Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Prezident Zeman by měl chodit nahatý, vzkazuje Emma Smetana. Komentář Štěpána Chába

06.09.2019
Prezident Zeman by měl chodit nahatý, vzkazuje Emma Smetana. Komentář Štěpána Chába

Autor: Facebook

Popisek: Co takhle udělat rozhovor s uklízečkou na Hradě. Jako co si má co dovolovat uklízet po tom praseti, že jo... ilustrační pracovní porada v DVTV

Emma Smetana, proslulá svou smutnou fotkou u hořící katedrály Notre-Dame, udělala pro DVTV Daniely Drtinové a Martina Veselovského rozhovor se sourozenci Ponerovými. Jakub Poner se věnuje módnímu návrhářství, jeho sestra obstarává pro firmu marketing. Jakub Poner dostal zakázku od první dámy Ivany Zemanové, aby jí, a její dceři Zuzaně, ušil šaty na inauguraci, která proběhla minulý rok. Vedle šatů pro první dámu a dceru Zuzanu ušil Jakub Poner i kravatu pro prezidenta. A sklidil za to kritiku z řad odpůrci Zemana, kteří mu nepřejí nic dobrého. Fascinující, ale rámcově pochopitelné, fanatiků je dost. Na obou stranách.

Před třemi dny vypustila DVTV do světa rozhovor Ponerových, který vedla moderátorka Smetana. Předmětem rozhovoru bylo – JAK JSTE SE MOHLI OPOVÁŽIT UŠÍT PRO TU ZRŮDU ŠATY? Dovolím si citovat jednotlivé otázky Smetany: „Mě zajímá, jestli se vás politický postoj nedotýká, nejsou tam žádné sympatie směrem k Hradu?“, „Čili byste šili pro jakéhokoliv prezidenta?“,„Je někdo, s kým byste za žádných politických okolností nespolupracovali, když ne z politických, tak z jiných důvodů?“, „Na vaší přehlídce v Karlových Varech byli třeba Jaroslav Faltýnek nebo Monika Babišová, proč jste je zvali?“, „Neuvažujete o tom tak, že by zrovna Geislerové mohlo vadit to, že pracujete pro českého prezidenta, kterého ona hlasitě kritizuje? Napadlo vás to?“ Obzvláště pěkná manipulace je hned zpočátku rozhovoru, kdy Smetana v jedné větě zmíní, že Ponerovi dříve šili spodní prádlo pro nevěstince a nyní šili slavnostní róbu pro první dámu. Úžasné, na potlesk, na ovace. Smetana by jistě byla skvělý fízl na vyšetřovně za dob bolševika. Nebo skvělý poradce pro ministra propagandy Goebbelse za Hitlera.

Místo lampy na vyšetřovně kamera v DVTV

Na odpovědích sourozenců v tomto případě ani tolik nezáleží. Směrodatné jsou otázky, které celou dobu směrovaly k jedinému, a to k tomu, aby sourozenci přiznali, jak je to mrzí, že byli hloupí, že jim nedošlo, pro jak strašlivou persónu šijí a že už to neudělají, přičemž Smetana ukryla do rozhovoru i návodnou hrozbu – šili jste pro Zemana, nebudete šít pro Geislerovou… ani pro nikoho z ‘nás lepších‘, kteří Zemana nenávidíme. Geislerová si u Ponerových jistě nenechá opravit ani ponožky, natož aby se stala jejich mediální tváří, kteréžto přání Nikol Ponerová v rozhovoru vyjádřila. Ponerovi jsou tabu, jsou stigmatizovaní, zneuctění, Smetana to zvládla. Hurá, třikrát hurá. Mediální tvář bude Ponerovým dělat tak maximálně ministryně spravedlnosti Marie Benešová.

Rozhovor? Neřekl bych

Chápal bych, kdyby podobné otázky pokládala Smetana třeba mluvčímu prezidenta Jiřímu Ovčáčkovi, dávalo by to alespoň rámcově smysl. Protože Ovčáčkova práce je mluvit s médii za prezidenta Zemana, tudíž s ním musí nutně nějak politicky souhlasit, být v souladu. Ale u módního návrháře, který je dle rozhovoru dokonale apolitický a šije prostě pro zákazníky, kteří si za službu zaplatí (což je princip obchodu)? Nedožaduje se nátlakem Smetana toho, aby se prezident Zeman a jemu názorově blízcí politici a jejich rodiny ocitli na černé listině? Je to od Smetany mafiánská kulka v obálce pro další firmy, které když budou spolupracovat s Hradem, mohou se také ocitnout pod drobnohledem Smetany a DVTV? Měla jít na inauguraci, podle Smetany, první dáma v sepraných teplácích?

Vím, DVTV je politicky a názorově velmi vyhraněná, jednostranná, ale přesto bych nikdy neřekl, že se sníží k něčemu tak ubohému, jako je grilování mladého módního návrháře za to, že šil pro Ivanu Zemanovou. To je, promiňte mi, naprosté chucpe. Ale naprosté. Čistě pro zajímavost si představme, že u posledních prezidentských voleb vyhrál Jiří Drahoš. Zaskočila by pak rok po inauguraci Smetana za módním návrhářem a dávala by mu sežrat, že ušil večerní róbu pro jeho manželku? Ponerovi opravdu nemohou za to, že je Smetana fanatik. Nemohou ani za to, že ten fanatismus podpořila celá DVTV.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace