Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Frontmana Olympicu třicet let jímá nenávist. Ke komu? K vlastní rodině. VIP skandály a aférky

23.07.2019
Frontmana Olympicu třicet let jímá nenávist. Ke komu? K vlastní rodině. VIP skandály a aférky

Věděli jste, že rocker Petr Janda má bratra, Slávka, který má také kapelu? Konkrétně jde o kapelu Abraxas. Bohužel jsou spolu oba dost na kordy. Proč? Problémem je pochopitelně majetek, který měl Slávek prostě ztopit.

Slavnější byl vždy o deset let starší Petr Janda z Olympiku. To ale mezi bratry problémy nedělalo. Slávek Janda založil v roce 1976 kapelu Abraxas, která určitě není neznámá a dodnes má mnoho fanoušků. Vtipné je, že například v klipu k písničce Abraxasu Obyčejnej svět z devadesátých let paří kapela Monkey Bussiness a Lenka Dusilová. Těm by se určitě nelíbilo to, že Slávek Janda se ve svých postojích celkem zradikalizoval a je jedním z těch, kdo na sociálních sítích sdílí všelijaké protiuprchlické postoje. O tom tenkrát ale ještě nikdo netušil.

 

Stojí ten majetek a peníze za takovou nenávist? Slávek Janda na koncertu jeho kapely Abraxas, foto Facebook

Vila na Vinohradech je rozdělila

V devadesátých letech vypukl mezi bratry velký konflikt. Bratři (ještě s prostředním Jiřím) měli zrestituovat činžovní dům na Vinohradech, tedy majetek v hodnotě tehdy milionů, dnes desítek milionů. Bohužel Slávek Janda podal žádost sám, v žádosti jmenoval coby restituenta jen sebe a na své bratry se jaksi vykašlal. Dnes se hájí tím, že jeho bratr si také mohl podat žádost jako on. Petr Janda ale tvrdí, že ve skutečnosti byli domluveni, že podá nárok jménem všech tří. Každopádně vilu získal jen jeden z bratrů a to je vždy zárodek velké rodinné nenávisti. Bratři se dnes už nebaví, Slávkovu rodinu prý exkomunikovali. V Jandovic rodině mezi bratry od té doby nepadlo ani jedno slovo.

Žena miliardáře? Podle Diany Kobzanové nuda k uzoufání!

Diana Kobzanová dala rozhovor časopisu Dieta, kde z jinak celkem přemýšlivé a překvapivě normální ženy, začaly padat skutečné perly. Například jsme se mohli dozvědět neuvěřitelnou novinku, a to sice: „Myslím, že každý chlap je rád, když se jeho žena o sebe stará. Muži totiž obecně chtějí mít vedle sebe ženu, která se jim líbí.“ Následně se snažila partnerka miliardáře a hokejisty Michaela Frolíka vnutit čtenářům pocit, že je v jednom kole: „Vstávám první, jdu vyvenčit psa a cestou zpět koupím čerstvé pečivo ke snídani. Pak vzbudím starší Ellu a potom mladší Lili. Poslední u nás vstává tatínek,“ referovala.

Diana Kobzanová ulovila pěkného kolouška, foto Instagram

Co nás ale nejvíce dojalo, bylo vyjádření o tom, že závidí pracujícím ženám: „Trošku ale závidím ženským, které do práce chodit můžou, protože je to psychický odpočinek od rodiny. Stereotyp dokáže být někdy velmi únavný.“ Milá Diano, věř, že práce není v naprosté většině případů zábava a že třeba po dvanáctihodinové šichtě ve fabrice bys tenhle stereotyp brala všema deseti. Jak se zdá, Diana od nás prostých smrtelníků odlétla někam do výšin miliardářských paniček.

Bobule 3 budou!

Režisér Martin Kopp se pustil do natáčení filmu 3 Bobule, tedy třetího dílu úspěšné série. Ve filmu opět hraje ústřední dvojici Kryštof Hádek a Tereza Voříšková. Ta je v současné chvíli ale těhotná a rodit by měla za pár měsíců, takže bude zajímavé, jak se s tímto faktem režisér popere. Sama Tereza se vyjádřila, že ji scénář filmu velmi příjemně překvapil, takže by nemělo jít o nějakou slátaninu, která má za účel jen vytáhnout nám peníze z peněženek.

 

S Kryštofem Hádkem točí Tereza 3 Bobule, foto Bioscop

„Na první schůzce jsem byla vyloženě proti. Pak jsem si ale přečetla scénář Matěje Podzimka, který stojí například za Metanolem nebo Duklou 61, a vyrazilo mi to dech. Matěj takovou smutnou, melancholickou formou navazuje na jedničku, s úctou a láskou. A to v tomhle případě rozhodně nebyl lehký úkol. Myslím, že je to obrovský talent na poli scenáristiky, a tak jsem se nakonec rozhodla to vzít,“ říká Tereza. Film by měl jít do kin 12. března 2020.

 

Tereza zastiňuje svou zajímavou krásou i Velkou čínskou zeď, foto Facebook

Kdo je Tereza Ramba?

Mimochodem, herečku Terezu Voříškovou už nyní budete potkávat jen pod cizokrajně znějícím jménem Tereza Ramba. Nejde snad o nějaký pseudonym pro cirkusové vystoupení, ani o poctu slavné roli Silvestra Stalloneho, ale o prostý fakt, že se Tereza vdala. Za partnera pojala tanečníka Matyáše Rambu, odtud zajímavé a nepřechýlené příjmení. Tereza je duše básnivá, na svém Instagramu vše popsala nesmírně poeticky: „Pošeptáš mi, co mi slibuješ a já to pošeptám tobě. Přijmu tě od boha, jako vzácný dar. A pak už na nás padá ptačí zob, po rýži ptáčci praskají. Moje sestra omdlí, dovedla mě do cíle. Omylem si skoro vezmu tvého bráchu. Rozbijeme talíř a ty mě a slunce bez berlí i ortéz odneseš přes práh, do nového života,“ zafušovala si do povolání veršotepců Tereza.

Do aplikace FaceApp se zamiloval snad každý. I herec a zpěvák Richard Krajčo, foto Facebook

Jak budou vypadat celebrity jako starci?

Kdo by chtěl vypadat, jak zestárne? Kupodivu je jich více než dost. Hlavně naše celebrity si masivně oblíbily aplikaci FaceApp, která vám jako mávnutím proutku přičaruje vrásky, pleš, šediny, pokleslé rysy a další krásné věci, které jsou pro stáří typické. Fotkou se na svém Instagramu pochlubil snad každý druhý, někteří byli vtipní a místo své fotky s filtry z aplikace dali fotku někoho jiného, jako například komik Lukáš Pavlásek, který se ve stáří vidí stejně jako neuvěřitelně pupkatý Gerard Depardie. Leč zakrátko se ukázalo, že aplikace není úplně bezpečná, prý posílá celou řadu dat svým tvůrcům do Ruska. Jako kdyby třeba Facebook nedělal to samé…

Je tohle ještě o muzice? Nikol Švantnerová, miss 2015, se předvedla na festivalu Colours of Ostrava, foto Facebook

Na Colours jezdí hlavně modelky a celebritky

Stejně jako mají v Americe festival Coachella, kde se celebrity ukazují s perfektním makeupem a v trendy ohozu, tak u nás máme Colours of Ostrava. Ačkoliv se třeba Tomáš Klus zařekl, že na festival, který sponzoruje Agrofert, už nepáchne. Tento jeho názor sdílelo hned několik jeho kolegů, leč festival mezitím změnil sponzora a tak by mohla být Tomášova cesta sem zase otevřená. Na festival tak zamířilo mnoho hvězd a hvězdiček a modelek, které se zde stejně jako Coachelle nechávaly fotit a vystavovaly účes, makeup a šaty. Je to ještě o muzice?

Selfie pro fanynku? Nebo něco jiného? Kdo ví, foto Facebook

Jarda loví, nebo je loven?

Jarda Jágr si prý zpříjemnil jednu noc s jistou brunetkou. Nedávno se sice zděsil, když zjistil, že váží 120 kilo, což je jeho váhový rekord, ale to dozajista dívkám nijak nevadí, ostatně Jarda vypadá pořád dobře. Hokejista se účastnil oslavy DJ Uwy, bývalého člena zlaté pražské mládeže, který vede One klub. Zde si musel Jarda připadat asi trochu jako lovná zvěř. Dívky se prý kolem něj točily jako o život, vždyť s Veronikou se rozešel a paní Jágrová je stále neznámá! Jarda prý z mejdanu odjel taxíkem, ve kterém zřejmě jistá dívka již seděla. Jako profík si jistě uvědomoval, že má fotografy stále za zády a že se vše dokumentuje. Tak doufejme, že i závěr večera byl pro Jardu příjemný. Dívky, které se s Jardou bavily, vypadaly na fotkách opravdu velmi mladě. Že by Jarda zamrznul na dvacítkách?

 

Vložil: Michaela Špačková