Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Válka televizí pokračuje. Tentokrát kvůli tomu, že se v ČT „vožrali, jak zákon káže“

13.09.2019
Válka televizí pokračuje. Tentokrát kvůli tomu, že se v ČT „vožrali, jak zákon káže“

Foto: Fotomontáž Ondřej Vanča

Popisek: Kauzy Jaromíra Soukupa

Neúnavný moderátor česko-čínské televize Barrandov a zároveň její šéf Jaromír Soukup už na této stanici uvádí tolik pořadů, že je opravdu těžké se v nich vyznat. K těm stabilnějším a déletrvajícím patří Kauzy Jaromíra Soukupa, v nichž se pravidelně zaměřuje na určitou skupinu lidí a firem, které mu leží v žaludku. Nejčastěji se přitom trefuje do veřejnoprávní České televize a opačně činí i ona, byť způsobem nesrovnatelně kultivovanějším.

V jednom z posledních dílů svých Kauz JS se Soukup pustil do ČT kvůli Mezinárodnímu filmovému festivalu v Karlových Varech. Do jisté míry je to záslužné, protože si něco podobného nedovolí téměř nikdo (Krajské listy.cz patří k výjimkám) a karlovarský festival je bezprecedentním způsobem ušetřen kritiky. Mimochodem, je zajímavé, jak minimální pozornost věnuje Česká televize zjištění Nejvyššího kontrolního úřadu, že dotace, vyplácené této nejvýznamnější filmové přehlídce u nás, nejsou tak zcela v pořádku. V jiných případech ovšem problematice dotací věnuje řadu diskusních pořadů a reportáží. 

Veřejnoprávní „chlastačka“?

Nad tím se však tentokrát Soukup nepozastavoval. Na mušku si vzal večírek, který na letošním MFF pořádala právě Česká televize. A spustil pěkně zostra: „Když lidé platí koncesionářské poplatky a politici se nás bojej, to se nám to slaví, to se nám to rozhazuje,“ komentoval akci s žoviálním smíchem a svoji další kauzu jako vždy ilustroval různými fotografiemi. Zároveň také tvrdil, že na základě objednávky, kterou získal, Česká televize za tento mejdan zaplatila 200 tisíc. „Přijde mi to za takovou chlastačku dost, na to, aby se tam vožrali, jak zákon káže,“ vykřikoval a mnohokrát během své exhibice zdůraznil, že to je na úkor koncesionářů ČT. Není také od věci připomenout, že pokud žil Soukup s herečkou Kateřinou Brožovou, ukazoval se s ní ve Varech na červeném koberci, osobně jsem je potkala na jednom z večírků v Grandhotelu Pupp.

 

Jaromíra Soukupa usvědčuje tato fotografie z archívu MFF Karlovy Vary minimálně z pokrytectví: Na festival jezdíval každý rok, když ještě žil s Kateřinou Brožovou (snímek je z roku 2017, foto KVIFF)

Sosal na Zátopka

Zatímco je jeho kritika bujarých večírků na místě, totéž neplatí o některých účastnících, které v souvislosti s nimi zmínil. Velmi nevybíravě například dehonestoval respektovaného režiséra Davida Ondříčka: „Není to tak dávno, kdy z fondu kinematografie vysosal patnáct milionů korun na film o Zátopkovi. A před tím pumpnul třeba ministerstvo obrany o dvanáct milionů korun na film Anthropoid.“ Samozřejmě opomněl dodat, že filmy Davida Ondříčka jsou velmi úspěšné a těší se mimořádné oblibě také na kanálech ČT, z těch posledních připomínám například skvělou Duklu 61, připomínající tragické okolnosti největšího důlního neštěstí u nás. Ondříček by si jistě za to, že se podílí na snímcích, věnovaných významným osobnostem a událostem naší historie, zasloužil spíše uznání, to ovšem od šéfa televize, produkující většinou podřadné snímky, nelze očekávat ani náhodou.

 

Válka na pokračování

Podobně se Soukup pustil také do moderátorky a zpěvačky Emmy Smetany a jejího údajného manžela, zpěváka Kapitána Dema. Opakovaně však předvedl, že si nedělá s ověřováním informací žádnou velkou práci a střílí od boku. Manželem Emmy je totiž ve skutečnosti velmi pohledný hudebník Jordan Haj. Ta celou záležitost komentovala na svém Facebooku: „Ano, provdala jsem se za Kapitána Dema. Kdo nás má rád, ten nám ihned zakoupí stavební dar na e-shopu Jaromíra Soukupa.“

 

Televize Barrandov je již svými neseriózními pořady proslulá. V srpnu dostala například pokutu 400 tisíc za neobjektivitu a nevyváženost. Letos v dubnu soud rozhodl, že se TV Barrandov musí omluvit České televizi za dehonestující a nepravdivá tvrzení o jejím hospodaření. V obou případech se TVB rozhodla odvolat a je tak zřejmé, že válka mezi oběma stanicemi bude pokračovat.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace