Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2022

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Mám to u svýho velkýho zadku. Patricie svoji skákavou váhu neřeší a svatbu měla v lese. Zato v seriálu Ulice… VIP skandály a aférky

25.06.2019
Mám to u svýho velkýho zadku. Patricie svoji skákavou váhu neřeší a svatbu měla v lese. Zato v seriálu Ulice… VIP skandály a aférky

Foto: Facebook

Popisek: Patricie Solaříková si letošní jaro užívá maximálně

FOTO Herečka Patricie Solaříková je velká milovnice psů a zvířat vůbec – pro ně neváhá kdykoliv ´páchat´ charitativní dobro. Nedávno ale prokázala, že jí nejsou fuk ani pacienti s velmi obávanou nemocí ALS, tedy amyotrifickou laterální sklerózou, pro které nafotila charitativní kalendář. Vznikly půvabné fotky, slušelo jí to skoro stejně jako na svatební fotce, protože, ano, Patricie se nám provdala. Mimochodem, až na výjimky, Patricie se fotí takřka výhradně pro charitu – zvířecí i lidskou, ta příroda ale převažuje. To se pak ´vystajluje´. Jinak se fotí zcela ´přírodně´, což si může krásně dovolit, protože má výrazné oči, hebkou pleť, pěkné vlasy a běloskvoucí americký úsměv. Jo a na fotkách, které sdílí na svém Facebooku a Twitteru, jen málokdy chybí její pejsci…

Ale zpět k pampeliškám, které jsou symbolem boje proti jedné fakt hnusné nemoci… Patricie nemá naštěstí s obávanou chorobou osobní zkušenost, přes to si její závažnost velmi dobře uvědomuje: „Upřímně je pro mě ALS jedno z nejhorších onemocnění vůbec. Ta absolutní bezmoc, kdy je člověk uvězněn ve vlastním těle, musí být strašná. Proto jsem ráda, že existuje ALSA z. s. , která jako jediná v republice pomáhá právě těmto pacientům. Pro mě je spolupráce s nimi naprostou samozřejmostí,“ vysvětluje Patricie.

 

Hvězdy se zahalily do pampelišek, aby pomohly pacientům s vážnou nemocí ALS. Herečka Patricie Solaříková si nasadila krásný květinový věneček, Jana Plodková se procházela po kvetoucí zahradě, herečka Kateřina Sedláková si zamotala květy do vlasů, zpěváci Peter Pecha a Thom Artway si za klobouk zasunuli květinu a Linda Bartošová se kochala kyticí pampelišek na stole. To vše kvůli focení kalendáře, který usnadní život pacientům s touto vážnou nemocí.

Sekla s Ulicí, po 13 letech

Její život naštěstí vypadá zalitý sluncem a doposud nemusela řešit nějaké krize a dramata. První seriál, ve kterém se objevila, byl Ranč u zelené sedmy, hrát začala už coby osmiletá. Její rodiče byli televizní producenti a často ji vodili na nejrůznější castingy, takže se jako holčička objevila třeba v reklamě na mléko nebo banku. O devět let později nastoupila do Ulice, kterou opustila až nedávno po 13 letech a díky tomu se stala velmi populární. „Po 13 letech jsem z Ulice odešla. Bylo to na mou žádost a po vzájemné přátelské domluvě,“ prohlásila Patricie pro Extra. Nyní to vypadá, že odešla definitivně, ale návrat možný je: „Dospěla jsem do fáze, kdy už jsem nemohla. Jsem ráda, že jsme se se scenáristy přátelsky domluvili, že mě nenechali umřít, že jen odjíždím. Takže kdybychom to náhodou v budoucnosti chtěli znovu otevřít, tak ta možnost je,“ ujistila Patricie své fanoušky.

 

Tereza Jordánová, jak ji známe z Ulice

Mám to u svýho velkýho zadku!

Na střední šla na obchodku, později to zkoušela na DAMU, bohužel neměla štěstí, což jí ale nijak nerozhodilo, práce měla díky Ulici stále dost. Navíc šlo prý o nápad jejích rodičů, nikoliv její. Je fakt, že kromě Ulice a několika epizod seriálů není její filmografie nijak rozsáhlá. V televizním filmu Monstrum se objevila až nedávno, stejně tak hrála teprve až nedávno v divadle, vyzkoušela si také moderátorskou profesi.

Svatební přípravy proběhly již v únoru, foto Facebook

Je fakt, že o její práci se toho napsalo opravdu mnohem méně než o tom, zda zhubla nebo přibrala. To bylo totiž po jistou dobu hlavní téma bulváru. Je fakt, že poté, co Patricie vyrostla z děvčátka, které kdysi dávno začínalo v Ulici, získala poněkud ženštější tvary, bohužel hvězdička byla pod drobnohledem a řešilo se každé kilo.

Samotná svatba byla až nyní. A psík nemohl chybět. Foto Facebook / Kamil Kubjátko

Patricie musela tenkrát ustát celkem dost útoků a vše svědčí o tom, že má holka, pánbu zaplať, sebevědomí: „Když si pak navíc občas vygoogluju toho, kdo to napsal, a vidím, jak vypadá on, tak jsem pak už úplně v klidu. Lidi, co to řeší, asi navíc neberou vůbec v potaz, že jsem v Ulici začínala, když mi bylo šestnáct, teď je mi pětadvacet. A opravdu nemůžu mít stejnou postavu jako v šestnácti. Netvrdím, že bych třeba pár kilo ráda nesundala. Ale to, jak se to propírá, mi přijde směšný. Řekla bych, že to mám u svýho velkýho zadku!“ smála se tenkrát.

 

A ještě jedna letošně letní fotka, pro Patricii typická - žádný mejkap, ale psi s  sebou... Foto Facebook

Zhubla, ale opět se nezavděčila

Po pár letech ale Patricie celkem dost zhubla, prý nešlo o nic cíleného. Jen přestala jídlo zcela řešit a začala velmi často chodit na procházky se svým psem, což vypadá jako triviální recept a škoda, že asi na všechny nefunguje. „Teď už se to téměř neřeší, ale je pravda, že jeden čas to bylo všude. Byla jsem taková oplácanější, ale já nikdy nebudu úplně hubená. Nemám nějak potřebu být, zjistila jsem, že ten vzhled není tak důležitý. Ony to ty média řešily vlastně víc než já, jenže tím, jak to pořád řešily, jsem to pak začala řešit i já.“ Chudák Patricie se médiím zase nezavděčila, další roky, až donedávna, se zase všude řešilo, že zhubla, což už ji také vytáčelo, jako by na ní nebylo nic zajímavého, jen ta její váha. Přitom Patricie je velká milovnice zvířat, hlavně pejsků, pro které fotí kalendář a účastní se nejrůznějších charitativních akcí.

 

V době focení tohoto charitativního kalendáře s názvem ´Psí život´, v roce 2015, byla Patricie malinko baculatější, jí to ale sluší. Foto Facebook / Daniel Zahrádka

Svatba v lese

Ani co se vztahů týká, není Patricie nějaká skandalistka. Loni se seznámila s Tiborem Pagáčem, který pracuje v jedné internetové televizi jako dramaturg. Od začátku to byla láska jako trám. Svatbu uspořádali romanticky, Patricie sdílela fotky ve svatebních šatech z lesa, na kterých jí to velmi slušelo. Navíc se celkem netypicky přejmenovala po manželovi, takže teď je z ní paní Patricie Pagáčová, což je tak příjemně civilní, ostatně přesně taková je i Patricie sama.

 

Tohle je pro změnu letošní charitativní focení, pro nadaci Centaurus, která zachraňuje koně z jatek a daruje jim domov a důstojné stáří, foto Facebook

 

Princezna Patricie, focení pro projekt Pomáhám přírodě, foto Facebook

Martin Finger jako hasič

V novém primáckém seriálu Linka se objeví také uznávaný divadelní a filmový herec Martin Finger. Finger má hned dvě prestižní divadelní Ceny Alfréda Radoka v kategorii nejlepší mužský herecký výkon  - za roli Josefa K. v inscenaci Proces a za titulní roli v inscenaci Světanápravce, obojí v Divadle Komedie, v roce 2015 získal cenu za nejlepší mužský herecký výkon na Cenách české filmové kritiky za roli ve filmu Krásno; byl nominován i na cenu Thálie. Hrál ve spoustě filmů, velkou roli měl v Hřebejkově trilogii Zahradnictví, i v mnoha TV filmech a seriálech. Nyní Martina Fingera uvidíme v řádně chlapácké roli hasiče.

 

Bude primácká Linka 1 české Chicago Hope? Uvidíme...

Role to byla dost těžká, protože Martin oblékal skutečnou hasičskou výstroj, která váží 20 kilo. „Hráli jsme v reálné výstroji a já jsem za to rád. V ní mi šla proměna v hasiče lusknutím prstu. Beru to jako takové milé zpestření, třešničku na dortu, když se můžu téměř bez rizika zranění nebo ještě něčeho horšího předvést divákům jako opravdový hrdina a správňák, který se s nebezpečnými situacemi setkává každý den,“ konstatoval Martin Finger. Martin Finger se ovšem zdá být pěkný tvrďák i v reálném životě. Jeho maminka byla duševně nemocná, tatínek často na montážích, takže vyrůstal sám, navíc si jeho maminka později vzala život. A sám Martin zažil ve svém životě také pěkné zemětřesení, souběžně se svou manželkou měl ještě druhý vztah, se kterým se dlouho pral: „Žít v ilegálním vztahu byl děsivý stres. Já nejdřív vůbec nechtěl rozbít rodinu, vedlejší vztah jsem i přerušil, ale bylo to silnější. K tomu rozhodnutí jsem dospíval velmi dlouho a bolestně. Bylo to strašně těžký a je. Pro všechny. Ale strašně se mi ulevilo, bylo osvobozující nemuset nic zatajovat!“ 

Jarda a Karel

Jarda Jágr se po rozchodu s Veronikou Kopřivovou neuzavírá do sebe, ale vyráží do společnosti a je to dobře. Zúčastnil se například oslavy 80. narozenin Karla Gotta, která ho naprosto nadchla: „Mistr Karel Gott. Nic víc není potřeba psát. On je ten, co dokázal spojit vůli, pracovitost, talent a skromnost. On je ten, který nám dává zapomenou na starosti při poslechu jeho písní. On je ten, který nám jeho přítomností dodává naději, že dobro, laskavost a slušnost může zvítězit, a to nejen v pohádkách,“ pochvaloval si Jarda.

Na oslavu v Divadle Na Jezerce dorazila spousta hostů, chyběl jen bývalý velký Gottův kamarád Milan Drobný, který se s Karlem na stará kolena rozhádal; podařilo se mu urazit Ivanu Gottovou a to se rozhodně neodpouští.

Nabarvené ptáče půjde do kin

Nejen Petr Jákl natáčí se světovými hvězdami. Režisér Václav Marhoul představil pouták na svůj film Nabarvené ptáče, ve kterém budou hrát hvězdy první velikosti, jako Harvey Keitel (znáte ho z Pulp Fiction, hrál Winstona Wolfa),  Stellan Skarsgaard, který nedávno bodoval v seriálu Černobyl, Julian Sands, Udo Kier, Barry Popper...

Harvey Keitel ve filmu Nabarvené ptáče

Uvidíme ale i české herce, hlavní úlohu hraje devítiletý Petr Kotlár z Českého Krumlova, dále to je třeba Jitka Čvančarová (dole na snímku z filmu), Petr Vaněk, Pavel Kříž, Radim Fiala, Michaela Doležalová a další. Jde o pěkně drsný film podle stejnojmenné knihy, který se odehrává za druhé světové války. Malý chlapec židovského původu je poslaný k pěstounce na venkov, aby unikl vyhlazení, ta ale náhle umírá a chlapec se musí sám vydat na cestu.

 

Hlavní tvůrce, Václav Marhoul, tvrdí, že ´Nabarvené ptáče´ je „dlouhý, těžký, kontroverzní, černobílý, velmi drahý film a moc se v něm nemluví.“ Což je tedy reklama jak noha

Podle traileru půjde o pěkně syrový film, který vizuálně připomíná Vláčilovu Markétu Lazarovou. Premiéru má Nabarvené ptáče 12. září.

 

 

 

Vložil: Michaela Špačková