Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nikdo z Brna se slavným stát nemůže, tvrdí notoricky známý herec z... Brna. VIP skandály a aférky

24.09.2019
Nikdo z Brna se slavným stát nemůže, tvrdí notoricky známý herec z... Brna. VIP skandály a aférky

Foto: FTV Prima

Popisek: Igor Bareš jako bestie v kriminálním seriálu Temný kraj

FOTO Záporné postavy hrají herci mnohem raději než ty kladné a herec Igor Bareš si jednoho takového ukázkového záporáka zahrál v seriálu Temný kraj. Připomíná jednoho z nejslavnějších psychopatů, Hannibala Lectera.

Jeho postava se vrátila v další řadě seriálu, což on sám nečekal: „Sestry Bártů napsaly takovou postavu, která připomíná Anthony Hopkinse a jeho Hannibala Lectera v Mlčení jehňátek, a to mě velmi potěšilo, protože mám Anthonyho velmi rád. Jsem postava, která má schopnost ovlivňovat dětí i na svobodě, a to sám sedí za mřížemi, to mě baví. Cestu jsem si k ní hledal skrze text a režijní vedení Jitky Bártů. To šlo ruku v ruce. Ten cíl byl jasný a doufám, že jsme nezabloudili. Ony ty vyšinuté postavy se hrají snáz a člověk většinou při jejich hraní najde něco, co v sobě má, o čem třeba nevěděl. Kladní hrdinové nejsou vděčná úloha,“ přiznal Igor Bareš.

Zahrát si pořádného záporáka, to Igora očividně baví, foto FTV Prima

Do Prahy nechtěl

Igor Bareš se narodil jako ‘náhrada‘ za svého bratra, který v devíti letech zemřel na rakovinu. Z předchozího vztahu svého otce má ještě dva bratry, se kterými se nestýká, nemá k tomu prý valně chuti… Olomoucký herec byl dlouho slavný hlavně v Brně, tam prý platil v devadesátých létech za divadelního idola. Pak ale přišla role ve filmu Výlet režisérky Alice Nelis, pro kterou musel přibrat 15 kilogramů. Igor Bareš přiznával, že celorepubliková sláva mu tehdy byla proti srsti: „Působím od roku 1984 v Brně a mám pocit, že nikdo z Brna se slavným stát nemůže. Pro kariéru je důležité být v Praze, a já mám z velkých měst strach, i v Brně jsem si těžko zvykal. Produkce filmu to věděla, když to jen trochu šlo, našli mi ubytování někde na okraji města, vědí, že na Václaváku trpím.“ Jeho kariéra se však velmi rychle rozjela a přítomnost v Praze tak byla nevyhnutelná.

Igor Bareš se svou rodinou v Zoo. Manželka Antonie Talacková a děti Lojzík a Tonička, foto Facebook

Abstinence střídavá

V soukromí se Igor Bareš sblížil s herečkou Monikou Kobrovou, se kterou to byl asi dost italský vztah. Herec měl totiž dost zvláštní vztah k alkoholu, kterému jednou za čas prostě nemohl odolat: „V té době jsem byl po protialkoholním léčení a na otázku proč jsem to dělal, je odpověď jednoduchá. Prostě jsem si odjel do hospody! Měl jsem osvědčená místa, kam jsem jezdil. Vždycky se to maskovalo nějakým trampingem. Já jsem si tam vypil pár piv, nějakej rum, pak jsem přespal někde na zastávce nebo lesním seníku. Ušel jsem pár kilometrů, vrátil se domů a zase jsem byl třeba tři týdny vyklidněný.“ Léčit se byl prvně už ve dvaceti, abstinenci nedodržel a snažil se najít si k alkoholu vlastní cestu a vztah. Dnes prý alkohol pije jen tehdy, když nepracuje a vzhledem k tomu, že pracuje hodně, tolik ho prý nebylo. První manželství skončil, protože prý byli oba „nezralí, ačkoliv nebyli úplně mladí“. Ze vztahu zbyla dcera Sonja, na kterou by měl herec doposud platit nemalé alimenty.

Manželství mu vyšlo

Ženil se s herečkou Antonií Talackovou, se kterou si pořídil dnes pětiletého Lojzíka a devítiletou Toničku. Společně se snaží zvládat i další velký hercův problém, což je závažná choroba. Crohnovu chorobu herci diagnostikovali, když mu bylo 33 let. Léky zabraly a na pár let měl od choroby pokoj, aby se ale vrátila ještě v úpornější formě. Herec docházel například na bioléčbu a ví dobře, že jde o nemoc, se kterou musí bojovat celoživotně.

Vladimír Polívka miluje psy, ale vlastně kdo ne, že jo, foto Facebook

Fešák Vladimír a psi

Jak je možné, že je tenhle kluk sám? Fešák a ještě se srdcem na pravém místě, což Vladimír Polívka ukázal nedávno, když se zastavil v psím útulku Dočásky. Hvězda seriálu Polda Vladimír sem nepřišel s prázdnýma rukama, ale přinesl nálož kvalitního krmiva. Pejsky má Vladimír rád odjakživa: „Vždy jsem měl boxery a vztah s nimi je skvělý. Je v nich dobro, jsou citliví a přemýšliví, je super je pozorovat.“ S útulkem, kde psi čekají na nové majitele spolupracuje už delší dobu, našel si tu i svého oblíbence: „Jmenuje se Aron, je hrozně hyperaktivní a má alergie snad na všechno, co jde. Sice má ten život komplikovaný, ale je neuvěřitelně roztomilý a možná jsme si dost podobní,“ přiznal s úsměvem. „Jsem přesvědčený o tom, že si tu každý najde pejska, dostane se mu profesionální přístup, a hlavně uslyší pravdu o všech pejscích. Jeden má třeba strach z lidí, jiný ze světla. Můžete se tu projít, rozhlédnout se a nějaký čas s pejskem tu strávit. Kdybych už neměl svého psa, boxíčka Bechamela, určitě bych si tu vybral!“

Bára Poláková si jízdu očividně užila, foto Facebook

Bára Poláková podporuje Volkswagen

Tak tohle asi nikdo hned tak nečekal. Zpěvačka Bára Poláková se nechala zlákat (koupit?) značkou Volkswagen a nechala se nafotit, jak řídí úplně nový Tiguan. Jde pochopitelně o automat v luxusní výbavě. Začínala ale kdysi dávno úplně jiným, vozem Volvem V40, pak přesedlala na BMW Z3, teď přešla na Volkswagen, který asi trhnul nabídku předchozích marketingových akcí s půjčeným autem. „ Myslím, že jsem trochu pirát. Ale takový městský. Nemám moc ráda rychlou jízdu, spíš svižnou… pražské zkratky, objevování nových cest a tak. S tou Ztrojkou jsem projela docela velký kus Evropy, byla to paráda, ráda na tu dobu vzpomínám.“

Bratři Hrušínští při fotografování, které trvalo déle, než natáčení, foto Facebook

Rudolf Hrušínský a Jan Hrušínský hrají...bratry!

Bratři Hrušínské spolu moc nevidíme, to se ale změní! „Měli jsme tenhle týden s bráchou hezké, poetické odpoledne při jednom natáčení. Já jako hasič, kterýmu nikdy nehořelo a touží po požáru, Rudolf jako správce, kterýmu nejde nic spravit. Kubu Wehrenberga napadlo dát nás takhle dohromady. Dobrej nápad, i když tam jsme spolu jen chvilku. To, jak si nás celý štáb spolu fotil, bylo delší než samotný natáčení. Jo, hráli jsme dva bráchy,“ přiznal Jan Hrušínský.

 

Vložil: Michaela Špačková