Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Gottův pohřeb poznamenal trapas, který jde na konto Jiřiny Bohdalové. Jeho nejstarší dcera si to však nenechala líbit

16.10.2019
Gottův pohřeb poznamenal trapas, který jde na konto Jiřiny Bohdalové. Jeho nejstarší dcera si to však nenechala líbit

Foto: Facebook

Popisek: Dominika Gottová. Jako všechny jeho dcery tatínka nezapře

FOTO Naprostá většina fanoušků Karla Gotta se shoduje na tom, že sobotní pohřeb Karla Gotta byl mimořádně působivým zážitkem a byl zorganizován s mimořádným vkusem a citem. Jediné, co se části rodiny a veřejnosti nelíbilo, byl jinak dojemný projev herečky Jiřiny Bohdalové. Ta totiž ve své procítěné řeči na rozloučenou ignorovala dvě starší dcery zesnulého zpěváka, Dominiku a Lucii, a opakovaně hovořila pouze k Charlottě a Nelly.

Vzhledem k tomu, že Jiřina Bohdalová patřila léta k nejbližším přátelům Karla Gotta, je naprosto vyloučeno, že by nevěděla o všech jeho čtyřech dcerách a lze se tedy jen domýšlet, proč zmiňovala pouze dvě mladší. Ze smutných záběrů, zachycujících, jak Dominika s Lucií sedí v první lavici společně s vdovou Ivanou, bylo patrné, že jsou z otcova odchodu zdrceny nejvíce. Jejich tvář prozradila velkou, neskrývanou bolest. 

 

Všechny Gottovy dcery byly přítomné v chrámu svatého Víta, Dominika nejvíce vlevo. Foto ČT / repro

Nelze se tedy divit, že se jich projev Jiřiny Bohdalové osobně velmi dotýkal. „Bolelo mě to,“ přiznala Dominika deníku Blesk, těsně předtím, než se narychlo vrátila zpět do Finska, kde žije se svým manželem. Navíc si postěžovala, že se s ní na pohřbu nikdo moc nebavil. Přitom byla jediná (vedle vdovy Ivany), kdo setrval u otcovy rakve až do posledních okamžiků a věnovala mu poslední polibek.

Jiřinu Bohdalovou to nyní mrzí: „Já bych se jí omluvila, ale na karu mi nic neřekla. Bohužel jsem si to uvědomila, až když jsem to četla. Nebylo to ale míněno špatně. Vím, že to byla chyba, ale bohužel se stala. Nechápu ale, že se to tak rozebírá. Já jsem té řeči dala tolik sil. Absolvovala jsem to se začínajícím zápalem plic a teď se na mě útočí. Stačilo přitom jedno slovo a já bych se jí omluvila,“ řekla Expresu herečka. Foto ČT / repro

Zapíraný potomek

Ostatně, Dominika, které je již 46 let, je Gottovým prvním potomkem a její životní dráhu otcova sláva fatálně poznamenala. Velkolepý pohřeb za účasti mnoha celebrit nebyl zdaleka první situací, kdy se musela vyrovnávat s nepříznivými reakcemi okolí. Ne každý už dnes ví, že její narození zpěvák zpočátku zapíral a sám svoji dceru viděl, až když jí bylo půl roku. Později tuto skutečnost omlouval s vysvětlením, že nechtěl způsobit bolest své matce, která by těžce nesla, že má syn nemanželské dítě. Teprve po letech litoval, že milovanou maminku neinformoval, že už je dávno babičkou, tím spíše, že si vnoučata moc přála. A je téměř neuvěřitelné, že se mu narození dcery dařilo tajit devět let, přičemž před maminkou ji zatloukal celé čtyři roky. Nakonec se o Dominice těsně před smrtí dozvěděl alespoň Gottův otec. Ale nebýt německého společenského časopisu Das Goldene Blatt, který Gottovo velké tajemství odhalil a vyvolal tak senzaci i u nás, možná by Dominiku tutlal dodnes. Na jeho obranu je však třeba uvést, že se o první dcerku i její matku, tanečnici Antonii Zacpalovou, snažil postarat.

 

Slavný otec

V jednom z mnoha rozhovorů, které Dominika poskytla, popsala, za jakých okolnosti se vlastně o svém slavném otci dozvěděla. Když ho jednou se zaujetím sledovala v televizi, matka jí oznámila, že je to její táta. Měla z toho samozřejmě velikou radost a na tatínka byla patřičně pyšná. Přesto, že se stala prvorozenou dcerou, nikdy jí ale nebylo dopřáno to, co mohly prožívat její dvě mladší nevlastní sestry, totiž bydlet společně s mámou a tátou. Jak známo, Karel Gott se celá léta rodinnému životu bránil a teprve po své šedesátce se rozhodl usadit. Čas od času se s Dominikou, žijící v cizině, setkal, a podle všeho ji nadále finančně podporoval. Z různých reportáží, které byly zveřejněny, je však zřejmé, že její životní úroveň není příliš dobrá a v posledních letech navíc bojuje se závislostí na lécích a alkoholu. Příliš harmonické není ani její manželství s hudebníkem Timo Tolkkim. Když se načas rozešli, Dominika se vrátila domů do Čech s nadějí, že může svému otci dělat manažerku. Vystudovala sice hotelovou školu, ale ovládá prý sedm jazyků. Jenže, nakonec se zase odcestovala do Finska a život svých blízkých sledovala jen na dálku.

 

Dominika se svým finským partnerem, foto Facebook 

Je ovšem mimo jakoukoliv pochybnost, že s osudem první dcery národní ikony bude žít navždy a jistě o ní ještě hodně uslyšíme. Stejně tak je velmi pravděpodobné, že se nehodlá smířit s pozicí, kdy se na ni zapomíná.

Vložil: Adéla Hofmanová