Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Úplně jiný Karel Gott. Bulvár celé týdny píše, jak se dva dědci požďuchují. Je Ivana pomstou za Antichartu?

16.07.2019
Úplně jiný Karel Gott. Bulvár celé týdny píše, jak se dva dědci požďuchují. Je Ivana pomstou za Antichartu?

Foto: Supraphon / Milan Kubica

Popisek: Karel Gott zažívá v době svého významného jubilea příjemné věci, třeba s dcerou Charlottkou pokřtili narozeninový 15CD komplet singlů, který vyšel u Supraphonu. Ale některá média ho zrovna nešetří...

Samotný Karel Gott se v životě mnohokrát přesvědčil, že nic není pouze černé nebo bílé. A platí to i o něm samotném. Jeho život ani fascinující kariéru rozhodně netvoří pouze úspěchy a šťastné soukromí. Svědčí o tom nemilosrdná publicita v některých masově sledovaných médiích, která v souvislosti s jeho letošními osmdesátými narozeninami graduje. V poslední době dokonce rozbíjí idylický obraz o této ikoně českého showbyznysu a vůbec ji přitom nešetří.

Prakticky každý den se například v bulvárním deníku Blesk (u nás bezkonkurenčně nejčtenějším) objevuje nějaká jízlivá informace, týkající se Gottova soukromí. Postupně se dostávají na veřejnost velmi nepříjemné zprávy o jeho nejbližších příbuzných, především prvorozené dceři Dominice nebo rozpadu někdejších letitých přátelství. A jistě není náhodné, že řada spekulací se točí kolem podezření, že za všemi problémy má stát Gottova manželka Ivana.

 

Proč nepřijela?

Ostatně, samotná Dominika je důkazem toho, že v životě Mistra byly od samého počátku zamlčována nebo potlačována některá fakta, která by mohla poškodit jeho skvělé image. To, že je otcem nemanželské dcery, se dostalo na veřejnost až po dlouhém čase. Karel Gott to s odstupem vysvětluje tak, že nechtěl způsobit potíže své mamince, a je nepochybné, že v době narození Dominiky před pětačtyřiceti lety byly nemanželské děti veřejností vnímány dosti negativně. V nedávném rozhovoru pro Blesk Dominika přiznala, že má s otcem uzavřenu dohodu, podle níž nebude zveřejňovat důvěrné informace. Zároveň ovšem popřela, že by s otcem nekomunikovala. Naopak, zdůraznila, že jí hodně pomohl při nedávné finanční krizi, do níž se dostala kvůli zdravotním potížím manžela, finského hudebníka Tima Tolkkiho. Redaktora Blesku, který s ní telefonoval, dokonce požádala, aby informace o finanční pomoci zveřejnili s velkými titulky. Další spekulace však rozvířila skutečnost, že se Dominika nezúčastnila Gottových narozenin, pořádaných v rodinném kruhu.

 

Skončí u soudu?

Vůbec největší rozruch však delší dobu obstarává konflikt mezi Karlem Gottem a jeho dlouholetým kolegou a přítelem Milanem Drobným. Odstartovala je knížka Náš Karel, kterou vydal Blesk extra právě ke Gottovým narozeninám a objevilo se v ní několik pikantních informací. Podle jedné z nich se podle Drobného údajně nechal bývalý Gottův řidič slyšet, že zpěváka mlátí jeho manželka. To ovšem jeho rodina popřela a ostře se proti těmto nařčením ozvala i Gottova tisková mluvčí Aneta Stolzová. Mezi oběma stranami padla velmi ostrá slova a výsledkem je, že Milan Drobný zvažuje dokonce žalobu na ochranu osobnosti. Je tedy velmi pravděpodobné, že skandál ještě bude gradovat.

 

Dva komici na jedničku

A zatímco Gottův Facebook je zaplaven pozitivními zprávami a gratulacemi k jeho narozeninám, ostatní sociální sítě už tak národní ikonu nešetří. Spor mezi bývalými přáteli někteří lidé glosují: „Dva komici na jedničku“ a baví se nad tím, jak se „dva dědci požďuchují“. Jiní zase zlomyslně píší, že Gottovi není co závidět, především manželku. Ta to schytává vůbec nejvíce. Mnozí čtenáři jsou přesvědčeni, že právě ona je příčinou rozpadu některých přátelství Karla Gotta a mimo jiné argumentují tím, že Gott se takto dříve nechoval ani nereagoval. Jeden hodně jízlivý čtenář je dokonce přesvědčen, že manželka Ivanka je pomstou za Antichartu a připomíná tak jednu ze zpěvákových třináctých komnat.

Vložil: Adéla Hofmanová