Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Že by jiný chlap? Lucka Vondráčková si zuby nehty drží image ´slušné holky´, jedna změna ale nastala. VIP skandály a aférky

30.07.2019
Že by jiný chlap? Lucka Vondráčková si zuby nehty drží image ´slušné holky´, jedna změna ale nastala. VIP skandály a aférky

Foto: Petr Mráček

Popisek: Lucie Vondráčková a Radim Flender

FOTO A to nový autor písní. Pro Lucii psal vždy výhradně její rodinný tým, táta Jiří Vondráček (mladší bratr slavné Heleny) a máma Hana Sorossová, teď na dvě písně naskočil nový autor, dokonce s ním Lucka natočila klip… O Lucii Vondráčkové se už přes rok píše hlavně v souvislosti s jejím rozvodem, což není určitě to, co by si přála. Lucie byla vždy známá coby velmi ambiciózní žena, která se nechá vyfotit se synky, ale hlavně se bavila vždy o práci. To se ale bohužel poslední měsíce neděje, i když pilná včelka Lucka maká, co to dá.

Nikdo asi nemůže tvrdit, že je Lucka bez talentu, ale to, že jí slavné příjmení a hlavně realizační tým v podobě tatínka hudebního skladatele a maminky textařky přinesl mnoho výhod, popřít nelze. Lucka zpívala a tancovala od mala, v rodině, kde byla její tetička jedna z nejslavnějších českých zpěvaček tomu asi ani jinak být nemůže. Už jako malá hrála v představení v Národním Saténový střevíček, zahrála si také v pokračování Arabely. Moderátorkou Marmelády se stala jako desetiletá, šlo pochopitelně o obrovskou šanci, kterou nepromarnila a začala také zpívat. K překvapení mnohých se stala velmi populární zpěvačkou, její fanouškovská základna byla velmi široká, takže se pravidelně umísťovala v Týtý a ve Slavíkovi, prodej jejích desek byl více než slušný, ačkoliv se o nějakém velkém hitu nevědělo. A upřímně – dodnes ho nemá. Na rozdíl od své tety Heleny, jejíž repertoár čítá desítky šlágrů…

 

V listopadu loňského roku Lucie Vondráčková vydala nové album s názvem Růže. Ještě neproběhl jeho křest a již má na kontě Zlatou desku. Během dvou let natočila a vyslala z alba Růže Lucie do světa několik klipů. Například klip Nad Vltavou vidělo na kanále YouTube přes 2,5 milionu lidí. A tak se není čemu divit, že po návratu Lucie natáčela další videoklip k písničce z úspěšného alba.

Tři Tomášové

V soukromí byla Lucka za velkou slušňačku, chodila sice do tanečních klubů, zde se ale vyskytovala v naprosto střízlivém stavu. Po konzervatoři studovala kulturologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a po Praze se dopravovala zásadně na koloběžce. Vztahy s tetou Helenou byly ale na bodu mrazu, rodina se postavila proti druhému manželovi Heleny Vondráčkové Martinu Michalovi. Lucie ještě před svatbou chodila s hercem Michalem Dlouhým, se kterým byla tři roky, rozešli se ale v klidu: „V dobrém jsme se domluvili, že bude lepší, když se rozejdeme. Já bych ji brzdil, a zároveň se trápil, že si nemůžeme budovat hnízdečko,“ svěřil se médiím tehdy Michal Dlouhý, který byl o hodně let starší a zřejmě už chtěl budovat rodinu, na což se dvacítka Lucka asi ještě necítila. I další její přítel byl slavný, šlo o fotbalistu Tomáše Ujfalušiho. S tím prý byla  v době, kdy prodělával nehezký rozvod, nešlo tedy o oficiální známost. Po něm nastoupil krasobruslař Tomáš Verner, vztah ale trval jen pár měsíců. Dalším „zářezem“ byl hokejista Tomáš Plekanec (třetí Tomáš v řadě), kterého si vzala, porodila mu dva kluky a zhruba před rokem se začala složitě a bolestivě rozvádět.

 

19. července v Jaroměřském železničním muzeu proběhla tedy první klapka k videoklipu Stanice Svět. Celé natáčení se odehrávalo ve starých vagonech z předminulého století, tažených mašinkou, nádhernou krajinou královéhradeckého kraje.

Rozvod se táhne

Pokračování už známe, rozvod se táhne, smírný konec je v nedohlednu, Vondráčková se ale alespoň vrátila z Kanady do Prahy. Lucie se ke svým rodinným problémům „zásadně nevyjadřuje“, informace ale prosakují od jejích příbuzných a blízkých. Dohoda s Tomášem Plekancem je zatím prakticky nemožná, každý má svou pravdu... Lucie ale neustále pracuje, po propadákovém filmu Perfect Kiss se objevila v krátkém filmu Beyond her Lens, ve kterém hraje válečnou fotografku, a který sbírá ocenění. A natáčí také klipy, nejnověji jde o klip ke písni Stanice svět se zpěvákem Radimem Flenderem, má jít o stylovku, natáčí se ve starých vagonech, hotový klip by měl být představen v září. „Natáčení jsem si užívala. Byla to moc příjemná práce a sešel se skvělý tým,” prohlásila. To, zda s někým randí, se neví. Před časem se spekulovalo, zda si nezačala románek s hercem Matějem Hádkem, který hrál v jejím předchozím klipu. Dokonce se psalo, že prý to byla poslední kapka a důvod k rozvodu. Kdo ví, Lucie je tajemná a určitě ví velmi dobře proč, v rozvodu by jí to asi neprospělo. Image slušňačky si prostě udržuje neustále.

Zajímavostí je, že ve videoklipu si malou roli zahraje i herec Jiří Krampol, který ztvární roli strojvedoucího a nezapře svou komediální povahu. Nejmladšímu účastníku natáčení byly pouhé tři roky, zatím co Jiřímu Krampolovi již 81 let. Celkem bylo ve štábu přes 60 lidí.

Zpěvák, co v 43 letech rozjíždí kariéru

A kdo je tedy Lucčin klipový parťák, Radim Flender? Web celebritytime.cz Radima vyzpovídal. Vyšlo najevo, že kytarista (hraje výhradně na devítistrunky), skladatel a zpěvák je samouk, který začínal s hraním po hospodách – ostatně, hraje tam dodnes; hlavně v žižkovské revivalové kapele Hwězdná Pěchota, s níž objíždí republiku a mydlí to na akcích jako jsou svatby, zábavy, narozeniny. Podle svých slov začínal na folku, folkařem se ostatně cítí dodnes, byť má nakročeno do poprocku a vystupuje i v muzikálech. Muzikou se neživí, má stále ´civilní´ zaměstnání, písničky ale píše již od vojny, teď si od něj vybrala dvě právě Lucie Vondráčková… „První moje opravdová kapela se jmenovala Ratolest. Hráli jsme autorské písničky na folkových festivalech a byla to dost hrůza. Začátky mého muzicírování se dají datovat do doby těsně po vojně, takže asi tak rok 1994. To jsem začal dělat v první práci a potkal osudovou postavu mého života. Ne nebyla to žena, ale kupodivu chlap.  Ale ne tak jak si myslíte, šlo o muzikanta, který si brnkal v pauzách na kytaru a protože to byl sólový kytarista, tak potřeboval někoho, kdo mu bude hrát doprovod. Já v té době uměl asi pět akordů, tak jsem se k němu přidal a on mě vlastně všechno naučil. Spolu jsme pak objížděli festivaly a oblbovali holky,“ vyprávěl Radim.

Lucka procházela vagóny a seznamovala se s cestujícími při štípání lístků. A nejen s nimi, ale i s ´myškou´ Hazel. „Bylo pro mne velkou ctí, smět si zazpívat s Luckou,” prozradil autor písně Radim Flender. „Před dvěma lety jsem nabídl Lucce dvě své písně a Lucka mi odepsala, zda bych neměl ještě nějaké jiné, tak jsem jí poslal další a ona si v nich našla Stanici. Původně jí zpíval muž, ale nebylo těžké text upravit pro ženu. Výhoda autorských věcí,” směje se Radim. 

„Už 23 let píšu písničky a zatím s nimi moc mezi lidi nelezu. Občas složím nějakou tu kapelu, chvilku vystupujeme, pak se kapela rozpadne a je zase ticho. Tak jsem si řekl, že když je mi už 43 let, je asi nejvyšší čas těm písním dopřát publikum. Bylo to dílem náhody. Hraju a zpívám už víc jak 20 let a za tu dobu se mě hodně lidí ptalo, proč nejdu do Super Star, nebo jiný soutěže.  Odpovídal jsem, že to asi není pro mě. Ale potom mi začala jedna spolužačka ze základky posílat pozvánky na konkurzy do muzikálů. Tomu jsem už neodolal a na nějaký ten konkurz vyrazil. První nevyšel, ale ten druhý už ano,“ popsal Radim a dodal: „Dělám u firmy, která se zabývá výrobou výtahů a eskalátorů. Já mám na starosti ty eskalátory. Dělám to už 16 let a ještě asi chvilku budu. Živit se muzikou není úplně legrace, a pokud někdo moc chce, tak musí mnohdy vzít i věci, které mu nejsou úplně po vůli. A tomu se chci já vyhnout. Miluju muziku, a nechci jí nikterak znásilňovat, snad mi to vydrží.“ 

Prima má Martu, Marta má maso

Zatímco běžné firmy pořádají největší trachtace před Vánoci, televize mají Vánoce mnohem dříve, již na konci léta. S příchodem školního roku totiž tasí svou nejsilnější nabídku, právě tehdy lze vyrýžovat ty největší peníze. Právě proto se koná mejdan televize Prima uprostřed léta, právě tehdy se představuje nové vysílací schéma. Televize Prima party uspořádala v krásném prostředí Krčského lesa, kde alkohol tekl již od odpoledních hodin, hvězdy Primy zde defilovaly jedna po druhé a novináři se mohli dozvědět, co se bude na podzim dávat. Z novinek lze upozornit hlavně na talk show Marta, kde bude hlavní postavou Marta Jandová, se kterou vám brzo přineseme exkluzivní interview. Talk show je neobyčejně složitá disciplína, kromě Jana Krause a Karla Šípa v ní u nás nikdo jiný neuspěl, bude tedy velmi zajímavé pozorovat, jak se povede Martě. Mejdan se mimochodem velmi povedl, účinkující měli vtipné narážky na loňskou aféru moderátora a desetibojaře Romana Šebrleho, který jaksi pozapomněl, že má na dovolené manželku, ale letos se vše neslo v poklidu a dobré muzice…

 

Marta Jandová na aktuálním snímku z FTV Prima

Bára Poláková poletí jak namydlený blesk

Bára Poláková neumdlévá a sází jeden zajímavý klip ze své desky ZE.MĚ za druhým. Nejnověji to bude klip ´Kdyby´a opět půjde pěknou divočinu, přesně jak to mají Bářini fanoušci rádi: „Rádi bychom abstraktními i konkrétními obrazy zmátli diváka, který nebude vědět – díky optickým klamům všech druhů –, kde je nahoře, dole, co je velké, malé atd. Kdyby vlasům rostly vlasy, pochopil bys nekonečno,“ komentovala to Bára, která bude v klipu létat. A stejné veletoče by ráda předvedla v koncertě, který se chystá na podzim do Fóra Karlín. „Můj sen je se během koncertu proletět nad hlavami fanoušků, alespoň těch v prvních řadách. Zkušenosti s akrobacií už nějaké mám, ale fyzicky je to dost náročné, tak musím v létě pilně trénovat,“ říká Bára, která má kuráže na rozdávání. Je fakt, že Bára na svém Instagramu rozhodně nesdílí obrázky, jak maká v posilce, nebo uráží každý den kilometry. Tak doufejme, že jí sen o létání vyjde.

 

Bára Poláková trénuje...

S pejskem na výstavu na nečisto? Je tu Podleská Tlapkiáda 

Máte doma pejska, který neodpovídá standardům, ale i přesto byste si chtěli zkusit atmosféru výstavy? Tak přijďte první srpnovou sobotu 3. srpna do Pesoparku Uhříněves na okraj Prahy, kde se bude konat již druhý ročník Podleské Tlapkiády a užijte si den plný pohody, zábavy a dobré nálady. U této výstavy na zkoušku není rozhodující, zda je váš čtyřnohý mazlíček malý, velký nebo třínohý, je to prostě zábavný den pro všechny psy bez rozdílu původu. Hodnotí se především charisma, originální vzhled, povaha a souhra majitele se svým psem. Registrací také pomůžete zvířatům bez domova.

 

Vše v podstatě probíhá jako na klasické výstavě, jen vás nebudou posuzovat rozhodčí, ale zkušení chovatelé a kynologové. Celkem se bude soutěžit v sedmi kategoriích (štěně od 4 měsíců do 1 roku, dospělý pes a fena 1-8 let do 40cm, dospělý pes a fena 1-8 let nad 40cm, senioři pes a fena 8+ let, adoptovaní psi a feny, pes a fena s viditelným handicapem, dítě a pes), takže si určitě každý najde tu svou. Pejskové se předvedou v pohybu i ve výstavním postoji, chybět nebude ani kontrola zubů a prohmatání pejska. Důležitá je také celková kondice psa. Čas mezi jednotlivými kategoriemi můžete vyplnit zábavnými soutěžemi a chybět nebude ani oblíbená tombola o hodnotné ceny či ukázky psích sportů. V moderním zázemí Pesoparku bude samozřejmě připraveno občerstvení, odkládací boxy pro vašeho psího kámoše a v případě teplého počasí psí brouzdaliště i posezení pod slunečníky. Každý registrovaný účastník bude mít parkování v areálu zdarma. Účastí na této akci podpoříte Dočasky DeDe. Registrace je možná do 30. 7., z organizačních důvodů registrace na místě možná není. Vše se dozvíte na FB stránkách akce. 

 

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace