Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Milé dámy, nežerte a hýbejte se, prozradila ´zázračnou´ metodu zpěvačka, krásná i v sedmdesáti. Přečetli jsme

14.10.2019
Milé dámy, nežerte a hýbejte se, prozradila ´zázračnou´ metodu zpěvačka, krásná i v sedmdesáti. Přečetli jsme

Foto: KVIFF / Facebook / Tomáš Třeštík

Popisek: Každý přistupuje ke stárnutí po svém. Petra Černocká k němu přistupuje tak, že prostě nestárne

FOTO, VIDEO Petra Černocká bude navždy Saxana, což jí ale rozhodně nevadí. V rozhovoru pro MF Dnes prozradila, že bude hrát v divadelní verzi známého filmu a také prozradila, jak to dělá, že vypadá tak neuvěřitelně dobře. Blížící se sedmdesátku by jí naprosto nikdo netipoval.

Petra Černocká se na odpočinek stále nechystá, práce je pro ni totiž něco zcela přirozeného a nevidí v tom problém: „Mně se zdá, že pracovat i ve vyšším věku je dnes už standard. Žena, které je řekněme šedesát, nepomýšlí na to, jak si sedne do lenošky a bude vyšívat. Těch, které nechtějí sedět doma, je hodně, a já mám dokonce tu výhodu, že nemám povolání, které by vyžadovalo pravidelnou docházku, ale že se živím zpěvem,“ připustila.

Saxana na divadle

Nyní se chystá dokonce premiéra hry Saxana, kterou pro Divadlo DVA připravuje režisér Šimon Caban. K roli v této hře se dostala náhodou, ve své oblíbené kavárně: „A když jsem tam jednou tak seděla, přišli za mnou dva sympatičtí kluci: „Jé, to jsme rádi, že vás tady vidíme, představte si, chystáme tady v divadle Saxanu! Nechcete popřemýšlet o tom, že byste si v ní třeba zahrála?" Nic mne samozřejmě nenapadlo, protože bych mohla hrát maximálně tu starou čarodějnici - učitelku ve třídě, a to se mi moc nelíbilo, lepili by mi bradavice a vypadala bych strašně. Ale režisér Caban se ozval, že mi roli vymyslí a že na konci budu určitě i zpívat titulní písničku s hlavní představitelkou. A to se mi líbí.“

Bude se lítat na koštěti

Nová hra by měla být plná kouzel, což v prostředí divadla není nic snadného: „Abych se přiznala, jsem na provedení Saxany hodně zvědavá, měla by v ní být i kouzla jako ve filmu a na rozdíl od filmu to asi nebude snadné a ani levné. Kdysi dávno jsem jezdila se svým představením, ve kterém byla spousta kouzel, jimiž jsem logicky navázala na roli v Dívce na koštěti. Taková velká čínská iluze, kdy jsem vlezla do truhly, a když se pak odklopilo víko, tak byla prázdná, byla nejdražší. A Saxana bude vizuálně určitě zajímavá a mně se začalo líbit, že se účastním něčeho, co není běžně k vidění. Fakt se bude lítat na koštěti!“ slibovala Petra Černocká.

Petra Černocká se svou dcerou Bárou Vaculíkovou. Otcem Báry je Petřin dlouholetý přítel a posledních 15 let i manžel Jiří Vaculík, foto Facebook

Sedmdesátku chtěla zapřít

Své sedmdesáté narozeniny nijak neprožívá, dokonce si je přála neslavit, to se jí ale nepodařilo: „Vydavatel vydá knihu, ve které bude milion mých fotek a pod ně se napíše, co to je, proč to, kde a kdy to je... No, je to hezké, ale nevím, co s tím budou lidi dělat, až si to prolistují. Když čtete román od Victora Huga, tak máte zábavu na tři neděle a můžete se k němu vrátit, ale vracet se k fotkám Černocké? Ale třeba jsou takoví lidé, kteří mě mají rádi, počítám, že by to mohlo být padesát na padesát s těmi, co mě nesnášejí, a ti si v té fotoknize třeba sem tam zalistují…,“ říká skromně.

 

Je ráda, že vypadá dobře, a užívá si to

Sedmdesátiny slaví v naprosté duševní pohodě a svěžesti: „Připadám si fit. Zajímavé je, že jak mi přibývají roky, všimla jsem si, že nejvíc práce udělám ráno, když mám fůru energie. Večer si říkám: „Zase jsem nezasadila ty tulipány..." a ráno vyskočím, nesnídám, nevyčistím si zuby a vrhnu se na záhon!“ popsala zpěvačka, jak se dnes cítí. Petra Černocká vypadá neuvěřitelně dobře a mladistvě. To si sama uvědomuje a jak přiznává, občas jí to prostě lidsky dělá dobře: „Zjištuju, že když mi někdo říká, že vypadám dobře, možná na tom něco je. Jasně, často jde především o obvyklou lichotku. Už dřív jsem si ale všimla, že starší dámy, které nemohou šokovat tím, že jim je sladkých dvacet, začnou šokovat tím, jak vypadají dobře. Tuhle jsem se načapala, že tu sedmdesátku moc ráda používám, protože čekám, že ten, s kým mluvím, zareaguje: „No to snad ne! Tomu bych nikdy nevěřil!" Už jsem si to i zakázala, ale pořád mne cosi nutí profitovat z toho, že je mi tolik let a vypadám hezky.“

Nežerte a hýbejte se!

K jejímu skvělému vzhledu přispívá určitě také to, že žije ve spokojeném vztahu. S Jiřím Vaculíkem žije 30 let, 15 let jsou manželé. Na vztah má svůj recept: „Pochopila jsem, že dlouholeté manželství musí pořád žít, a ne jenom z lásky, ale i ze vztahu, který si ti dva vybudují a který může být založený i na tom, že se sem tam hašteří.“ A na závěr také popsala, jak se udržuje fit a mladistvá. Je to vlastně hrozně jednoduchý návod, přitom nesmírně účinný: „Jak jsem se dokázala dříve celý den povalovat a měla omluvenku, že jsem předtím pracovala, tak to už si dneska nedovolím. Protože vím, že jak zatuhnu u televize a dám si k ní kýbl zmrzliny, tak je to sice moc příjemné, ale je to devastační. Chátrá tělo a zpomaluje se i mysl. Čili už vím, že pokud denně neujdu pár kilometrů na cestě do nejvzdálenějšího obchodu třeba jen pro dva citrony, tak je to špatné a nebudu dost ve střehu. Mimochodem, když jde člověk po ulici, nemůže jíst, a to je dobře, protože jíst se musí méně než dřív. Takže, milé dámy, nežerte a hýbejte se!“

 

+

Petra Černocká je vážně úkaz. Vzhledově se od své šestnáctileté Saxany moc neodklonila, vypadá naprosto úžasně. Přitom nikdy nedržela žádné šílené diety, jejím heslem je zkrátka střídmost, a ono to vychází.

-

Ano, hýbat se a nežrat je tak snadný návod, bohužel, dodržovat ho je pro mnohé nad jejich síly. Petra Černocká má zřejmě obří silnou vůli, díky které tohle všechno dokáže.

Vložil: Michaela Špačková