Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Krásky se rozhodly, že obnoví Česko-Slovensko. Výsledkem je další fiasko, navíc bulvární skandálek

29.08.2019
Krásky se rozhodly, že obnoví Česko-Slovensko. Výsledkem je další fiasko, navíc bulvární skandálek

Foto: Facebook / Česká Miss

Popisek: Česko-Slovenská Miss 1993 Silvie Lakatošová nese korunku pro vítězku ´Česká Miss a Miss Universe Slovenskej republiky´

FOTO Soutěže, jejímž cílem je zvolit nejkrásnější českou dívku, se v posledních letech staly spíše zdrojem různých skandálů. Přestože dříve patřily k bezkonkurenčně nejsledovanějším televizním pořadům, zájem o ně postupně klesá. Nejnovější souboj krásek se dokonce stal jedním z největších televizních propadáků letošní sezóny. Takové fiasko nejspíše nečekalo ani vedení televize Prima, na níž se v neděli večer vysílalo finále volby letošní České Miss z Hudebního divadla v Karlíně.

Organizátoři upadající soutěže se snaží přilákat co nejvíce diváků (potažmo sponzorů), a tak se rozhodli pro dosti svérázné řešení. Oprášili éru, kdy ještě v našem státě žili společně Češi a Slováci a rozhodli se, že po letech zvolí opět Miss Česko-Slovensko. V rámci krkolomně znějícího galavečera, nazvaného ´Česká Miss a Miss Universe Slovenskej republiky 2019´, spojili dvě národní soutěže krásy. Zvolili tři hlavní Miss a návdavkem ještě opentlili některé z dvanácti finalistek dalšími tituly (například Česká Miss Internet 2019 nebo Česká Miss Earth 2019), takže pár dnů poté už si jen málokdo vybaví, kdo je vlastně kdo a čeho, nemluvě o tom, že většina vítězek vypadá téměř stejně. Bilance stojí za to: Novou Českou Miss 2019 se stala Barbora Hodačová, Miss Universe Slovenské republiky 2019 byla zvolena Laura Longauerová, Miss Earth Slovenskej republiky 2019 Stanislava Lučková, zatímco Česko-Slovenskou Miss 2019 byla korunována Klára Vavrušková.

 

Novodobou Česko-Slovenskou Miss 2019 se stala favoritka soutěže Klára Vavrušková, která zároveň získala i titul Česká Miss Earth 2019

Miss skandálů

A tak ani nepřekvapí, že se bulvární média opět soustředila na skandály. Například na skutečnost, že loňská česká královna krásy, ještě v neděli úřadující Lea Šteflíčková, nepředala korunku své následnici, což patří k dlouholeté tradici. Nakonec tento úkol splnila tři roky „stará“ královna Nikol Švantnerová. Šteflíčková novinářům s bezelstností sobě vlastní prozradila, že se s vedením soutěže neshodla, a tak prý bylo lepší, že zůstala doma. Mimochodem, škoda, že nepráskla, v čem vlastně shoda nepanovala, když je ceremoniál předání korunky záležitostí několika vteřin. Zajímavé vysvětlení zato podala deníku Blesk Kristýna Gregorová, která má v této soutěži na starosti styk s veřejností. Podle ní se Lea Šteflíčková přátelí s některými finalistkami a její účast v porotě by prý nebyla objektivní: „A tak jsme se rozhodli, že na finále Lea nebude,“ nechala se slyšet.

 

Oficiální vyjádření České Miss se objevilo ve středu na Facebooku

Propadák sezóny

„Píár“ oddělení České Miss předvedlo i jiné kousky. Na svých stránkách tvrdí, že po několika méně úspěšných ročnících nabídla letos podívanou, která stála opravdu za to. „Opět tak dokázala, že je jedinou národní soutěží, která nemá konkurenci,“ chlubí se. A dokonce tvrdí, že nový koncept soutěže zafungoval. Diváci si prý spojení s Miss Universe Slovenskej republiky pochvalovali. Jenže pravda je taková, že se přímý přenos finále stal naprostým propadákem. Drtivým vítězem nedělního programu se stala Policie Modrava na Nově, kterou následovala snad již stá repríza kultovních Chalupářů na ČT 1. Česká televize bodovala i s archivní detektivkou Rubikova kostka, kterou sledovalo téměř půl milionů milovníků tohoto žánru, zatímco finále České Miss zaujalo necelých 300 tisíc diváků. Mimochodem, přibližně stejný počet dal přednost tragickému příběhu Milady Horákové na Nově.

 

Partnerů soutěže bylo hafo, Dermacol, ale i CK Pantour, která nedávno zažila skandál se svými klienty v Řecku, postiženými úpornými žaludečními problémy… Která že finalistka zde podstupuje proměnu v krasavu za pomocí přípravků Dermacol, želbohu nevíme, připadají nám všechny stejné

Zajímavou anketu uspořádal server Novinky.cz. Ten se svých čtenářů zeptal, zda v posledních třech letech sledovali soutěž Česká Miss. Devadesát procent z více než pětadvacet tisíc respondentů odpovědělo, že ne.

Vložil: Adéla Hofmanová