Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Divák se určitě nasměje, ale bylo to opravdu hnusné. Lidi jsou zvláštní, řekla v exkluzivním rozhovoru známá zpěvačka

31.07.2019
Divák se určitě nasměje, ale bylo to opravdu hnusné. Lidi jsou zvláštní, řekla v exkluzivním rozhovoru známá zpěvačka

Autor: FTV Prima

Popisek: Marta Jandová se pustila naplno na dráhu moderátorky, v televizi i na rádiu

ROZHOVOR Zpěvačka Marta Jandová se stává jednou z tváří televize Prima. Nejenže bude porotcovat i v další řadě soutěže Česko Slovensko má talent, ale televize jí dokonce svěřila vlastní talk show pojmenovanou po ní Marta, což opravdu není snadná disciplína. S Martou Jandovou jsme si povídali o tom, jak vlastně její show bude vypadat. A o spoustě dalších věcí…

Bála jste se někdy v Talentu o život soutěžících?

Bála. Někteří lidé mají takový trik, že někdo padá a na poslední chvíli se chytí. Bylo vidět, že to nebyla náhoda, protože držení kolem kotníků bylo pevné a všechno bylo v pořádku, ale přesto mi vylítly strachy o toho člověka v ten moment nudle. Když se bojím, tak to nemám ráda. Nemám ráda, když si lidé propichují tělo ostny, nebo nějakým napichovadlem, nebo když na očních víčkách zvedají železné kolo, to se mi nelíbí. 

Může vás po těch nejrůznějších kouscích ještě něco překvapit?

Vždycky. Letos mě něco překvapilo a bylo to pro všechny tak nepříjemné, divák se určitě nasměje, ale bylo to opravdu hnusné. Někteří lidé mají hodně zvláštní fantazii.

 

V ČSMT s Jaro Slávikem, dalším letitým porotcem

Na koho kromě vítězky vzpomínáte v dobrém?

Vlastně na všechny, i na ty, kterým jsem dala zlatý buzzer. Ti kluci Afričani, strejda se synovcem, kterého točil na nohách, ti byli v zákulisí tak milí. Já mám ráda, když vidím, že ukáží, co umějí, ale když jsou také milí. Dobře vzpomínám i na Bokiho, s tím jsme se i potkali, to je moc fajn kluk. Ale vlastně na všechny. Hlavně když se dívám na nějaký sestřih, ve kterých se většinou ukazují ti milí lidé. Většina těch lidí tam jde, i když je to na hraně, i když vědí, že nepostoupí. Chodí, aby někoho motivovali, aby ukázali, že se dá žít vesele i v různých neveselých životních situacích a to se mi také líbilo. 

V čem bude vaše talk show Marta tak dynamická, jak se nyní slibuje? V ukázkách jsme mohli vidět, že se tam moc nesedělo…

Nesedí se vždycky, máme takové výzvy, které si na hosty vymýšlíme. Je to celkem těžké na přípravu. Jsem ráda, že jsem od začátku součástí přípravy pořadu. Takže i já obvolávám hosty, i já vymýšlím a píšu a dělám scénář, dělám i hudební dramaturgii, s kapelou zkouším všechny písničky. Snažíme se na každého najít jeho oblíbenou písničku. U jednoho hosta jsem slyšela, že je pro něj důležitá jedna kapela, tak jsme, když přicházel, zahráli písničku, která byla od té kapely nejslavnější. Takže také obvoláváme známé těch hlavních hostů, abychom pro ně mohli mít nějaké příjemné překvapení. Hodně se vstává, někdy se tančí… 

Nově jste začala také moderovat v rádiu...

To je super, protože já jsem hodně ukecaná. Lidé se ptají mě a tahle disciplína mi jde lépe, než když já se ptám lidí, je to hodně volné. Mám tam spolumoderátora, aby mi pomohl ovládat  všechny věci, ten je tam se mnou a přivítá mě. Strašně nás to dohromady baví. Zpíváme, děláme blbosti, dělám to moc ráda.

 

Marta s Impulsem v zádech...

Znamená to, že se snažíte do budoucna méně zpívat a více hovořit?

Já se nesnažím, to vždycky tak nějak přijde. Beru to, co mě baví. Co mě nebaví, to hned odřeknu, to nemá smysl. Když mě něco baví, nebo když mě nějaká nabídka láká, tak jdu s chutí do toho. Život je krátký a abych říkala, ne, to mně určitě nepůjde… Ale i kdyby to nemělo být úspěšné, tak se utěšuji tím, že si říkám, že jsem to zkusila a dala do toho celé srdce. 

Kdy jste začala vlastně moderovat?

V Německu jsem měla rok a půl svoji vlastní televizní show na ZDF. Tam jsem ale dostávala scénáře dva dny před natáčením. Říkala jsem, že to mi nevyhovuje. I když vím, že jde o to, že má být člověk pohotový, tak já se ten scénář nechci učit, já se k němu chci dostat tím, že ho připravuji.

 

Marta je tak trochu vlasový chameleon. Anebo se na ní letos v létě vyřádily vizážistky...

Jak prožíváte festivalové léto?

Léto je festivalové tak napůl. Hraju i festivaly v Německu, teď jsem se vrátila z víkendu z jednoho z největších festivalů severního Německa a za týden letíme na ten nejmetalovější. Na ten jsem hrozně zvědavá, je tam devět jevišť a na těch hrají kapely jako Slayer, ty hodně tvrdé. Těším se, i když hard rock moc neposlouchám, mám radši grunge rock, ta devadesátá léta. Stejně ty kapely jsou idoly celé doby a třeba na Slayer se těšíme celá kapela.

 

Berete svou dceru Marušku s sebou na festivaly? Jak spolu trávíte léto?

Na ty německé ne.  Tam je 70 tisíc lidí, nechci riskovat, že by se mi ztratila. Navíc je moc malá, abych ji někam pouštěla. Pokud může, tak se mnou jede na české festivaly, stojí vedle jeviště, tancuje a zpívá, protože ty písničky už zná. Tohle jí moc baví. Festivaly jsou hlavně o víkendu, pokud ji nevezmu s sebou, je na chatě s tatínkem. My jsme si vzali z útulku už třetího pejska, který si na nás rychle zvykl, takže ani jeho nechceme nechávat úplně o samotě. Ona to tam miluje, protože máme domeček na zahradě mého táty, kde bydlí s celou svou rodinou, Maruška a moje nejmladší sestra jsou nejlepší kamarádky. Od rána do večera skáčou do bazénu, běhají, lezou po stromech, vymýšlí blbiny. Tam je nejšťastnější.

Prvním manželem Marty Jandové byl Thorsten Mewes (kytarista kapely Die Happy), se kterým se po pěti letech manželství rozvedla. Po rozvodu navázala vztah s jiným členem kapely, basistou Ralphem Riekerem. Později byl jejím partnerem známý německý popový zpěvák Sasha a Viktor Mráz. Nyní žije s manželem Miroslavem Vernerem, který je lékař, gynekolog. 7. srpna 2013 se jim narodila dcera Marie. Zpěvačka přijala jméno svého manžela, v showbyznysu ale stále používá své rodné jméno; je tedy Marta Verner (a jejich dcerka Marie Verner). Svatba se konala 27. června 2014 v kostele sv. Martina v Třebotově. Trochu složitější je to s Martiným tatínkem Petrem Jandou: Jeho první ženou byla Jana Jandová, se kterou má Martu a syna Petra (* 1967), který prohrál boj s rakovinou o 10 let později než jeho matka, tedy v roce 2001. Jeho druhou manželkou byla moderátorka Martina Jandová, se kterou má dceru Elišku (* 1992). Jeho třetí, současnou manželkou je Alice Jandová, se kterou má dcery Anežku (* 2009) a Rozárii (* 2012). A právě Rozárka je nejmladší sestra Marty, o níž mluví v rozhovoru…

 

 

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace