Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jaképak mají asi politici doma manželky? Komentář Štěpána Chába

komentář 07.08.2019
Jaképak mají asi politici doma manželky? Komentář Štěpána Chába

Autor: Pixabay

Popisek: U lidovců doma?

Včera jsem se začetl do slov předsedy KDU-ČSL Marka Výborného a při čtení si říkal – jakou má pan Výborný asi manželku? Jakou manželku může mít prototyp lidovce? A jakou manželku má prototyp komunisty, odeesáka, piráta? Nějak se mě ta myšlenka celý den držela i řekl jsem si, proč ne. Nutno dodat, že následující popis bude stát na stereotypech, předsudcích a podobném. Bude se jednat o karikatury.

ANO, bude lépe

Manželka, která očekává, že skutečně bude neustále lépe. Zlatokopka, v buranství zahrabaná ‘lepší‘ paní, která dá, když dostane. A nedá, když nedostane, nebo dostane, ale málo. Láska není přítomná, jen kalkul. Děti jsou ve vztahu rukojmím a předmětem vydírání. Má vlastní tajné konto, o kterém ví jen ona. Do něj ukládá na horší časy po rozvodu, který zákonitě přijde. Politik ve vztahu touží po milence z ODS, ale dostává se jen k milenkám z řad Okamury.

ODS a její smím pr(o)sit

Čistě praktický a dá se říct akademický vztah, kde ke koitu dochází po domluvě a podpisu smlouvy. Pláče vždy osamotě, když ví, že nebude přistižena. Jsou na ni kladeny nároky stran vydělávání, kariéry a budoucnosti dětí. Jednou za rok se připije vínem a bije svého muže pěstmi do hrudi. Pak se bez vzájemné dohody stvrzené podpisem vášnivě pomilují. Druhý den jsou z toho na rozpacích. Politik z ODS tajně touží po milence z ČSSD, pro ten mateřský přístup, ale sám sebou za to pohrdá, končí pak bez milenky se samohanou.

Pirátská domina

Vyzáblá bludička plná touhy měnit svět. Většinou bio a eko, zabalená tu do batiky, tu do ručně šitého přehozu z Indie nebo Pákistánu. Netolerantní, vášnivá, pohrdající a jednostranně uvažující. S partnerem svázaná pupeční šňůrou, u které je velké riziko, že se stane oprátkou k oběšení. Velmi ochotná zúčastnit se jakékoliv sexuální perverznosti. Sex je u ní často formou trestu. Politik Pirátů tajně touží po milence z Hitlerovy NSDAP (nejlépe aby měla obě pohlaví), jinak zažívá excesy s milenkami ze všech zbylých stran.

Okamurova čtyřbodová

Zemitá žena plná pudů a zvířecí vášně s nejméně osmi fakany na krku. Neustále si stěžuje na těžký osud, nezaplacené složenky a na špínu všude kolem. Pro uklizení špíny neudělá nikdy nic. Svého muže občas bije, občas se nechá bít zase od něho. Ve frontě na sociální dávky nadává na cigány, že vyžírají státní kasu. Politik z Okamurovy stáje hledá milenky výhradně ve vlastních řadách, protože si je vědom toho, že to jsou ty pravé… a jiné by, ostatně, nebyly ochotné.

Lidovecká služtička

Ztlučená submisivní služka s neustále vystrašeným výrazem v tváři. Své početné potomstvo ochraňuje před společností, ale před mužem nikoliv, muž je silně dominantní a neúprosný a má vždy pravdu, ona si to o něm tedy myslí. Píše si deníček. Sní o princi na bílém koni… nebo o swingers party (to podle věku nebo momentální nálady). Lidovecký politik si ze strachu hledá milenky pouze ve svých řadách, protože ty z jiných partají jsou na něj moc… sebevědomé.

Matička z ČSSD

Silně ochranitelská kvočna, která spolkne téměř každou křivdu. Dělá zavařeniny a marmelády a neustále říká – přidej si ještě, nenechávej se přeci pobízet. Všechno řeší jídlem. Má ráda telenovely plné lásky a velkých gest. V mládí milovala Bobbyho ze seriálu Dallas. Když je rozrušená, chodí se uklidňovat do špajzu, kde při pohledu na velké zásoby jihne. Politik z ČSSD by si dal říct od kterékoliv ženy, ale už ztratil své mužné schopnosti, tak jen kouká. Zato kouká dost dychtivě.

Babička z TOP 09

Politik z TOP 09 je z větší části vdovec. Jeho manželka byla inteligentní stará dáma, na veřejnosti vždy plná elegance a noblesy, doma pak v teplácích, protože ty jediné noblesní šaty, co měla ve skříni, se nesměly opotřebovat. Umořená nekonečnými proslovy svého chotě, které nikdy nekončily nabídkou řešení. Život postavený na vzdušných zámcích, kde páchly odpady, kapaly kohoutky. Hysterická z toho, že by mohl kdokoliv odhalit, že ta vila, v které žijí, je vlastně bouračka. Politik TOP 09 začíná myslet na malé chlapečky jako na cíl svého mrtvého sexuálního pudu.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace