Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

‘Nějak to odehrajeme a já pak přijdu dozadu a dostanu záchvat.‘ Romeo a Julie trochu jinak

24.07.2019
‘Nějak to odehrajeme a já pak přijdu dozadu a dostanu záchvat.‘ Romeo a Julie trochu jinak

Autor: FTV Prima

Popisek: Zdeněk Piškula a Tereza Marečková, Romeo a Julie Divadla ABC

V Show Jana Krause se tentokrát hovořilo o nejznámějším divadelním kuse vůbec, o hře Romeo a Julie, kterou nastudovalo Divadlo ABC. Pohovořit o ní přišli představitelé ústřední milenecké dvojice Zdeněk Piškula a Tereza Marečková.

Zatímco Zdeněk Piškula je veřejnosti kvůli účinkování v pohádce a v televizní soutěži v tanci StarDance dobře znám, Brňačka Tereza Marečková doposud větší pozornosti unikala. Neznal ji dokonce ani sám Zdeněk Piškula: „Vůbec jsme se neznali, až během zkoušení. Terezka je z Brna,“ upřesnil. Zdeněk Piškula se na Romea určitě typově skvěle hodí, roli přivítal: „Nějak jsem to neřešil, byl jsem za to rád. Nevím, jestli mám k Romeovi blízko.“

Původně studovala housle

Tereza Marečková není původně dokonce ani herečka, přeběhla od jiné Múzy: „Já jsem studovala housle. Na Provázku potřebovali někoho, aby tam hrál čarodějnici v Baladě pro banditu. Tak jsem tam zaskočila a zůstala. Sama jsem se nepřihlásila, to bych se styděla. Miloš Štědroň někoho sháněl a oslovoval profesory, zda neznají nějaké mladé houslistky, co umí zpívat a oni mě poslali, že tam mám jít,“ popsala dívka to, jak došlo k tomu, že začala hrát. Tereza je tak trochu zvláštní Julie, ostatně představení se ani nehraje v dobových kostýmech, nýbrž v těch současných se současnou hudbou. Obsazení ji přikvapilo: „Já jsem se divila, že to budu hrát. Přišlo mi to na hlavu. Nepřišla jsem si na to vhodná, ale asi jsem. Nepřipadala jsem si na to dost pěkná. Někteří lidi dokonce napsali, že na to nemám vzhled, takže mám důvod si to myslet,“ svěřila se Janu Krausovi.

Je hezký, se mnou to bude těžké

Nicméně ani Tereza Zdeňka zřejmě neznala: „Zdeněk mi napsal, že budeme spolu chodit na blankvers. Pak jsme se sešli ještě s režisérem. Já jsem se podívala na Zdeňka na internetu, řekla jsem si, že je hezký a že to bude se mnou mít těžké.“ Tereza si uvědomuje svůj hlavní nedostatek: „Já jsem hodně sebekritická, až přehnaně. Nějak to odehrajeme a já pak přijdu dozadu a dostanu záchvat. Proto musím být na sebe přísná, když takhle hodnotím ostatní,“ konstatovala. Kvůli práci se nyní musela přestěhovat do Prahy: „V Brně byli smutní a já taky,“ připustila.

Jak je těžké se nerozesmát

Romeo a Julie je pochopitelně vážný kus, nicméně Zdeněk Piškula má občas problémy zachovat vážnou tvář: „Nejsložitější je ten konec, to umírání. Je těžké se nerozesmát, když hrajete pro klub mladého diváka. Ale jsou super, vydrželi tři hodiny sedět a být vzhůru.“ Pro Terezu Marečkovou je těžká jiná část: „Pro mě je nejtěžší scéna, kdy přijde chůva a říká, je mrtev. Myslí Tibalda a on Romeo. Uhrát ty pochody je těžké.“ Na roli se svědomitě připravovala: „Já jsem si psala Juliin deníček lásky. Já jsem si tam psala texty, tím jsem se to učila a zdůraznila jsem si, co je důležité a kreslila jsem si k tomu.“ Zdeněk hlubší přípravu nepodnikal, na divadle je nováčkem: „Já si to ještě hledám, já v divadle teprve začínám, hledám si cesty.“

Zdeněk Piškula je teprve jednadvacetiletý herec, který vystudoval konzervatoř. Prvně se objevil v seriálu Vyprávěj, skutečným průlomem byla veleúspěšná pohádka Tři bratři, kde si zahrál jako šestnáctiletý. Hlavní roli hokejisty ztvárnil v seriálu Lajna, velkou roli měl také ve filmu Zlatý podraz. Před třemi lety vyhrál s Veronikou Lálovou taneční soutěž StarDance.

Tereza Marečková je o tři roky starší než Zdeněk. Na brněnské konzervatoři vystudovala hru na housle, už během studia hrála v Divadle Husa na provázku. Tereza nejenom že hraje, ale je také autorkou scénické hudby ke dvěma představením.

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace