Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Romantický milenec, nebo mistrný manipulátor? Vymýšlel projekty a holky makaly jako divé. Tajnosti slavných

10.07.2019
Romantický milenec, nebo mistrný manipulátor? Vymýšlel projekty a holky makaly jako divé. Tajnosti slavných

Autor: repro/arciv Fronda film

Popisek: Jiří Pomeje v osudovém projektu, romanci Andělská tvář

Jak se zbavit pozornosti neodbytných věřitelů? Nejznámější dlužník českého showbyznysu si poradil. V očích milujících partnerek se měnil na 2v1 – oddaného manžela a nepostradatelného manažera. Metodu sice nezměnil, přesto vidina úspěchu a pohádkových příjmů zabírala. (Pokračování z pondělí 8. července)

Ve své generaci byl Jiří Pomeje se 191 centimetry chlap jako hora, dlouhá léta i s dobrou figurou, navíc měl v jednání se ženami oproti spoustě příslušníků svého ‘druhu‘ další významnou devízu – byl pozorný gentleman, bravurně zvládající pravidla společenského chování a komunikace. A kterou ženu by neokouzlila dvorná pozornost, péče a pocit, že je středobodem vesmíru!

Princ na bílém koni

Ivetě Bartošové se splnil sen, konečně se stala vdanou paní. Vznášela se v luxusní toaletě s více než odvážným výstřihem, kterou pro ni stvořil návrhář Josef Klír, navíc si pro ni přijel její romantický princ na bílém koni. A to doslova. Měla to být svatba roku, z detailního scénáře se ale nakonec leccos nevydařilo, absencí luxusních šperků za několik milionů počínaje a nevalnou chutí hostů juchat až do kuropění konče. Média pak nějakou dobu přetřásala otázku, kdo pohádkový cirkus platil, a tak se zrodila oficiální odpověď, podle níž se na svatbu složili Ivetin fanoušek, nejmenovaný dubajský miliardář, a Jirkův dlouholetý kamarád, producent Pavel Pásek. Ivetiným famózním startem při návratu na divadelní scénu se měla stát hlavní role v muzikálu Mona Lisa, psychicky labilní zpěvačka ale při zkouškách totálně selhala. „Slíbil jsem jí hájení do pátku, ale jen co se týká jevištního výrazu. Ona si ale nepamatovala texty, neuměla je, a to už bych v tuto chvíli netoleroval nikomu z herců,“ řekl počátkem února 2009 idnes.cz producent Oldřich Lichtenberg. Podle Ivety ale na ni byl režisér hrubý a Jirka tvrdil, že jí nedopřál dostatečný prostor.

Ivetě splnil holčičí sen – jako správný princ si pro ni přijel na bílém koni

Ivetě splnil holčičí sen – jako správný princ si pro ni přijel na bílém koni
(foto – repro/archiv TV Nova)

Princezna se vzbouřila

Jirkův další sen vzal zasvé a s ním i láska. U Ivety se znovu dostal ke slovu alkohol, na sklonku roku 2009 poprvé nahlas padlo slovo rozvod. Odvezl ji na známou pražskou kliniku, kde ji znovu dali dohromady, zařídil, že písničky pro její nové album napíše Michal David, její dluhy zaplatil movitý kamarád a měla odstartovat další koncertní šňůru. Místo toho ale Iveta požádala o rozvod. K soudu se Jirka nedostavil, na verdikt prý čekal v nedaleké hospodě. Nakonec se rozešli stejně rychle, jako se zamilovali a brali. Jirka se protloukal, jak se dalo, a pak dostal příležitost pracovat jako moderátor rádia Frekvence 1. Hned napoprvé rozehrál naplno vše, co mu bylo vlastní – smysl pro dramatičnost, city, emoce… Ve vypjaté situaci se klidně u mikrofonu dokázal rozplakat. A jen o pár měsíců později potkal další ženu svého života, půvabnou brunetku Andreu Šťastnou, která vstoupila do showbyznysu coby úplně neznámá holka a rychle se stala uznávanou dýdžejkou.

Hůlka? Že by?

O třiadvacet let mladší Andrea zpočátku vůbec netušila, s kým že to vlastně randí. V rozhovoru pro revue.idnes.cz dokonce kdysi přiznala, že si během prvního měsíce myslela, že chodí s Danielem Hůlkou. Nějak se jí ti dva popletli. „Půl roku jsem byla v mlze, bylo mi to jedno,“ prohlásila. O Jirkově skandální minulosti a milionových dluzích, které mu zbyly po neúspěchu s produkcí romantického velkofilmu Andělská tvář, neměla ani ponětí. Jedno to ale nebylo jejímu okolí, a tak ji přátelé začali od vztahu zrazovat. Pomeje vsadil na osvědčenou metodu a opět nastoupila romantika. V dubnu 2011 začali randit, o dva měsíce později spolu začali bydlet. V lednu 2012 Jirka požádal Andreu o ruku během jejího působení v Thajsku a přesně o rok později se tam v buddhistickém chrámu vzali.

Další pohádková svatba za čtvrt milionu

Další pohádková svatba za čtvrt milionu
(foto – repro/vezmemese.cz)

Svatba za čtvrt mega

Historie se zopakovala. Aby byl jejich svazek platný i v České republice, museli se vzít ještě jednou. Za datum si zvolili symbolicky svátek dětí 1. červen, velkolepá hostina pro zhruba stovku hostů se konala na tvrzi za Prahou. S rozpočtem čtvrt milionu, opulentním rautem až do noci, během nějž mělo téct proudem víno a slivovice z Moravy. I tentokrát se ale leccos pokazilo. Lilo jako z konve, a tak ženich ještě čtvrt hodiny před obřadem pobíhal po tvrzi promočený na kůži, jedinou známou osobností, která dorazila, byl ‘protekční spratek‘ Pavel Novotný. Své ano nakonec řekli zadýchaný ženich a nevěsta v šestém měsíci s půlhodinovým zpožděním. Hostina byla přesunuta kvůli dešti do vnitřních prostor, kam se ale vešla hostů sotva polovina, a tak museli být obslouženi na etapy. S hodinovým zpožděním. V září se pak novomanželům narodila dcera Anička a Jirka se konečně stal otcem.

Budoval další kariéru

Krátce po porodu Jirka místo shánění dalších kšeftů ochotně nastoupil na neoficiální rodičovskou dovolenou a starost o rodinné finance naplno dolehla na jeho krásnou ženu. Andrea totiž jako dýdžejka a produkční rozhodně vydělávala víc, než by v dané situaci dokázal on. A tak makala, nestěžovala si a vyhlášený manipulátor v partnerských vztazích zřejmě svou mladou ženu zpovzdálí úspěšně řídil a ‘budoval‘ další hvězdnou kariéru. Pak se začalo proslýchat, že jejich soužití není tak idylické, jak by se na první pohled zdálo. A příčinou byl opět alkohol. Andrea začala uvažovat o rozvodu, jenže právě v té době lékaři Jirkovi poprvé diagnostikovali rakovinu hrtanu. Podstoupil třiatřicet ozařování, takže není divu, že jeho žena ustoupila a první rok léčby mu byla oddanou oporou.

Osud si na něj nakonec počíhal tím nejkrutějším způsobem, nad smrtelnou nemocí neměl šanci vyhrát

Osud si na něj nakonec počíhal tím nejkrutějším způsobem, nad smrtelnou nemocí neměl šanci vyhrát
(foto – repro/TV Nova)

One man show pro média

Nemoc ale zaútočila znovu, Jirka začal zase pít a žít tak nezřízeně, že už Andrea nevydržela a rozhodla se definitivně. „Neklapalo to, nerozuměli jsme si, rozcházeli jsme se v názorech a nefungovalo to,“ prozradila deníku Blesk po pěti letech společného života. Zatímco Jirka tvrdil, že ho žena vyhodila na ulici, ve skutečnosti se odstěhovala k rodičům, takže v bytě na pražském Břevnově mohl zůstat. „Rok jsme se snažili, aby se uzdravil, ale ukázalo se, že vůbec nic nepochopil a že pokoru k životu, ani svému ani svého okolí, nezískal,“ řekla Andrea médiím. „Piju jako každej normální chlap,“ na to Jirka. A už si to rozdávali přes média. „Jirka jede teatrální vystoupení, jako při každém rozchodu. Za Kuklové stál na Nuseláku a za Bartošové trávil čas na hlaváku s bezdomovci. Teď je u nás doma,“ dodala Andrea v TopStaru televize Prima.

Alkohol, nebo rakovina?

Když se začal jeho zdravotní stav dramaticky horšit, Andrea žádost o rozvod opět stáhla. Přesto se na ni později kritici sesypali jako vosy. Dva roky Jirka bojoval s rakovinou, podobně jako ve svých manželstvích ale i v souboji se zákeřnou nemocí dělal chyby. Po ozařování odmítl operaci a rozhodl se nádor vyhladovět. Celých 42 dnů jen pil bylinkové čaje a ovocné šťávy, zhubl dvacet kilo a nakonec skončil v nemocnici s těžkým zápalem plic. Pak se konečně rozhodl pro operaci, už ale bylo pozdě. Začaly ho sužovat urputné bolesti nohy, jejichž příčinou byly metastázy. Média začaly plnit zprávy o někdejší hvězdě, která se potácí životem coby bezdomovec. Jirkův otec s Pavlem Páskem řešili, co s ním dál, zda ho převézt do nemocnice, nebo na léčení závislosti na alkoholu do psychiatrické léčebny. Počátkem letošního roku byl nakonec převezen do Nemocnice Na Pleši, která se specializuje na léčbu onkologických pacientů, rehabilitaci, pneumologii a paliativní péči. A tam Jiří Pomeje svůj boj o život v úterý 26. února 2019 prohrál. Bylo mu 54 let.

 

Božoňka

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace