Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Rozchod? Horší by bylo zůstat v nefungujícím vztahu a navzájem se dusit. Nikol Štíbrová má jasno

20.10.2019
Rozchod? Horší by bylo zůstat v nefungujícím vztahu a navzájem se dusit. Nikol Štíbrová má jasno

Foto: Facebook

Popisek: Nikol Štíbrová

FOTO, VIDEO Nikol Štíbrovou dnes zná většina hlavně ze sociálních sítí. Díky své schopnosti nebrat se vážně a smyslu pro humor si získala mnoho fanoušků. Humor ji neopouští, i když její osobní život není zrovna jednoduchý, jak prozradila v rozhovoru pro MF Dnes.

Nikol se stala před dvěma lety matkou, ale vztah s tatínkem dítěte vydržel opravdu velmi krátce, takže se brzo stala matkou samoživitelkou. Samu sebe považuje za velmi umírněnou matku: „Smýšlím ekologicky, ale takzvané bílé jedy do syna klidně vpustím. Mojí babičce je osmdesát osm let, celý život jí normálně mouku a cukr. Nyní je na Krétě, kam odletěla po měsíčním pobytu v Itálii,“ pochlubila se.

 

S partou 3v1 rozebere Nikol všechno a na prvočástky, foto Youtube / repro

Nikol se s přítelem Martinem Kynclem rozešla, když byl jejich synovi Mathiasovi rok. Dodnes je ráda, že tak učinila: „Těžší by bylo zůstat v nefungujícím vztahu a navzájem se dusit. Vědět, že to nikdy nebude klapat, a držet jen kvůli dítěti. Jsem ráda, že jsme se s Martinem rozešli dřív, než syn začal naplno vnímat. Už si nepamatuje, že jsme kdysi bydleli dohromady. Bere za samozřejmost, že máma je s ním a táta v jiném bytě kousek od něj. Martin je super táta a o malého se stará parádně. Navíc pomáhají babičky, dědečkové a skvělé kamarádky. A pak jsou tu i jesličky, do kterých Mates chodí rád,“ vylíčila strasti matky samoživitelky.

Herectví jí začalo lézt na nervy

Proč se skutečně rozešli, se dodnes neví. Nikol to ale dost zaskočilo: „Tohle všechno opravdu v plánu nebylo. Pocházím z úplné rodiny, vždycky jsem si myslela, že potkám toho jednoho, zamiluju se, vdám se, porodím děti a umřu s ním. Teda ne hned, za čas! Nepovedlo se. A já se občas v noci vzbudím a je mi z toho divně ouzko. Ale fakt cítím, že jsme udělali dobře. Žít v tak velkém kompromisu je asi zbytečné,“ připustila v rozhovoru pro MF Dnes.

„Včera mi psalo pár holek a ptalo se, co je u nás novýho. Tak to shrnu tady. Takhle. Naučila sem se přijímat nějaký věci a to mi dost pomohlo: 1. Jo, je tu bordel. 2. Jo, už vždycky tu bude bordel. 3. Ne, neni třeba pořád někomu cpát, že seš unavená, matky to tuší a ostatní to nezajímá. 4. Jo, je špinavej. 5. Jo, řve. 6. Ne, pravděpodobně opravdu nejsi nejlepší matka na světě. 7. Ne, takhle nemůže vypadat matka od dvou dětí, je to fotošop. 8. Určitě je to fotošop. Musí to bejt fotošop. 9. Ne, asi se nebudeš vždycky cejtit stoprocentně naplněná, ne náhodou jsou k alkoholismu nejnáchylnější právě matky na mateřský. 10. Jo, ten nárt budeš mít asi nakonec fakt zlomenej. 11. Ne, nedokážeš si ten život už představit jinak a všecko je, jak má bejt.“ Vševypovídající koment k této fotce na Nikolině Facebooku

Nikol začínala jako herečka, což už je minulost: „Jednu dobu jsem se živila herectvím, což mi pak začalo lézt na nervy. Chtěla jsem být anonymní tváří, tak jsem přestala chodit na castingy a vrhla se na novinařinu. Přispívala jsem do různých časopisů a dělala rozhovory. Pak jsem se na obrazovku vrátila jako reportérka Top Staru, což je magazín o celebritách. Taky jsem pomáhala zakládat dvě internetové televize. Tu jednu, OneTV.cz, kde vznikl projekt 3v1, jsem pak tři roky vedla. Dá se říct, že jsem střídala jeviště se zákulisím. A tak je tomu dodnes. Když jsem moc vidět, tak mi to vadí. Ale po čase mi kamera začne chybět…,“ svěřila se v MF Dnes.

Známá trojka

S herečkou Veronikou Arichtevou a zpěvačkou Martinou Pártlovou vytvořila Nikol známé trio 3 v 1, dívky natáčí humorná videa: „S Veronikou Arichtevou se známe dlouho. Když nám bylo deset let, natáčely jsme spolu pohádku Jezerní královna. Pak jsme se asi patnáct let neviděly. Znovu dohromady nás dala až Martina Pártlová, se kterou jsem si padla do oka v době, kdy se pokoušela prorazit v pěvecké soutěži X Factor. Někdy kolem roku 2011 jsme společně odjely na dovolenou na Floridu a tam to všechno začalo. Jen tak z legrace jsme natočily krátké video, byla to parodie na televizní Prostřeno, v našem podání tedy Vytřeno, a pak následovaly další kousky,“ zavzpomínala Nikol Štíbrová.

S kamarádkami tvoří skutečně sehraný tým: „Umíme se poslat do háje, ale za hodinu o tom nevíme. Žádné urážení ani pomlouvání. Prostě vyčistíme vzduch a jedeme dál. Jak se na vysílání, které máme čtyřikrát do týdne, připravujeme? Asi bych to neměla říkat, ale nijak. Improvizujeme. Jedna z nás otevře nějaké téma, většinou vztahové, a už jedeme. Za ty roky jsme se naučily na sebe reagovat, navazovat, jsem na nás pyšná, občas to vážně zní jako moderování.“

Zpívá díky IMT Smile

Nově si vyzkoušela také profesi zpěvačky: „Za všechno můžou kluci ze slovenské kapely IMT Smile, kteří mě oslovili, abych s nimi nazpívala píseň k celovečernímu filmu. Jmenuje se Příliš osobní známost a premiéru bude mít v lednu. Píseň půjde ven tuším už v listopadu.“ Hlavně ji ale můžeme vidět na sociálních sítích a to hlavně na Instagramu: „Bavím se tím. A v současnosti už si jím taky přivydělávám nějaké peníze, což je spojení pří-jemného s užitečným. Je to vlastně i takový můj deník. Můj a Máti. Ale cenzurovaný, hlídám si ještě pořád, co tam dávám. I když se to tak nemusí zdát.“

 

+

Nikol je opravdu velmi vtipná, inteligentní a zároveň schopná. Její sociální sítě nejsou rozhodně nuda, Dokáže klidně od plic říci, co ji štve, anebo si z kohokoliv vystřelit. Jak osvěžující!

-

Je škoda, že herectví takhle brzy zabalila. Tak doufejme, že i když ji prý po jisté době otravovalo, že mu zase přijde na chuť a že si ji budeme moci užít třeba v nějaké skvělé komediální roli.

Vložil: Michaela Špačková