Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Romové budou chtít po Bruselu víc peněz, víc vlastní integrace a méně romské nepřizpůsobivosti. Týden Štěpána Chába

30.06.2019
Romové budou chtít po Bruselu víc peněz, víc vlastní integrace a méně romské nepřizpůsobivosti. Týden Štěpána Chába

Autor: Město Ústí nad Labem

Popisek: Romové vyrazí do Bruselu; ilustrační foto

Výběr těch nejšťavnatějších zpráv z uplynulého týdne, které by neměly zůstat zapomenuté v záplavě informací i dezinformací, které nám sem Putin (a další mediální domy) naházel.

Začněme hezky na pozitivní notu. Američtí vědci vykoumali metodu jak oživit mozek po jeho smrti. Zcela obnovit jeho biologické funkce. Nikoliv restartovat vědomí. Ale ‘jen‘ obnovit jeho biologické funkce, takže nedojde k mozkové smrti. Za pár let se tak nejspíš dozvíme pravdu o posmrtném životě. Pak by nám posmrtný život mohl, k sakru, vyrábět elektrickou energii. To by byl krásně obnovitelný zdroj. Umřít a jít k pásu vyrábět pohon pro pozemské hračky.

Profi fakenews do vašich telefonů

Brzy nastane konec jakékoliv hodnověrnosti zpráv a informací. Běžnou součástí chytrého telefonu nebo počítače se stane software, který dokáže ve videozáznamu změnit slova, která řečník pronesl. A to prostým naťukáním nových slov na klávesnici. Žádná drahá, dlouhá a obtížná práce profíka, ale práce několika minut nad klávesnicí. Až někdy v budoucnosti bude nějaký politik tvrdit – já jsem to udělal – možná to neudělal, jen mu to ‘ne‘ někdo z jeho povídání odpáře. Pak už bude fakenews všechno.

Čeho je moc, toho je příliš

Tak mezi mladými v USA výrazně ubývá sympatizantů LGBT+ ideologie. Všechno prostě není a nemusí být teplé. Však si všimněte, že v hollywoodské produkci už není skoro žádný normální vztah. Všechno pod diktátem diverzity. Buďto rasově smíšené páry. Nebo páry teplé. Ono se do té přirozenosti dlouho kopat nemá. Vzedme se vůči ní odpor.

Rozsudek

Aktivistka, která na loňské Prague Pride vyzývala k výrobě Molotovova koktejlu a upálení policisty, si za to s největší pravděpodobností odnese rok podmínku. Rozhodne o tom soud 9. července. Ostravská anarchistická federace k tomu praví: „Velmi nebezpečný precedent, který by vedl k elementární otázce – co ještě smíme mít napsáno na transparentu, aby nás za něj nezavřeli?“ No, vyzývání k násilí je přes čáru, praví zákon. Ale protože anarchismus zákon neuznává, je pro Ostravskou anarchistickou federací bolestivý porod i odsouzení za vraždu. I když ano, trest je zbytečně tvrdý. Pětistovka pokuty by byla adekvátnější. Pětistovka na místě, ne po soudním procesu. Jak u transparentu, tak i u té vraždy.

Pláč pro kamery

Alexandria Ocasio-Cortez přišla před objektivy fotografů teatrálně zaplakat na hranice mezi USA a Mexikem, kde Donald Trump nechal vystavět plot, aby mu nikdo ilegálně nelezl do země. Fotka je skutečně humorná. Zdá se, že politiku začínají dělat komedianti. Alexandria Ocasio-Cortez je obdobného ražení, jako výše popsaná česká aktivistka s Molotovovým koktejlem, jen má jako bonus americkou školu herectví a zapláče o to víc, o co fotograf věhlasnějšího média na ní zamíří aparátem.

Divadelní představení v podání Alexandrie Ocasio-Cortezové, foto Facebook

15 let za pašování

A u migrace ještě zůstaneme. V Itálii zatkli kapitánku lodi, kterou provozuje německá neziskovka Sea-Watch. Děvucha nabrala u břehů Libye 53 imigrantů a převezla je k Itálii, kam ji ovšem odmítli vpustit. Po dvou týdnech kotvení a vyjednávání se kapitánka rozhodla vyrazit k italskému přístavu i bez povolení. U toho najížděla na loď celní správy, která blokovala lodi přístup k přístavu. Teď jí hrozí 15 let za pašování a 10 let za ohrožení lodi celní správy. Nu, nejde jinak, než kapitánce popřát příjemný pobyt v lapáku.

Důtka třídního učitele

Ale stejně je ten svět nespravedlivý. Tak si vezměte takovou Gretu Thunbergovou, známou ekoaktivistku, která půl roku vždy v pátek nechodila do školy, ale agitovat na ulici za zákaz aut, elektřiny, plastů, dýchání a bůh ví čeho ještě, navrhují na Nobelovu cenu míru. A její českou obdobu Annu Mezgerovou ocenilo české školství sníženou známkou z chování a důtkou třídního učitele za neomluvené hodiny. Anna Mezgerová je mluvčí české studentské kampaně Fridays For Future ČR za ochranu klimatu. Mimo jiné, o prázdninách protesty skončí, protože se není z čeho ulít… nikdo se nechce ulívat z dovolené, tak klima bude muset počkat. V září zase začnou.

Chceme se víc snažit, zní od Romů

V Bruselu proběhnou romské protesty. Romové budou po bruselských úřednících chtít víc peněz, víc vlastní integrace a méně romské nepřizpůsobivosti. Nejde jinak, než jim držet palce. Do Bruselu se chystají tisíce Romů. Školní inkluze, kterou zavedla bývalá ministryně školství Valachová, mimo jiné, postrádá účinku. Podle informací nesnížila počet romských dětí s diagnostikovaným mentálním postižením, tak se bude muset sáhnout k radikálnějšímu kroku, změní se diagnostika. A svou logiku to má. Když změníme diagnostiku, můžeme se stát zemí s nejgeniálnějším obyvatelstvem. Do menzy už s IQ 48? V pohodě. O dohled nad naší republikou se stará Výbor ministrů Rady Evropy. Fajn vědět.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace