Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Patrik Popp: Ten nehorázný střet zájmů exředitele NG ohledně nakládání s veřejnými penězi... Vaše dopisy

10.07.2019
Patrik Popp: Ten nehorázný střet zájmů exředitele NG ohledně nakládání s veřejnými penězi... Vaše dopisy

Foto: Facebook

Popisek: Jiří Fajt, člověk, jehož prostřednictvím se to teď ve vládě pere

Kvůli Jiřímu Fajtovi je zprostředkovaně ohrožená vládní koalice, na mimořádné schůzce se schází prezident, premiér a místopředseda vlády, čeká se na výměnu ministra kultury, která, díky prezidentovi, ne a ne přijít. Je to dobře? Dělá prezident Zeman jen naschvály krachující ČSSD, nebo se chová jako státník, který zákulisní hry odmítá podporovat? Své k tomu má co říct Patrik Popp, přenechejme mu slovo.

„Je to ostuda, že ČSSD nepodrželo pana Staňka v jeho snaze o spravedlnost, ale víc jí záleželo na názorech křiklounů a chce ho odvolat za jeho poctivou práci. Takže zas dostal zdravý selský rozum a cit pro spravedlnost pořádnou ránu pod pás.

Staněk chtěl vymést Augiášův chlév

Když se už konečně objevil ministr kultury Antonín Staněk, který na rozdíl od svých předchůdců nepobíral svůj plat zbytečně, ale konečně zakročil (dle jeho slov) proti opakovanému porušování zákona a předpisů a nehodlal přejít mlčením absurdní rozhazování peněz daňových poplatníků a neetické obohacování, či střety zájmů a jiné absurdity Fajta a jiných, tak se ho kocourkovská obec snaží rychle zbavit, a co je nejsmutnější, že na místo spravedlivého soudu a prošetření celé situace se tolik politiků nechalo zbaběle ovlivnit naivními řvouny, kterým je zjevně nějaká spravedlnost zcela ukradená.

Trochu mi to připomíná hysterické reakce žen okouzlených šarmem masového vraha Richarda Ramireze v USA, které žádaly propuštění tohoto šaramantního džentlmena a byly rozhořčené, že ho odsoudili.

Kdo teď obhajuje třeba Ratha?

Netvrdím, že by argumentace řvounů o tom, co užitečného Fajt udělal, byla mylná, ale aby to omluvilo jeho údajné porušování zákonů a případné neetické obohacování je absurdní! A bláznivé!

Pan David Rath také udělal mnoho užitečného od té doby, co v roce 1995 v čele lékařského odborového klubu ostře kritizoval situaci ve zdravotnictví, ale nikoho ani nenapadne, aby tím omlouval jeho porušování zákonů.

Nakupoval pro galerii vlastní díla?

Ještě před touto aférou jsem sledoval Všechnopárty s panem Šípem, kde jsem nechtěl věřit svým uším, když jsem měl pocit, že z rozhovoru s Fajtem vyplývá něco v tom smyslu, že Fajt měl tu drzost za peníze nás, daňových poplatníků, nakupovat své vlastní výtvory! Doposud nevím, zda jsem tomu jen špatně neporozuměl, protože jsem již ten rozhovor na ČT nenašel (nevím, zda kvůli mé nešikovnosti, či kvůli tomu, že už i u nás a v České televizi řádí taková pokrytecká cenzura, co ji mají v Německu a Skandinávii, kde sametově a v zájmu udržení korektní nespravedlnosti zametají mnohá porušování zákonů pod koberec a nesmí se o nich psát).

Ztráta citu pro spravedlnost

Kocourkovská rozhodnutí a přehlížení spravedlnosti se bohužel i u nás množí. Ale když jsem slyšel komentáře lidí ohledně násilníka, který se pokusil zabít dívku tím, že jí shodil do propasti a kterého nedávno soud nechal na svobodě bez trestu a tyto komentáře lidí tvrdily, že je to z důvodu korupce soudců, tak mám obavu, že se nemusí jednat o korupci ale možná o všeobecnou ztrátu citu pro spravedlnost ve společnosti, která se i projevila tím, že namísto zhnusení a rozhořčení nad tím, jak Fajt nakládal s prostředky daňových poplatníků, se společnost vrhla na toho, kdo tyto nesrovnalosti v souladu se svojí náplní práce odhalil a snažil se o nápravu, a politici místo zdravého rozumu poslouchají nelogické argumenty hysterických uřvanců. Možná jsou to ti samí uřvanci, co si stěžovali na střet zájmů u Babiše, ale nehorázný střet zájmů v případě Fajta ohledně nakládání s penězi zcela ignorují a omlouvají.

Když někdo odhalí to, že si Fajt podepsal smlouvu sám se sebou, tak by měl dostat uznání za to, že chce zjednat spravedlnost a nápravu odvoláním této osoby a jen hysteričtí lidé bez citu pro spravedlnost, podobní těm hysterickým ženám, co omlouvaly v USA masového vraha Ramireze, mohou žádat odvolání pana Staňka z pozice ministra kultury za poctivou práci, co vykonal.“

Očividně jsme, jako daňoví poplatníci, skutečně jen dojnou krávou. Jsou procesy, které nepatři před naši pozornost. Stačí slepě vykrmovat takové, jakým je Jiří Fajt, a prostě mlčet. A když se najde někdo, kdo do kšeftu s daněmi chce hodit vidle, a má tu moc, skončí to prakticky vládní krizí. Své si brát nenecháme – tak zní vzkaz. Klidně shodíme vládu, zažehneme revoluci, zničíme vše živé. Stačí když sáhnete na naše polomafiánské struktury moci a toky peněz.

Reakce redakce...

Tak ta je rozličná. Neb redakce Krajských listů.cz nejenže není názorově jednotná, naopak – byť malá, je názorově rozrůzněná, jak to jen jde, a navíc, názorová uniformita není vyžadována. Čili ´reakce redakce´ je eufemismus, je to reakce toho člena redakce, který je pod článkem podepsán… Tento oznam dáváme dosud pod každou reakci, aby bylo jasno jak v poledne na rovníku.

Vložil: Štěpán Cháb