Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Děti cítí vinu za rozvod rodičů… Herečka nechce, aby to potkalo i její adoptivní dcerku. Přečetli jsme

15.08.2019
Děti cítí vinu za rozvod rodičů… Herečka nechce, aby to potkalo i její adoptivní dcerku. Přečetli jsme

Autor: Facebook

Popisek: Nela Boudová prozradila, že svou zahradu miluje

Herečka Nela Boudová si před časem osvojila malou holčičku Sašu, pro kterou také začala psát dětské knihy. V rozhovoru pro MF Dnes prozradila, jaké to je se kolem padesátky zase starat o malé dítě.

Dceru Sašu má Nela Boudová v pěstounské péči něco přes rok. Její život se od té doby dost změnil, neboť jejím synům je už přes 18. Najednou se ale vedle práce musela začít starat o předškoláka: „No je to střídavé - někdy toho mám hodně, někdy méně. Teď právě nic nepíšu, ale hodně hraju a taky mám maminkovské povinnosti. Hodně mi pomáhá, že Saša chodí do Scio školy, která má úplně jiný režim než běžné základky,“ vyprávěla v MF Dnes. Školní dítko ale pro Nelu znamená povinnosti: „Nicméně i do takto úžasné školy musíme vstávat, vozím ji každé ráno, ať přijedu ze zájezdu s divadlem v jakoukoli hodinu. Ale brzy mi to odpadne - už si vyzkoušela jet sama autobusem, takže ji vyprávím a budu mít chvilku pro sebe,“ zadoufala herečka.

 

S osvojenou dcerkou Sašenkou

Miluje svou zahradu

Nela hraje v divadlech po celé republice, což s péčí o malé dítě nelze skloubit právě snadno: „Když mám během měsíce víc zájezdů a přijíždím pozdě, tak se to na mně pochopitelně podepisuje. Moc lehce se mi pak nevstává, i když se pokládám spíš za skřivana než za sovu. Když mám náhodou volné ráno, pustím si hudbu, udělám si kávu, sednu si na zahradu a v klidu se přivítám s novým dnem. A teď, když je léto, tak je všechno veselejší. Mám ráda svoji zahradu,“ svěřila se v MF Dnes. Zahrádka je její potěšení a také relax: „Starám se o ni a moc mě to baví. Chci, aby byla hezká. Mám jeden velikánský záhon, který jsem si sama vybudovala. Skládá se hlavně z levandule a mezi tím je sem tam nějaká kytička… “

 

Nela prakticky nestárne. Možná je to arabskými geny, které zdědila po tatínkovi

Saša je s mámou v divadle nejčastěji

Nela Boudová má ze vztahu se scénáristou Janem Lekešem dva syny, kteří už její péči tolik nevyžadují: „Andrejovi je dvacet let a Daliborovi osmnáct. Musím je pochválit, že mi hodně pomáhají, hlavně se Sašenkou; po večerech, když pracuju, tak ji hlídají,“ prohlásila Nela, která se poprvé vdávala před dvěma lety, holčičku přijali do pěstounské péče s manželem, vztah se ale bohužel velmi brzo rozpadl. A tak jí po večerech pomáhají starší kluci, kteří měli od malička slavnou maminku: „Starší syn Andrej to vůbec nevnímal a mladší si to naopak užíval, protože miluje premiéry, rauty, takové to předvádění se - vždyť je tanečník! Andrej tím, myslím si, trošku trpěl. Když hrál jako malý na nějakém koncertě a paní ho představila jako Andreje Lekeše, syna Nely Boudové, tak to nesl těžce,“ poznamenala Nela Boudová. Největší lásku k mámině profesi prý projevuje právě Saša: „Ta divadelní život pokládá za samozřejmý, taky je ze všech tří dětí se mnou v divadle nejčastěji, protože kluky jsem do divadla nebrala, hlídal je tatínek.“

 

Knihu pro děti napsala pro dceru

Nela se stala před pár lety také spisovatelkou, píše knihy pro děti: „Mám moc ráda svět fantazie, který jsem začala objevovat, když byli kluci malí. Oblíbili jsme si tehdy spisovatele Roalda Dahla, například knihu Jakub a obří broskev, a pak taky knihu Tam, kde žijí divočiny od Maurice Sendaka. A to ovlivňovalo nejen moje syny, ale i mne. Ovšem nejsem spisovatelka, píšu v pětiletých periodách. Všechny moje knížky se odehrávají jak v reálném světě, tak ve světě fantazie,“ konstatovala Nela Boudová v rozhovoru pro MF Dnes. Poslední knihu Bětka a její cesta od Chmury napsala Nela Boudová pro dceru: „Chtěla jsem, aby se knížka jmenovala Saša a její cesta od chmury, ale ona nechtěla a navrhla mi Bětku. Respektovala jsem to. Jde o příběh o holčičce, která nosí okluzor - Sašenka ho nosila dva roky, hodně jsme se s tím natrápili,“ přiznala Nela Boudová. 

Rozvod rodičů si děti dávají za vinu

V knize se dotýká také rozvodu: „Bětce se rozvádějí rodiče a ona si to dává za vinu. Když jsem učila herectví na letním táboře, z deseti holčiček jich bylo osm z rozvedeného manželství a některé měly skutečně pocit, že je to jejich vina,“ dodala. Do budoucna by si překvapivě přála, aby se jejich rodina rozrostla: „Ještě pořád doufám, že se naše rodina rozroste, mám ráda kolem sebe hodně lidí. Byla bych nejradši, kdybych žila v domě plném halasu. Na vnoučata si ale ještě budu muset počkat, takže se aspoň snažím o to, abychom se všichni sešli o víkendu u jednoho stolu. To jsem pak nejšťastnější.“

 

+

To, že dala Nela Boudová domov holčičce bez rodičů, ačkoliv je dost vytížená prací, a to hlavně po večerech, je obdivuhodné. Pochválit je třeba také její syny, že holčičku po večerech hlídají, takže se máma může věnovat divadlu (do roku 2009 byla Nela v angažmá v Činoherním klubu, s nímž stále spolupracuje, ale odešla na volnou nohu). 

-

Je smutné, že ačkoliv dcerku přijali do péče společně, vztah s manželem se rozpadl. Na druhou stranu, holčička určitě nestrádá. S adoptivní mámou ji spojuje více než dost společných zálib a s bratry prý vychází také skvěle. 

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace