrózy, který má připomínat, o jak těžkou nemoc jde a jak je pro nemocné každý den náročný. Osazenstvo Dejvického divadla ukázalo už podruhé, že má dobré srdce. Před měsícem takto několikrát povzbudili náš basketbalový tým, kterému se na mistrovství světa dařila životní jízda.

Dejvičtí při natáčení charitativního spotu

A to jsou herci z Dejvického divadla nějaké hvězdy! Lístky na jejich představení jsou vždy okamžitě vyprodané a lidé neváhají a před divadlem nocují ve spacácích, aby se jim lístky podařilo koupit. „Na rohu větší budovy postávalo a posedávalo několik desítek lidí. V ruce knížky, noviny, občerstvení... Asi nějaká hodně trendy kavárna pro hipstery, říkám si. Jenže když vidím první spacáky a stan, zapochybuju. Že by mě minula nějaká ‘další velká věc‘ od Applu nebo Samsungu, na kterou se čeká fronta? Ani to ne. Bylo tam Dejvické divadlo a ty lidi s největší pravděpodobností čekali na lístky. Už jsem slyšel, že se něco takového děje, ale považoval jsem to za hoax a urban legend,“ svěřil se  jeden divák na Facebooku.

Anna Stropnická, Jan Grundman a Marie Štípková, tři hlavní postavy divadelního představení Na větrné hůrce, foto Alena Hrbková

Anna Stropnická ve Švandově divadle

Švandovo divadlo chystá premiéru, půjde o klasiku, Na větrné hůrce od Emily Brontëové. Nově se v této hře objeví také Anna Stropnická, která je ve Švanďáku nováček. „Ve hře Na Větrné hůrce se setkáme s poryvem vášnivých citů v jejich celé kráse, ale i děsu. Emily Brontëová se ve svém románu vzbouřila nepravděpodobné poezii romantismu a protkala ji lidskou krutostí. Díky tomu jsou její postavy ryze současné a nepůsobí jako přízraky minulosti. Uvedení tohoto titulu také vnímám jako gesto – informaci o tom, že na jevišti Švandova divadla budeme chtít vyprávět velké příběhy, které nabízejí kromě neotřelé interpretace i zajímavé příležitosti pro herecký soubor,“ slibuje Martin Františák, režisér i nový umělecký šéf Švandova divadla.

Vydává se Poslední deník Květy Fialové

A fronty se můžou začít dělat pro změnu před knihkupectvími. Vyšla totiž kniha Poslední deník Květy Fialové. „Když jsme knihu na začátku září, kdy by se paní Fialová dožila 90. narozenin, uváděli na trh, předpokládali jsme, že budou čtenáře zajímat historky ze zákulisí a vzpomínky na přitažlivé prostředí světa divadla a filmu,“ říká Josef Kubáník, autor knihy, herec a blízký přítel Květy Fialové. 

Květa Fialová s Josefem Kubáníkem v inscenaci Harold a Maude ve Slováckém divadle, foto Jan Karásek

„Sám jsem si ale tajně přál, aby je ještě víc oslovila druhá část. Tedy ta, ve které popisuji závěr života paní Květy. A to se také stalo. Den co den dostávám dopisy a maily, ve kterých čtenáři píší, jak je vylíčení těch událostí zasáhly. Kniha vznikla právě proto, aby lidé věděli, jak bolestné mohou být odchody velkých hvězd i co u toho zažívají lidé okolo nich. A že starat se o naše nejbližší v jejich stáří bývá někdy těžké, ale dá se to zvládnout.“ Kniha totiž nelíčí pohnutý život Květy Fialové, ale hlavně jeho konec, konkrétně poslední tři roky před její smrtí.

 

Vložil: Michaela Špačková