Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tak kdo je tady manipulátor? My nejsme žádní presstituti. Komentář Adély Hofmanové

komentář 23.06.2019
Tak kdo je tady manipulátor? My nejsme žádní presstituti. Komentář Adély Hofmanové

Foto: Pixabay

Popisek: Média v krizi... nebo konzumenti médií v krizi

Užitečný souboj mezi šéfredaktorkou Krajských listů Annou Vančovou a čtenářem Jiřím Halíkem je přesně tím, co by měla nezávislá a necenzurovaná média zprostředkovávat. Pan Halík se snaží našemu serveru oponovat pohledem z druhé strany a některými fakty. Jenže, v řadě případů nás napadá neprávem, a tak si dovolím na jeho názory rovněž zareagovat.

Začněme dotacemi a nezpochybnitelným faktem! Krajské listy.cz (KL) jako jedny z mála informují o problematice evropských dotací z mnoha úhlů pohledu. Stačí si do našeho vyhledávače zadat heslo ´eurodotace´ a objeví se celá řada článků na toto téma. Z nich je patrné, jak značnou pozornost jsme například věnovali největšímu dotačnímu skandálu u nás, kauze ROP Severozápad, v níž jsou trestně stíhání politici napříč stranami, především však z ČSSD a KSČM. Avšak nikdo z nich si nedovolil útočit na Evropskou komisi jako Andrej Babiš, naopak, většina z nich rezignovala na své posty, nebo z nich byly rychle odstraněni. Jedním z příkladů je osud bývalého, v době své funkce mimořádně populárního starosty Chebu Petra Navrátila.

Zdegenerované dotace

Pravidelně také s kolegou Štěpánem Chábem kritizujeme fakt, že evropské dotace tak zdegenerovaly, že chudí dotují bohaté. To, že se Kl pravidelně věnují kauzám Andreje Babiše, vyplývá především ze skutečnosti, že se jedná o českého premiéra. Ano, jak právě případ ROPu Severozápad dokazuje, dotačních machinací se dopustila celá řada politiků, nicméně, nikdo z nich nebyl premiérem naší země. Pokud je pan Halík přesvědčen a má dokonce k dispozici nějaké indicie, že se někteří další vysoce postavení politici, například Karel Schwarzenberg, dopustili dotačních podvodů, je dokonce jeho povinností podat trestní oznámení. Může tak učinit i anonymně, případně nám zaslat konkrétní indicie a my to zařídíme.

Presstituté? Opravdu?

Zásadně se ohrazuji proti nařčení pana Halíka, že novináři jsou presstituté. Naopak, až na výjimky patří k nejstatečnějším lidem v naší zemi a kvůli své práci čelí dnes a denně útokům (viz aktuální otřesná kauza redaktorky Českého rozhlasu a výzvy příznivců SPD, aby byla znásilněná). Významná investigativní novinářka Sabina Slonková se měla před časem stát obětí atentátu, který na ni zosnoval vysoký státní úředník. To, že se čtenář KL Halík ironicky ptá Anny Vančové, zda je novinářka nebo manipulátorka, je urážka její dlouholeté práce. Každý soudný čtenář KL se může dnes a denně přesvědčit, že s nikým nemanipuluje, ale dává prostor k svobodnému vyjadřování seriózních názorů. A k nim patří i její legitimní výzva, že by měl prezident vypsat předčasné volby.

Stačí tři a půl procenta

Naopak, manipulací zavání jeho útoky na údajné současné podle něj ´křiklouny´, účastníky masových demonstrací proti Andreji Babišovi, s tím, že jediné možné řešení současné jsou volby. Znovu připomínám, že díky demonstracím byl u nás svržen v listopadu 1989 komunistický režim. A kvůli svobodným volbám byl naopak v roce 1948 nastolen! Masové demonstrace zase loni přispěly k pádu vlády na Slovensku.

Nemluvě o tom, že v Česku vládne menšinová (!) vláda jen díky skandální podpoře komunistů, v čele s člověkem, podezřelým ze spolupráce s StB. Nelze se divit, že v roce 30. výročí porážky komunistického režimu, se to mnoha lidem nelíbí. A mají právo se proti tomu ozvat. Tím spíše, že podle posledních výzkumů by drtivá většina občanů České republiky Andreje Babiše a jeho hnutí nevolila a především, že mu nevěří. A k těm procentům, která podle pana Halíka představují oni křiklouni, ještě jeden důležitý fakt. Podle výzkumů vědců z Harvardu mohou změnit vládu pouhá 3,5 procenta pokojně (!) demonstrujících lidí z celkového počtu obyvatel té či oné země. Tak uvidíme, zda se to potvrdí.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace