Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nahota před kamerou? Tak to prr, to radši roli strhané manželky. Jiří Mádl a Marika Šoposká o novém filmu...

13.10.2019
Nahota před kamerou? Tak to prr, to radši roli strhané manželky. Jiří Mádl a Marika Šoposká o novém filmu...

Foto: FTV Prima

Popisek: Jiří Mádl a Marika Šoposká

VIDEO Marika Šoposká se připravuje na brzký porod svého druhého dítěte, ale ještě před tím si spolu s Jiřím Mádlem odskočila do Show Jana Krause, aby zde propagovali nový film Hra, který natočili s chilským režisérem Alejandrem Fernándezem Almendrasem.

Jirka Mádl hraje režiséra, který chce uvést novou hru na divadle, pro níž nemůže najít hlavní hrdinku. Tu nakonec najde, ocitne se ale mezi milenkou a manželkou a řeší milostný trojúhelník. Jde o klasicky intimní film, ve kterém jde hlavně o vztahy. Natočil ho chilský režisér Alejandro Fernández Almendras, který o něm prohlásil: „Ten film bude jiný v mnoha ohledech: černobílý, natočený ve formátu 4:3, velice tradičním způsobem, se statickou kamerou a s použitím klasické hudby. Je to vlastně pocta filmům československé nové vlny, ale i pozdějším snímkům od Bély Tarra nebo Krzysztofa Kieślowského. Klasická budou i témata: manželství, milostný trojúhelník. Tři hlavní postavy dělají chyby a navzájem si ubližují; ale protože jsou slabí, ne protože by byli zlí. Rád si vybírám tradiční témata, jen se na ně snažím podívat z nového úhlu.“

Zamiloval se v Čechách

Film bude mít premiéru 31. října. Jedná se o první film tohoto režiséra, který natočil u nás a možná, že ne poslední. Marika Šoposká prozradila důvod: „Já myslím, že má českou partnerku, to je hlavní důvod, proč se tady vyskytnul. Má s ním dítě.“ Jiří Mádl popsal, že jde o režiséra zkušeného, který je na vrcholu své práce: „On bude točit dál, je zkušený, vyhrál Sundance, měl filmy v Cannes, tohle je jeho pátý film.“

Plný erotiky

Film se týká nevěry a není v něm nouze o erotické scény, hlavně mezi Jiřím Mádlem a jeho partnerkou Elizavetou Maximovou. Marika Šoposká se tedy příliš svlékat nemusela: „Já jsem hrála manželku, takže jsem s tím neměla problém. Hrozně jsem tu roli chtěla. Točilo se to rok a půl zpátky.“ Jirka Mádl netočil erotické scény - jako herec - poprvé. Sám režíruje, ale podobné scény v jeho filmech doposud chybí: „Já jsem nejdřív točil s dětmi a druhý film jsem točil s mladým Vietnamcem a osmdesátiletou hereckou legendou. Já dělám vše proto, abych se tomu vyhnul. Je to varování, je to poučení se,“ přiznal Mádl.

Svlékat se nechtěla

Marice Šoposké nejprve nabídl režisér roli milenky, což se jí moc nelíbilo a skončila u role manželky, což původně neměla vůbec v plánu: „Vzniklo to spontánně a hezky. Když jsem zjistila, jak ty scény mají vypadat, v jaké míře tam jsou, tak jsem Alexandrovi řekla, že se na to úplně necítím. Odcházela jsem ze schůzky s tím, že to nebudu dělat. Ve scénáři se mi líbila role manželky a říkala jsem si, komu to asi nabídli. Za dva dny mi Alexandro volal, že si uvědomil, že se spletl. Chtěl by mě do role manželky a jak jsme seděli a mluvili, tak mu došlo, že se na to hodím lépe. Byla jsem o krok před ním,“ smála se herečka.

Jirka Mádl šel za režisérem

Jiří Mádl se prý nenechal nalákat na nahé scény, ale hlavně na osobu toho, kdo film režíroval: „Mě především lákalo jméno režiséra, asi bych do toho šel, i kdyby se mi scénář nepozdával. To se mi běžně nepoštěstí, zahrát si s takovým režisérem. Myslím, že jsem té postavě hodně rozuměl. Asi je to tím, že dělám režii, ale i tím, že jsou tam tlaky a je to o pozici muže v dnešním světě, která je komplikovaná a mění se, neukotvená. Kotvy hledáme,“ připomněl v Show Jana Krause.

 

Jiří Mádl prorazil spolu s Vojtou Kotkem, tenkrát studoval Biskupské gymnázium, to mu ale nezabránilo natočit Snowboarďáky, což byl obrovský hit a hvězda dvou mladičkých kluků stoupala. Brzo se (u obou) ukázalo, že to nejsou nějaké rychlokvašky. Jirka Mádl dostal například za Děti noci cenu za nejlepší mužský herecký výkon ve Varech. Začal také režírovat a jeho filmy si nevedly vůbec špatně. Kromě umění podniká, například v oboru výroby elektrokoloběžek (svůj podíl ale prodal).

Marika Šoposká je na rozdíl od Jirky Mádla vdaná, čeká své druhé dítě. Tatínkem je zvukař Pavel Čechák (bratr manžela Ani Geislerové). Marika hrála v několika seriálech, i v tom nejpopulárnějším, a to sice Ordinaci, kde jí přišili roli lékařky, takže bylo o popularitu postaráno. Hrála už v mnoha filmech, hlavní role ale dívce s něžnýma očima doposud unikaly. Až dosud.

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace