Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Herci nejsou zvyklí mluvit o sobě před lidmi, zpěváci jsou lepší. Marta Jandová si chválí i ´sprostá slova´ a Ondru Brzobohatého. Přečetli jsme

21.10.2019
Herci nejsou zvyklí mluvit o sobě před lidmi, zpěváci jsou lepší. Marta Jandová si chválí i ´sprostá slova´ a Ondru Brzobohatého. Přečetli jsme

Autor: FTV Prima (jako v celém textu)

Popisek: Marta Jandová rozjela svou první talkshow v televizi

FOTO Martě Jandové se mimořádně daří. A to nejenom v muzice. Nedávno dokonce začala televize vysílat její vlastní show ´Marta´, kam si zve hosty. V rozhovoru pro MF Dnes ale hned několikrát zopakovala, že rozhodně není moderátorka.

Hned na začátku zdůraznila, že je moderování není její hlavní obor: „Pořád opakuju, že nejsem moderátorka. Jsem zpěvačka. Někdy mi jde moderování hůř, někdy líp, rozhodně se do něho snažím dát celé srdce a zbytek už je na divácích,“ prohlásila Marta Jandová v rozhovoru pro MF Dnes. Marta zatím moderovala jeden živý přenos, další už neplánuje: „Show ´Marta je v pohodě´ točíme dopředu, a co se nepovede, vystřihnou.“ Martu děsí hlavně málomluvní hosté, ze kterých má problémy cokoliv dostat: „Nebudu jmenovat, ale legrační je, že jsem se potila při rozhovoru s lidmi, u kterých jsem si myslela, že to bude brnkačka, a naopak s lidmi, kterých jsem se bála, šlo všechno skvěle. Musím se naučit nenechat se vyvést z míry a víc rozhovory vést. Někdy jsem až moc empatická a nechám hosty hrozně dlouho mluvit,“ přiznala Marta Jandová.

Marta v talkshow moderuje, vypráví i zpívá

Zpěváci jsou pohotovější než herci

Do Show Marta pozvala pochopitelně také svého otce, hudebníka Petra Jandu. To ale neznamená, že to pro ni byl nějak snadný host: „Rozhodně je to horší. A hlavně táta je můj velký kritik, chce, abych byla dobrá a já jsem z něho vždycky nervózní. Ale on byl přesně ten případ, kterého jsem se bála, a nakonec všechno klapalo jako po másle. Je hrozně zábavný a patří k lidem, kteří si nechrání svoje soukromí tak ostražitě. Tedy chrání, ale snaží se být otevřený. Když se zeptáte na něco, na co nechce odpovídat úplně dopodrobna, kulantně a vtipně odpověď zaobalí. Navíc mu dělá radost bavit se před publikem, což je výhoda zpěváků. Třeba herci nejsou zvyklí mluvit o sobě před lidmi. V práci obvykle hrají někoho jiného a nejsou většinou úplně pohotoví, když mají říct něco o sobě. Táta je v tomhle typický zpěvák. A ještě mě nakonec pochválil, což mě doopravdy potěšilo,“ pochlubila se Marta Jandová. Se svým tátou má úzký vztah, vídají se celkem často: „Třeba prázdniny jsme skoro celé strávili na chatě, což je takový domeček na zahradě mého táty nedaleko Prahy. Jeho holčičky, moje dvě malé ségry, se kamarádí s naší Maruškou, takže holky byly hodně spolu. Kdykoli jsem potřebovala odjet pracovně do Prahy, nebyl problém s hlídáním,“ prohlásila pro MF Dnes.

Ale hlavně se baví

Můžeme i sprostá slova

Marta Jandová už jednou moderovala svou show, ale v Německu, nynější show je bombastičtější: „Marta má obrovskou reklamu a vysílá se v podstatě v prime time. Jsem docela ráda, že ne přímo po osmé, alespoň můžeme občas říct sprosté slovo,“ pochvalovala si. Marta Jandová si uvědomuje, že není žádný velký řečník: „Snažím se rétorická cvičení provozovat sama, když čtu Marušce pohádky. Snažím se otevírat pusu a precizně vyslovovat. Občas něco zašmodrchám, ale snažím se. Velkou školou mi bylo natáčení seriálu Gympl, kde se mi tenkrát hrozně smál Ondra Brzobohatý. Parodoval moje drmolení a já si pak díky němu dávala hodně pozor,“ přiznala v MF Dnes.

Pravda, s výbornými hosty se nejde nebavit. A Ondřej Brzobohatý je prostě střela na jistotu

Dcera půjde do státní školy

Marta je také mámou šestileté Marušky, která jde do školy. Zpěvačka si kupodivu nevybrala žádnou speciální školu pro horní vrstvy: „Do úplně normální státní školy, nelíbilo by se nám dojíždění do soukromé. Sice možná trochu ztratí angličtinu, ale to vůbec nevadí. Naše škola se nám opravdu líbí a jsme spokojení. Máme ji blízko, takže se bude moct vídat s kamarády - nemám moc ráda, jak potom děti udržují kamarádství jenom na sociálních sítích,“ konstatovala.

Host odcházel šťastný

Hned v prvním díle její Show byl hostem její kamarád Ondřej Brzobohatý: „Ondru mám moc ráda a musím říct, že přesně takhle si představuju ideálního hosta. Zavolala jsem i jeho ženě Táně, která nám pomáhala s překvapením. Říkala, že Ondra hrozně rád vaří, takže jsme pozvali jeho oblíbeného kuchaře. Taťána líčila, že ji Ondřej doma nepustí k plotně a taky že ji nenechá nikdy zpívat. No a nakonec u mě v pořadu i zazpívala, vařilo se a Ondra odcházel strašně šťastný. Takhle by měla končit každá show,“ zmínila se…

+

Ne nadarmo je Marta Jandová jednou z nejpopulárnějších zpěvaček a celebrit vůbec. Milá, zábavná a v tom nejlepším slova smyslu normální, což je jasně patrné i z rozhovoru, třeba když říká, že její dcera bude chodit na běžnou státní školu, která se jim prostě zamlouvá. V dnešních dobách to už působí jako málem disidentství.

Marta by se neměla podceňovat. Její moderátorské schopnosti nejsou špatné, ostatně každý, kdo byl na jejím koncertě, ví, že mezi písničkami se ráda pobaví a že to vůbec není zlé.

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace