Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

A příštím prezidentem bude… Komentář Štěpán Chába

komentář 02.08.2019
A příštím prezidentem bude… Komentář Štěpán Chába

Foto: Facebook

Popisek: Dominátor v kampani Smart a ŠpRt

V roce 2022 začnou Hry o trůny v podání české politické i nepolitické sféry. Začnou první kampaně na post prezidenta republiky. Už teď, v polovině roku 2019, se začínají ozývat vlaštovky, které by se případně soutěže o post nejvíce haněného člověka v republice zúčastnily. Zároveň s nimi se ozývají hlasy, které volají po tom, aby se, proboha, přímá volba prezidenta zrušila, protože na Hrad tak může vstoupit téměř kdokoliv. A ano, může.

Prvním, kdo přišel s lakonickou poznámkou, že o kundidatuře bude uvažovat, se stal Dominik Hašek, ve své době hokejový brankář, dominátor, pán betonů, který udělal z Olympijských her v Naganu národní oslavu, nyní výrobce energy drinků Smarty a ŠpRt.

Ševče, drž se svého koryta

Dominátor vyhrát může, však Schwarzenegger se také na pozici guvernéra Kalifornie prosportoval zvedáním těžkých věcí nad hlavu… a jejich házením na zem. I taková kariéra je očividně vstupenkou do vysoké politické funkce. Stačí si udělat haló u dostatečného množství fanoušků, kteří se při volbách pravidelně metamorfují do funkcí voličů.

Dominátorův novoroční projev k 22. únoru (den finále v Naganu)

Vážení spoluobčané, v minulém roce jsme krásně vyjeli před branku, chytili příležitost za pačesy a vystřelili do středního pásma, takže můžu konstatovat, že Burkinu Faso doháníme jak ekonomicky, finančně, tak i co se bohatství a peněz týká. Samozřejmě, že k tomu přispělo i trochu toho štěstíčka, kdy Burkinu Faso smetla povodeň a odplavila jim tak všechny příležitosti skórovat. Ale to je prostě duch politiky, někdy se daří, někdy se nedaří. A nám se dařilo. S potěšením tak mohu říct, že jsem kundidoval proto, abych pozvedl ducha našeho národního týmu. A to se povedlo.

A povedlo se také přestěhování hlavního města do Nagana, které jsme s Japonskem vyměnili za Prahu. Samozřejmě kromě údržby pražských vodovodů a kanalizací to platíme dál. Chápu vaše námitky, že výdaje na tuto údržbu nás teď přijdou na polovinu našeho státního rozpočtu, ale taková byla už praxe z minula, kdy jsme to v té Praze čistili Francouzům, tak nechápu vaše námitky. Odmítnutí by znamenalo odchod na trestnou lavici. A to nikdo z nás přeci nechce. Aby nás předběhla i Eritrea. A ona by nás předběhla. Uspokojit vás může to, že od nového roku zvýšíme příděly energy drinků Smart a ŠpRt úplně zdarma. Také by vás měla potěšit předpověď počasí na příští rok, kdy Burkinu Faso očekává katastrofické sucho, což by nás, už konečně, mohlo vyšvihnout z okresáku do vyšší ligy. Slibuju, že než skončí mé funkční období, předeženeme i Slovensko. Nereálný cíl? Je to jen 132 příček. V Naganu jsme také byli za lůzry. A co? Jasně, byli jsme první. Na to nikdy nezapomínejte – stačí týmový duch a dobré vedení. A dobré vedení máte, teď musíte vyburcovat toho týmového ducha.

S premiérem Jágrem a předsedou senátu Růžičkou jsme zajedno v tom, že jste si, jako národní tým, do svého čela zvolil skutečné špičky. Růža a Džegr, včetně mé maličkosti, jsme to nejlepší, co naše země mohla ukázat. V politice už se to v minulosti všechno ocitlo vlastně permanentně na trestné lavici a tak neměl kdo hrát. Takže nasadit brusle a přímej tah do útočného pásma. Burkina Faso je první meta. V Naganu jsme porazili velmoci, porazíme je i teď. Do nového roku s energy drinky Smart a ŠpRt jen to nejlepší.

 

Vložil: Štěpán Cháb