Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Blondýny jsou atraktivnější, to je život, řekla jediná misska, kterou vypískala celá sportovní hala

01.07.2019
Blondýny jsou atraktivnější, to je život, řekla jediná misska, kterou vypískala celá sportovní hala

Autor: FTV Prima

Popisek: Ivana Christová vypadá spokojeně

Naše první, ještě československá Miss Ivana Christová navštívila Show Jana Krause už potřetí. Kupodivu tentokrát hovořila hlavně o svých začátcích a o tom, jaké to bylo, když ji vypískala celá ostravská sportovní hala.

Naše první Miss v době konání soutěže už pracovala: „Já jsem vystudovala střední průmyslovou stavební školu v Prešově. Nikam jinam mě nevzali a tam studoval i Kukura. Pracovala jsem ve Stavoprojektu,“ popsala. Dnes Ivana Christová říká, že šla do naprostého neznáma: „Ten start byl takový zvláštní. Teď jsme měly sraz po třiceti letech. Bylo nás tam hodně. Měli jsme tam s Taťánou Kuchařovou rozhovor s Milošem Zapletalem a Taťána velmi nadšeně vyprávěla o tom, jak si hrála na Miss od malička. Kdežto já jsem v té naivitě nevěděla, co mě čeká. Přihlásili mě kolegové ze Stavoprojektu. Já jsem myslela, že to posílají všem dívkám, které nějak vypadají. Všeobecně v Československu,“ smála se u Krause.

Pískala celá hala

Ivana se sice mohla radovat z korunky Miss, ale vzápětí musela čelit pískající ostravské sportovní hale, což muselo být mimořádně nepříjemné. Ivana Christová má pro tuto nemilou událost své vlastní vysvětlení: „To bylo v ostravské sportovní hale. Ta hala je obrovská. Tady je tři sta lidí a máme k sobě blízko, zezadu mě možná vidí. Tam bylo sedm tisíc lidí, neměli ty velkoplošné obrazovky. Na tom pódiu nás ti lidé neviděli. Byla jsem taková štíhlounká, černé dlouhé sepnuté vlásky, byly tam ty blondýnky výrazné a kučeravé. Ty blondýny jsou vždy atraktivnější. Život to tak prezentuje. Oni mě neviděli, jaká jsem byla krásňoučká,“ vysvětlila svou verzi.

Ksicht, nebo prdel? Omluvte mou otevřenost, ale přesně tohle je otázka, kterou si musí po čtyřicítce položit mnohá žena. Bude-li hubená, obličej utrpí, vysuší se a objeví se mřížka jemných vrásek. Pokud se na to vykašle, ´bohaté tvary´ zařídí pěknou pleť  bez vrásek... Což je i případ Ivany Christové. Její váhu řeší bulvár pomalu dvě dekády. Ona ale má krásný, sošný obličej s hebkou pletí. A šikovný outfit... 

Sebevědomí se buduje přes krásu

Přesto, že jí domácí publikum nepřálo, Ivana nastartovala úspěšný profesionální život modelky: „Potom jsem šla do světa, venku jsem žila 14 let a dělala jsem profesionální modeling. Pak jsem se vrátila, když se narodila moje dcera Danielka. Tenkrát jsem začala pracovat se ženami, s kosmetikou, krásou, se vzděláváním žen,“ prozradila. Dnes pracuje pro jistou kosmetickou značku, kterou si nelze koupit v obchodě, ale pouze od distributorek. Ženy prý také školí, a to i co se sebevědomí týká: „Ne každý je takový jako vy. Existují lidé, kteří mají sebevědomí, ale i ti, kteří v tom životě něco prožili a sebevědomí nemají. A přes tu krásu se to sebevědomí buduje. Nerada si z toho dělám legraci. Ona je to vážná věc, abychom na sobě pracovaly. Dřív to bylo vše mnohem jednodušší. Teď mám pocit, že se lidé nudí. Rozebírají věci, které nejsou až tak podstatné. Lidé dělali fyzickou aktivitu, takže se zapojily nějaké hormony štěstí,“ vyjádřila svůj názor.

 

Každý den 10 kilometrů

Sama prý nesportuje, ale bez fyzické aktivity není: „Já chodím ráno v pět na procházky s pejskem, mám třináctiletou čivavu, krásnou. Jdu do takového lesoparku, nabiju se, nadýchám se, jdu k třetímu jezeru a nazpět, 10 kilometrů.“ Ivana se v současné době usídlila v centru Bratislavy a je jí tam dobře: „Bydlím pod slovenským Hradem, tam jsem se usadila. Všude mám blízko. Mám takový ten život ´kalimba de luna´ (slavný song od Boney M - pozn. red.). Když jsem vyčerpaná, tak si pustím muziku. Mám ráda bubny a rozhýbat buňky a tělo.“

 

Ivana Christová se stala  první novodobou Miss Československa jako osmnáctiletá. Za vítězství toho příliš nedostala, například svatební šaty a šicí stroj. Hlavně se jí ale podařilo se vypravit do ciziny a stát se zde například Miss Maja International (méně významná soutěž krásy), což jí pomohlo odpíchnout se. Z Ivany se stala profesionální modelka, celkem brzy ale přišla do jiného stavu. Vztah s Danielem Ubaudem se záhy ukázal jako totální omyl, muž přivedl modelku do jiného stavu, vzal si ji, ale brzy zmizel, bohužel i s Ivaninými úsporami. Vykutáleného režiséra a herce hledal Interpol, marně. Na dítě pochopitelně neplatil, ani se s ním nikdy nesetkal. Dcera Daniela ale dělá Ivaně radost. Je krásná jako ona a pracuje jako stylistka a vizážistka. Ivana zkoušela chvíli zpívat, neúspěšně, pak se vrhla na kariéru v kosmetické firmě, která funguje na bázi multi level marketingu. O oficiálním příteli se neví.

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace