Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vídáme se téměř denně, známe se 40 let. Lukáš Vaculík a Mahulena Bočanová jsou pár, i když… VIP skandály a aférky

15.10.2019
Vídáme se téměř denně, známe se 40 let. Lukáš Vaculík a Mahulena Bočanová jsou pár, i když… VIP skandály a aférky

Foto: FTV Prima

Popisek: Mahulena Bočanová a Lukáš Vaculík už to spolu valí 40 let

FOTO, VIDEO I když jen na televizní obrazovce. A na divadle, tam spolu ale ´partneří´ již dlouhá, dlouhá léta a zahráli si i manžele. Nejednou... Takže znovu: V oblíbeném seriálu TV Prima Temný kraj se po boku Lukáše Vaculíka objeví Mahulena Bočanová, která sama přiznala, že jde o její vysněnou roli. A to přesto, že v seriálu hraje novinářku – alkoholičku. Přitom Mahulena se už před nějakým časem zřekla alkoholu úplně… Proč je herečka z nové role tak nadšená? Víme a povíme. I další zajímavosti. A byť jsme se zkusili vyhnout tématu Karel Gott, prostě se to nepovedlo. To snad ani nejde.

Mahulena je velkou kamarádkou Lukáše Vaculíka, jedná se o nerozlučnou dvojku: „Je to moje první novinářka a jsem ráda, že jsem si v Temném kraji zahrála. Mám ten seriál ráda a přála jsem si tam být. S Lukášem Vaculíkem se známe snad třicet, možná čtyřicet let a jsme přátelé, vídáme se téměř denně. Hrajeme spolu v divadle manželské role a docela jsem mu to záviděla. V duchu jsem si říkala, jestli mu mám říct, aby mi tam nějakou roličku nezařídil, ale přišlo mi to hloupé. Vidíte – a za čtrnáct dní mi volali,“ prozradila.

Mahulena s Lukášem v seriálu Temný kraj, foto FTV Prima

Mahulena přestala pít alkohol, protože si prý řekla, že na padesátiletou opilou Mahu není nikdo zvědavý, její novinářka je ale alkoholička: „Role to byla ale krásná, bylo co hrát. Hlavně ty její alkoholické výstupy. Jeden byl obzvláště náročný, když se v restauraci Sabina opije až na dřeň, je agresivní a brečí. Mně se ale takové věci hrají dobře. Když mi tu roli nabízeli, říkali, že je to složitější, takové ožehavé téma, tak jsem si říkala, co to může být. Když řekli, že je alkoholička, byla jsem ráda, byla to výzva.“ A co se bude v Temném kraji odehrávat? Mahulena Bočanová coby investigativní novinářka Sabina Šenková přijede za Petrem Krajem, aby jí pomohl najít kolegyni Johanu Jakubcovou. Ta se pustila do rozkrývání kauzy s granty, a už přes týden o ní nikdo neslyšel. Petr Kraj své dávné kamarádce nevěří a chce se jí co nejdřív zbavit. Jenže stará známá je natolik urputná, že Petr Kraj se do vyšetřování nakonec pustí…Herečka absolvovala téměř celé natáčení v pěkné zimě. „Obdivuji Lukáše, protože v té jeho faře, kde se točí, je neuvěřitelná zima. Já tam byla jen chvíli, ale on?“

Mahulena jako královna večírků? Teď už jen v seriálu Temný kraj, foto FTV Prima

Party girl již dávno není

Mahulena byla vyhlášená večírková královna, která to uměla pořádně rozjet. Jednou dokonce škrtila šálou fotografa, který byl podle ní drzý a fotil ji, jak se muchluje v klubu s tehdejším přítelem Martinem Černým. Tomu je ale nyní konec. Večírkům, muchlování před objektivy (současného partnera dokázala utajit před bulvárem úplně; o tom ale dále v článku) i Martinu Černému…

Něco pro zahřátí? Když je zima, tak třeba na dvakrát, foto FTV Prima

Příliš krásná na film

Hrát začala Mahu velmi brzy, jako jedna z mála dětských hereček dokázala na dětské role navázat a hrát i v dospělosti. Jako malou roztomilou dívenku jsme ji mohli vidět třeba ve slavné komedii Bohoušův syn, anebo v dětských filmech o Lucii, postrachu ulice. Logicky šla proto na pražskou konzervatoř a už během studia hostovala v Národním divadle, posléze zakotvila v Činoherním klubu. Mahulena je velmi krásná, přesto se pro svůj vzhled trápila: „Vypadala jsem jinak než většina holčiček, mám kdesi hodně daleko v minulosti kyperské kořeny, to jsem ale zjistila až v dospělosti. Taky mi šly některé věci vždycky tak nějak rychleji než jiným dětem,“ prohlásila v MF Dnes.

Mahulena, krásná paní i v civilu, foto Facebook

Mahulena je ale hlavně divadelní herečka. Ačkoliv vypadá velmi dobře, svět filmu a televize se jí moc neotevřel. Herečka má pro to vlastní teorii: „Když jsem dospěla, tak zas přišlo, že jsem pro film moc výrazná, nezařaditelný typ. Divačky by se neztotožnily s tím, že třeba pracuju ve fabrice nebo jsem osamělá ženská, co ji nikdo nechce. A hrát do nekonečna milenky hlavních hrdinů, co jim pak donesou do postele kafe, mne už fakt přestalo bavit. I třeba do oduševnělého filmu Golet v údolí, kde hraji skoro nenalíčená úžasnou roli Židovky Brany, si mě musel Zeno Dostál vybojovat. Proto miluji divadlo, protože tam moje výraznost nikdy nikomu nevadila,“ konstatovala v MF Dnes.

Sólo Mahu bez Lukáše, foto FTV Prima

S krysou roku a Mistrem Properem

Mahulena si už v devadesátých letech dovolila nechat se najmout na reklamu a moderování, což je dnes běžné, ale tenkrát se to bralo jako zrádcovství: „Vždycky jsem chtěla být samostatná a vždycky jsem se musela o někoho postarat. Za tímhle názorem umět se uživit sama, případně i své dítě, si pevně stojím i dnes, když jsem vdaná,“ vyjádřila se. Na určitý čas dokonce prchla na Kypr, kde se místo herectví živila za barem, za což se nijak nestydí. Mahulena dnes žije sama s dcerou Márinkou, která má několik hendikepů, je autistka a trpí epileptickými záchvaty, Mahulena si přesto nestýská.

Mahu s Lukášem v Temném kraji, foto FTV Prima

Po jejím boku se ale vystřídala pěkná řádka mužů. Márinku má s exmanželem, podnikatelem Viktorem Mrázem (kterého dle bulváru přebrala Anně K), vdaná byla dvakrát, poprvé za Martina Svobodu; s tím se ale rozvedla (a Viktor Mráz se stačil hned dát dohromady se zpěvačkou Martou Jandovou). Pak chodila například s ´Mužem roku 2001´ Martinem Černým – ten se bohužel neprojevil jako ukázkový gentleman, vyhrál dokonce titul ´krysa roku´. Po rozchodu totiž krásnou Mahu označil za ´starého transsexuála´ a bohapustě ji ostouzel. Zato Mahulena se ukázala jako průzračná, až naivní dobrá duše a tvrdila: „Asi jste Martina zastihli v náladě, kdy byl naštvaný na nějaký článek v médiích a odnesla jsem to já. Stejně mu to do večera odpustím. Jsem už taková povaha.“ Partnera by měla mít i nyní, je s ním rok, ale kdo to je, nepoví. Jen to, že mu pro jeho holou hlavu a urostlou postavu říká Mistr Proper.

Tereza Voříšková se už potřetí vrací mezi víno, foto Bioscop

3Bobule již mají teaser

Typicky letní komedie 3Bobule, už třetí pokračování Bobulí, má ukázku, která nám ale moc neřekne. Očekávaně se děj opět odehrává v prostředí vinic jižní Moravy, opět tu účinkuje krásná Tereza Voříšková (tedy pardon, Ramba), Kryštof Hádek a Jiří Langmajer a film sponzoruje jisté vinařství. Více se nedozvíme, na druhou stranu premiéra filmu proběhne až v březnu příštího roku, takže je na vše čas. Navíc sama Tereza pravila, že považuje scénář za nadmíru povedený, takže jí věřme a těšme se na další letní dobrodružství uprostřed krásné vinařské přírody… V teaseru zní hlas Václava Postráneckého, který se podílel na předchozích dvou dílech Bobulí, ale natáčení třetího už se bohužel nedožil; film je mu věnován a jeho hlas bude provázet celým filmem.

Klára Issová v tragédii a tragikomedii

V novém českém filmu režisérky Ireny Pavláskové Pražské orgie si zahraje také Klára Issová, a to herečku, kterou vyhodí z Národního divadla a začíná za velkou louží. „Bylo pro mě lákavé si zahrát herečku, navíc je to herečka, která se vyrovnává s tím, že o všechno přišla - o slávu, o svoje postavení, o to, kdy byla zvyklá, že ji lidé obdivovali, chválili, tleskali jí. Samo o sobě je těžké, když člověk tohle ztratí, a i když si třeba může tisíckrát říkat, že bude v pohodě, jde dál … tak to s ním zamává. Eva se snaží jít dál, je v ní odvaha a odhodlání, ale pořád ji něco stahuje zpátky. Nachází se na rozhraní, kdy dělá nová rozhodnutí v životě a mně se líbilo, že má v sobě odhodlání, i když ji strhává velký smutek,“ říká o své postavě Issová.

Klára je na roztrhání, nedávno dotočila jiný film, Tichý společník, což je tragikomedie ze Slovácka, kde s ní hrají Bolek Polívka a Ondřej Malý, který je k nepoznání. Klára zde bude za dceru Bolka Polívky a o této roli prohlásila: „Je to postava s hlubokým vnitřním světem, hodně komplikovaná, má svá vlastní tajemství.“ A tajemství této herečce s hlubokýma očima sedne jak, no vy víte co…

Lucie Bílá ukázala obraz od Gotta

To, že se Karel Gott chtěl stát hlavně malířem, se ví, a také to, že pro své přátele a známé namaloval hodně obrazů. Lucie Bílá se pochlubila tím, který vytvořil pro ni. Lucii na obraze můžeme vidět jako bojovnici Janu z Arku na koni s odhalenými ňadry.

Pro Lucii s obdivem... prostě Karel Gott, galantní, milý, foto Facebook

„První krok je těžší, než jsem si myslela. Nevím, jak začít. Jak se pustit do práce, jak se zase s lehkostí smát... Kája mě jednou namaloval jako silnou bojovnici, a já ho teď nechci zklamat… Miloval život a já ho miluji stejně tak… S láskou a úctou uzavírám tímto naše smutné a bolestné téma a od zítra začínám oslavovat život,“ vypsala Lucie, která Karlovi zazpívala ve svatém Vítu na rozloučenou Ave Maria, současné pocity na svém Facebooku.

Příští zastávka O2 Aréna? Proč ne, foto Twitter

Bára ve větších a větších… sálech

Popularita Báry Polákové stále roste, a tak se není čemu divit, že herečka a zpěvačka vyprodává stále větší sály, nyní zamířila do Fóra Karlín: „Za 13 dní. Forum Karlín. Přijde mi to neuvěřitelný. A děkuju vám všem, kteří nám umožňujete tohle zažít. Vám, díky kterým jsme před rokem a půl prodali tři Lucerna music bary. Bylo to úžasný a proto jsme se rozhodli jít sem. Bojím se, těším se a nechápu. Před necelýma čtyřma rokama jsem měla první koncert v životě. A teď se chystáme sem… Mám respekt z tý koncentrovanosti veškerý energie jen do jednoho večera,“ svěřila se Bára, která je určitě skvělá zpěvačka, ale nemůžeme se ubránit lítosti nad tím, že coby herečku ji už skoro nevidíme...

 

Vložil: Michaela Špačková