Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kartel mobilních operátorů se nejspíš rozroste o čtvrtého kmotra. Týden Štěpána Chába

25.08.2019
Kartel mobilních operátorů se nejspíš rozroste o čtvrtého kmotra. Týden Štěpána Chába

Foto: Pixabay

Popisek: Mámejedny z nejdražších mobilních dat v Evropě. K vybírání poplatků možná přibude další kmotr

Výběr těch nejšťavnatějších zpráv z uplynulého týdne, které by neměly zůstat zapomenuté v záplavě informací i dezinformací, které nám sem Putin (a další mediální domy) naházel.

Kartel tří telefonních operátorů má být rozkopaný vstupem čtvrtého. Čerstvá zpráva hovoří o tom, že o pozici čtvrtého do party, která bude odírat přemrštěnými cenami za data místní domorodce, má být Nordic Telecom. Ovšem musí si nejdřív dojednat dostatečně výhodné podmínky. Něco ve smyslu – nazdar, vezmete mě také do kartelu? Český telekomunikační úřad nám do toho, stejně jako doposud, remcat nebude – bylo by hezké, kdyby šla data razantně s cenou dolů, ale víte jak… nežijeme v pohádce.

Hurá, houby

Lesy v okolí Prahy začínají vypadat jako Václavské náměstí. Plné luftujících se divných lidí, kteří zase po roce zabloudili do jim neznámého a cizího prostředí a kterým citelně chybí parkovací místa, protože v každém křoví už parkuje přemíra na leasing vyškemraných vozů posledního modelu. Večer se z pražských paneláků bude linout vůně smaženic, houbových řízků a bramboračky. Ambulance se bude plnit lidmi v panice, protože na svých solárkem a fitcentrem k dokonalosti dovedených končetinách najdou zahryznutá klíšťata. Srnky a další hemživá zvěř lesů a hájů v panice běhají po okolí a hledají, kde reklamovat tuto část roku. Sociální sítě se začnou plnit fotografiemi s houbami. Vystřídají tak na chvíli fotky domácích mazlíčků a talířů s obědem nebo večeří.

Ne na stromy, ale pod stromy, to je cesta

Podle dvou českých expertů na údržbu krajiny prý nedochází ke globálnímu oteplování kvůli vyšším emisím CO2, ale kvůli citelnému úbytku zeleně. Za dvacet let, jak tvrdí, ubylo na světě tolik zelené plochy, že by se na ní naše republika vešla čtyřiačtyřicetkrát. Cesta ke stabilizaci klimatu? Sázet stromy, sázet stromy a sázet stromy. Protože strom je přírodní klimatizační zařízení. A co naplánují naši politici? Zavádění uhlíkových daní, brutální zásahy do svobody a hromadu, ale hromadu dalších drobných restrikcí, které nám znepříjemní žití. Až bude chtít váš harant jít místo do školy stávkovat za klima a bude ho sužovat klimatický žal, dejte mu do ruky rýč, pořiďte mu tisíc semenáčků a bude po ptákách.

Uhyne ČSSD na úbytě?

Tak ČSSD už dva měsíce nedostala na svůj transparentní účet ani korunu. Jde citelněji a viditelněji ukázat naprostý rozklad důvěry v jinak tradiční stranu naší politické scény? Hamáček vyvolal konflikt s prezidentem Zemanem, který má důvěru obyvatel 57 %. Téměř se mu podařilo rozložit koalici se stranou, která má k 30 % podporu voličů a jejíž politici jsou mezi obyvateli na špici důvěry. Přičemž v posledních volbách ČSSD získala méně než 4 % hlasů. Hamáček rozhodně není dobrý počtář a až bude po volbách do parlamentu hledat práci, neměli by ho pouštět k vyšší matematice než je 2+2.

Milion chvilek pro trhání Ústavy ČR

Mikuláš Minář, mediální tvář Milionu chvilek pro demokracii, při výročí 21. srpna roztrhal pro projevu Ústavu České republiky. Odkazoval tím na porušování Ústavy ČR prezidentem republiky. Nebo lépe, odkazoval tím na své chápání prezidentovy politiky vůči ČSSD a jejímu požadavku učinit Michala Šmardu ministrem kultury. A je pěkné, že jediné, co za to sklidil, je trochu mediálních pohlavků, odsudků a vtipů na jeho konto. Jsem rád, že žijeme v takové demokracii, kde je střihání české standarty a trhání ústavy prostě jen forma vyjádření a svého druhu humor. Pravdou ovšem je, že Adolf Hitler při svých projevech také trhal německou ústavu. Nikterak pana Mináře nezpodobňuji s Hitlerem, jen by to chtělo více sebereflexe. Nebo nám tu za chvíli začne běhat a hajlovat na kolemjdoucí s přesvědčením, že je to čistokrevný protest proti dalším imaginárním nepřátelům.

Mládí vpřed, foto Facebook

 

Vložil: Štěpán Cháb