Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Než jim dám vzorek, chodí se se mnou úředník i sprchovat. Takový je život profi sportovce

25.07.2019
Než jim dám vzorek, chodí se se mnou úředník i sprchovat. Takový je život profi sportovce

Foto: FTV Prima

Popisek: V lecčem docela divočák, Bára Strýcová

Naší tenistce Barboře Strýcové se podařil husarský kousek, dostala se do semifinále Wimbledonu, v deblech ho dokonce vyhrála a stala se světovou jedničkou, a to prosím pěkně ve 33 letech. Určitě tedy není od věci si připomenout, jak ji před časem zpovídal Jan Kraus ve své Show.

Pochopitelně ho zajímaly hlavně pikantnosti z jejího života. Nejprve to byl její distanc za doping, ve kterém prý byla Bára zcela nezaslouženě: „Bylo to hrozně nevinné, to jsem si nezvala naschvál. My jsme testovaní na dopink. Po zápase mi dělají testy, ale ne pořád. My jako sportovci musíme každý den udávat hodinu, kde se nacházíme. Každý den. Oni každý den ví, kde jsme. Brala jsem aloe veru s assai berry. Všechno to mělo být přírodní a já jsem taková, že ráda zkouším přírodní věci. Byl to antioxidant a mělo to být také na hubnutí. Nejdřív jsem zavolala do té firmy, že jsem sportovec a že potřebuju vědět, že jsou ty prášky čisté. Poslali mi papíry, co v tom všechno je. Mezitím jsem byla ale testovaná, brala jsem to týden, třikrát. A z toho jsem byla jednou pozitivní,“ přiznala.

Stopka na půl roku

Látka, kvůli které si Bára nezahrála, není zakázaná po celou dobu: „Našli mi tam sibutramin, to je látka, která má pomáhat zhubnout, ale já jsem naopak přibrala. Je to doping během turnajů. Když nehraji, tak to dopink není. A já jsem zrovna ten turnaj hrála. Dostala jsem trest. Dávají se dva roky, rok, šest měsíců a tři. Já jsem dostala těch šest. Mrzelo mě to, přišlo mi to nefér. Byla jsem z toho nešťastná a nechtěla jsem už hrát. To byl ale takový moment,“ svěřila se.

Prostě to ze sebe vyndám

Další známý Bářin prohřešek se týkal jejího místy dost jadrného slovníku. Bára zřejmě pozapomněla, že jsou na kurtu mikrofony a svému trenérovi, což byl její tehdejší manžel Jakub Herm - Záhlava, přiznala slušně řečeno, že jí přeskakuje, pro což volila mnohem expresivnější výraz: „Zavedli nové pravidlo, že za námi mohou chodit trenéři na kurt. V takový vypjatý moment, tak si neuvědomím, že tam ten mikrofon je. Já ale chci tomu trenérovi říct svoje pocity. Když jsou to velké turnaje a grandslamy, tak jsou tam mikrofony všude. My je máme i na kurtech, vzadu za kurtem, takže si nemůžete ulevit. Já jsem si jednou ulevila a byla to velká pokuta. Nejhorší je, že já jsem v Americe a nadávám anglicky. Oni už ale ví sprostá slova i v češtině. Mají je napsaná v bločku a ví, co řeknete. Já na tom kurtě nemůžu nic,“ popsala Janu Krausovi Bára Strýcová. A dobře si také uvědomuje, že nadávat bude prostě pořád: „Já jsem taková emotivní, takže si už na mě dávají pozor. Pořád mě napomínají, že jsem zpomalená, že si párkrát zanadávám. Já si neumím říct, to jsem ale vokurka. Prostě to ze sebe vyndám.“

Kontrola za ní chodí jako stín

Bára hovořila i o tom, jak je složitý život profesionálního sportovce, kterému hrozí vlastně každý den kontroly na doping: „Nejhorší na tom je, že nemůžu třeba na dovolenou na loď, protože tam není adresa. Několikrát za mnou přišli domů. Chodí chlap a ženská, čůrat se mnou nechodí chlap. Vždy dvojice, ukáží průkaz. Teď už je znám. Když jsem na turnaji a jdeme na Wimbledonu, tak je tam holka, která se mnou chodí vždy, chodí se mnou i do sprchy. Skončí to, až se mi začne chtít na záchod,“ postěžovala si a popsala, jak taková kontrola na turnaji vypadá: „Hrála jsem proti Petře Kvitové, skončily jsme v 11 večer. Po zápase se vám tak dvě hodiny nechce, takže jsem tam byla do půl jedné. Pořád za mnou chodili, na jídlo, do sprchy. Pak musíte 90 ml vymočit, ale někdy dáte jen 30, protože těch dalších 60, to se nedá, to je další hodina. Když odevzdám vzorek, tak je konec.“

Barbora Strýcová pochází z Plzně, vdala se velmi brzy, už ve dvaceti, za bývalého profesionálního hráče Jakuba Herma – Záhlavu, což celkem jasně dokládá, jaké je Bára číslo a tak trochu nestandardní hráčka. K tomu ale patří také to, že je Bára obrovský srdcař, což jasně dokazuje na turnajích, na kterých reprezentovala Českou republiku. Například v roce 2016 v FedCupu, kde přehrála výše postavenou hráčku a díky ní jsme získali prvenství. V roce 2016 získala na Olympijských hrách bronz v deblu.

Pozornost poutá také její soukromý život. S Jakubem Hermem se rozvedla v roce 2015, už od roku 2014 ale randila se zpěvákem Davidem Krausem. Ten ještě před rokem plánoval se zpěvačkou miminko, ta už ale přeběhla k šéfredaktorovi dámského časopisu Petru Matějčkovi.

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace