Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tak kdo je tady manipulátor? My nejsme žádní presstituti. Komentář Adély Hofmanové

komentář 23.06.2019
Tak kdo je tady manipulátor? My nejsme žádní presstituti. Komentář Adély Hofmanové

Foto: Pixabay

Popisek: Média v krizi... nebo konzumenti médií v krizi

Užitečný souboj mezi šéfredaktorkou Krajských listů Annou Vančovou a čtenářem Jiřím Halíkem je přesně tím, co by měla nezávislá a necenzurovaná média zprostředkovávat. Pan Halík se snaží našemu serveru oponovat pohledem z druhé strany a některými fakty. Jenže, v řadě případů nás napadá neprávem, a tak si dovolím na jeho názory rovněž zareagovat.

Začněme dotacemi a nezpochybnitelným faktem! Krajské listy.cz (KL) jako jedny z mála informují o problematice evropských dotací z mnoha úhlů pohledu. Stačí si do našeho vyhledávače zadat heslo ´eurodotace´ a objeví se celá řada článků na toto téma. Z nich je patrné, jak značnou pozornost jsme například věnovali největšímu dotačnímu skandálu u nás, kauze ROP Severozápad, v níž jsou trestně stíhání politici napříč stranami, především však z ČSSD a KSČM. Avšak nikdo z nich si nedovolil útočit na Evropskou komisi jako Andrej Babiš, naopak, většina z nich rezignovala na své posty, nebo z nich byly rychle odstraněni. Jedním z příkladů je osud bývalého, v době své funkce mimořádně populárního starosty Chebu Petra Navrátila.

Zdegenerované dotace

Pravidelně také s kolegou Štěpánem Chábem kritizujeme fakt, že evropské dotace tak zdegenerovaly, že chudí dotují bohaté. To, že se Kl pravidelně věnují kauzám Andreje Babiše, vyplývá především ze skutečnosti, že se jedná o českého premiéra. Ano, jak právě případ ROPu Severozápad dokazuje, dotačních machinací se dopustila celá řada politiků, nicméně, nikdo z nich nebyl premiérem naší země. Pokud je pan Halík přesvědčen a má dokonce k dispozici nějaké indicie, že se někteří další vysoce postavení politici, například Karel Schwarzenberg, dopustili dotačních podvodů, je dokonce jeho povinností podat trestní oznámení. Může tak učinit i anonymně, případně nám zaslat konkrétní indicie a my to zařídíme.

Presstituté? Opravdu?

Zásadně se ohrazuji proti nařčení pana Halíka, že novináři jsou presstituté. Naopak, až na výjimky patří k nejstatečnějším lidem v naší zemi a kvůli své práci čelí dnes a denně útokům (viz aktuální otřesná kauza redaktorky Českého rozhlasu a výzvy příznivců SPD, aby byla znásilněná). Významná investigativní novinářka Sabina Slonková se měla před časem stát obětí atentátu, který na ni zosnoval vysoký státní úředník. To, že se čtenář KL Halík ironicky ptá Anny Vančové, zda je novinářka nebo manipulátorka, je urážka její dlouholeté práce. Každý soudný čtenář KL se může dnes a denně přesvědčit, že s nikým nemanipuluje, ale dává prostor k svobodnému vyjadřování seriózních názorů. A k nim patří i její legitimní výzva, že by měl prezident vypsat předčasné volby.

Stačí tři a půl procenta

Naopak, manipulací zavání jeho útoky na údajné současné podle něj ´křiklouny´, účastníky masových demonstrací proti Andreji Babišovi, s tím, že jediné možné řešení současné jsou volby. Znovu připomínám, že díky demonstracím byl u nás svržen v listopadu 1989 komunistický režim. A kvůli svobodným volbám byl naopak v roce 1948 nastolen! Masové demonstrace zase loni přispěly k pádu vlády na Slovensku.

Nemluvě o tom, že v Česku vládne menšinová (!) vláda jen díky skandální podpoře komunistů, v čele s člověkem, podezřelým ze spolupráce s StB. Nelze se divit, že v roce 30. výročí porážky komunistického režimu, se to mnoha lidem nelíbí. A mají právo se proti tomu ozvat. Tím spíše, že podle posledních výzkumů by drtivá většina občanů České republiky Andreje Babiše a jeho hnutí nevolila a především, že mu nevěří. A k těm procentům, která podle pana Halíka představují oni křiklouni, ještě jeden důležitý fakt. Podle výzkumů vědců z Harvardu mohou změnit vládu pouhá 3,5 procenta pokojně (!) demonstrujících lidí z celkového počtu obyvatel té či oné země. Tak uvidíme, zda se to potvrdí.

Vložil: Adéla Hofmanová