Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Krásky se rozhodly, že obnoví Česko-Slovensko. Výsledkem je další fiasko, navíc bulvární skandálek

29.08.2019
Krásky se rozhodly, že obnoví Česko-Slovensko. Výsledkem je další fiasko, navíc bulvární skandálek

Autor: Facebook / Česká Miss

Popisek: Česko-Slovenská Miss 1993 Silvie Lakatošová nese korunku pro vítězku ´Česká Miss a Miss Universe Slovenskej republiky´

FOTO Soutěže, jejímž cílem je zvolit nejkrásnější českou dívku, se v posledních letech staly spíše zdrojem různých skandálů. Přestože dříve patřily k bezkonkurenčně nejsledovanějším televizním pořadům, zájem o ně postupně klesá. Nejnovější souboj krásek se dokonce stal jedním z největších televizních propadáků letošní sezóny. Takové fiasko nejspíše nečekalo ani vedení televize Prima, na níž se v neděli večer vysílalo finále volby letošní České Miss z Hudebního divadla v Karlíně.

Organizátoři upadající soutěže se snaží přilákat co nejvíce diváků (potažmo sponzorů), a tak se rozhodli pro dosti svérázné řešení. Oprášili éru, kdy ještě v našem státě žili společně Češi a Slováci a rozhodli se, že po letech zvolí opět Miss Česko-Slovensko. V rámci krkolomně znějícího galavečera, nazvaného ´Česká Miss a Miss Universe Slovenskej republiky 2019´, spojili dvě národní soutěže krásy. Zvolili tři hlavní Miss a návdavkem ještě opentlili některé z dvanácti finalistek dalšími tituly (například Česká Miss Internet 2019 nebo Česká Miss Earth 2019), takže pár dnů poté už si jen málokdo vybaví, kdo je vlastně kdo a čeho, nemluvě o tom, že většina vítězek vypadá téměř stejně. Bilance stojí za to: Novou Českou Miss 2019 se stala Barbora Hodačová, Miss Universe Slovenské republiky 2019 byla zvolena Laura Longauerová, Miss Earth Slovenskej republiky 2019 Stanislava Lučková, zatímco Česko-Slovenskou Miss 2019 byla korunována Klára Vavrušková.

 

Novodobou Česko-Slovenskou Miss 2019 se stala favoritka soutěže Klára Vavrušková, která zároveň získala i titul Česká Miss Earth 2019

Miss skandálů

A tak ani nepřekvapí, že se bulvární média opět soustředila na skandály. Například na skutečnost, že loňská česká královna krásy, ještě v neděli úřadující Lea Šteflíčková, nepředala korunku své následnici, což patří k dlouholeté tradici. Nakonec tento úkol splnila tři roky „stará“ královna Nikol Švantnerová. Šteflíčková novinářům s bezelstností sobě vlastní prozradila, že se s vedením soutěže neshodla, a tak prý bylo lepší, že zůstala doma. Mimochodem, škoda, že nepráskla, v čem vlastně shoda nepanovala, když je ceremoniál předání korunky záležitostí několika vteřin. Zajímavé vysvětlení zato podala deníku Blesk Kristýna Gregorová, která má v této soutěži na starosti styk s veřejností. Podle ní se Lea Šteflíčková přátelí s některými finalistkami a její účast v porotě by prý nebyla objektivní: „A tak jsme se rozhodli, že na finále Lea nebude,“ nechala se slyšet.

 

Oficiální vyjádření České Miss se objevilo ve středu na Facebooku

Propadák sezóny

„Píár“ oddělení České Miss předvedlo i jiné kousky. Na svých stránkách tvrdí, že po několika méně úspěšných ročnících nabídla letos podívanou, která stála opravdu za to. „Opět tak dokázala, že je jedinou národní soutěží, která nemá konkurenci,“ chlubí se. A dokonce tvrdí, že nový koncept soutěže zafungoval. Diváci si prý spojení s Miss Universe Slovenskej republiky pochvalovali. Jenže pravda je taková, že se přímý přenos finále stal naprostým propadákem. Drtivým vítězem nedělního programu se stala Policie Modrava na Nově, kterou následovala snad již stá repríza kultovních Chalupářů na ČT 1. Česká televize bodovala i s archivní detektivkou Rubikova kostka, kterou sledovalo téměř půl milionů milovníků tohoto žánru, zatímco finále České Miss zaujalo necelých 300 tisíc diváků. Mimochodem, přibližně stejný počet dal přednost tragickému příběhu Milady Horákové na Nově.

 

Partnerů soutěže bylo hafo, Dermacol, ale i CK Pantour, která nedávno zažila skandál se svými klienty v Řecku, postiženými úpornými žaludečními problémy… Která že finalistka zde podstupuje proměnu v krasavu za pomocí přípravků Dermacol, želbohu nevíme, připadají nám všechny stejné

Zajímavou anketu uspořádal server Novinky.cz. Ten se svých čtenářů zeptal, zda v posledních třech letech sledovali soutěž Česká Miss. Devadesát procent z více než pětadvacet tisíc respondentů odpovědělo, že ne.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace