Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Prý na nás odevšad šišlá hůř než ten úděsný Alzák. Topmodelka Kurková ale… VIP skandály a aférky

04.06.2019
Prý na nás odevšad šišlá hůř než ten úděsný Alzák. Topmodelka Kurková ale… VIP skandály a aférky

Foto: Facebook / About You

Popisek: Karolína Kurková na reklamní fotce (jde o dotyčný e-shop, o němž je řeč)

FOTO Do Česka zavítala nejznámější česká dosud aktivní modelka Karolína Kurková, která nás v současné době pronásleduje také v reklamě na jistý e-shop. V reklamě se jen neukazuje, ale bohužel i mluví, což český bulvár kvitoval na příklad tímto titulkem: ´Šišlavá reklama Kurkové leze všem na nervy: Jsi horší než Alzák! smějí se lidé´. Tak jsme to prověřili a zjistili… Co jsme zjistili, najdete pod mezititulkem ´Otazníky kolem Karolíny´ i s důkazy.

Karolína se narodila v Pardubicích, jako malá se přestěhovala do Děčína. Její tatínek, kterým je Josef Kurka, náš bývalý basketbalista, se sem stěhoval za prací. Není se tedy čemu divit, že je Karolína opravdu vysoká, měří 182 centimetrů. Přesto se nevěnovala basketbalu, ale sportovní gymnastice, což s takto vysokou postavou asi nebylo úplně snadné. Jako malá holka prý nijak nevybočovala, všichni se shodují, že šlo o zcela normální, běžné dítě, kterému nikdo závratnou kariéru v modelingu neprorokoval: „Měla jsem ji na tělocvik, byla taková dlouhá, nohatá,“ vzpomínala v Deníku její učitelka. Ostatně ani Karolína prý kariéru modelky neplánovala, jako malá se chtěla stát princeznou. Modelka nedá dodnes na Děčín dopustit: „Na dětství v Děčíně mám úžasné vzpomínky. Vždy se snažím sever Čech propagovat, kamkoli přijedu. O víkendu jsem se setkala na radnici se starostou, poděkoval mi za reprezentaci města,“ svěřila se před šestnácti lety v MF Dnes.

 

Vypadá pořád báječně, takže dámy, až si budete objednávat ten outfit, vzpomeňte, že tahle my nevypadáme, bohužel...  Facebook / About You

Milán jako první meta

Svou kariéru modelky začala opravdu velmi brzo. Její kamarádka poslala fotku Karolíny do modelingové agentury a začaly se dít věci. Agentura okamžitě poznala, že má co dělat s vynikajícím „materiálem“ a že Karolína vypadá přesně tak, jak má dobrá modelka - dlouhé hubené nohy, vystouplé lícní kosti, kočičí oči a blond vlasy ji okamžitě zajistily obrovský zájem, netrvalo dlouho a teprve šestnáctiletá Karolina získala kontrakt s Pradou a odjela fotit do Milána. To díky módnímu agentovi Alessandru Bazzonimu, který se stal později jejím přítelem. Rodiče kupodivu neprotestovali: „Moji rodiče mi dovolili, abych odjela na milánské přehlídky. Tehdy jsem si uvědomila, že se chci živit jako modelka a že pro to udělám vše, co je v mých silách."

 

Nejmenovaný e-shop About You, který si Karolínu najal, má jednu výhodu, seženete zde bezvadné prádlo Sloggi, bezešvé, bezkosticové, děsně příjemné a pohodlné, z vlastních zkušeností vřele doporučujeme. Co přesně máme na mysli? Znáte, milé dámy, ty podprsenky zdobené škrábavou krajkou, s tlačícími kosticemi a výztuhami a těsnými ramínky, která se vám vryjí do kůže? Tak v případě řady Sloggi Zerofeel na tohle všechno zapomeňte, to je prostě podprsenkový (i kalhotkový) ráj...

V sedmnácti do New Yorku

Rodiče dobře udělali. Karolína se totiž okamžitě chytla a už v sedmnácti se odstěhovala do New Yorku, v cizině tedy žije už 18 let. Na svou rodinu ale nedá dopustit a navštěvuje je tak často, jak jen může, nebo si s nimi alespoň volá. Přesto její čeština opravdu hodně utrpěla, což se ale stává hodně českým modelkám, třeba taková Eva Herzigová by mohla vyprávět. Karolína střídala úspěch za úspěchem, objevila se na titulce Vogue, stala se Modelkou roku, předváděla prádlo pro Victoria‘s Secret jako jeden z jeho andílků, fotila pro ty nejznámější značky, stala se z ní zkrátka skutečná supermodelka. S přítelem a agentem Alessandrem se rozešla, spekulovalo se o tom, že Alessandro žárlí na zpěváka Pharella Williamse, což je dodnes Karolinin velký přítel. Nakonec ale zakotvila u Archieho Druryho, bývalého herce a současného filmového producenta, hezouna, který se ale stal scientologem. Jak je na tom s touto sektou, bohužel není známo, Karolína působí totiž sice velmi přátelsky a otevřeně, ale o své rodině toho příliš neprozradí.

 

V říjnu 2009 se jí a jejímu příteli, Archiemu Drurymu, narodil syn Tobin Jack Drury (vpravo). V listopadu roku 2015 se jim pak narodil druhý syn Noah. Foto Instagram

Vrátí se do Čech?

Svěřila se jen, že její dva synové hovoří lépe česky než ona a že se považují za Čechy. Karolínini rodiče je prý velmi často navštěvují a hovoří s nimi česky. „Je to skvělé pro nás pro všechny. Mám štěstí, že jsou moji rodiče mladí a mají spoustu energie. Pro kluky je zase výhoda to, že mají babičku a dědu, se kterými netráví čas, jen když jsou prázdniny. A taky je to samozřejmě fajn kvůli češtině. Doma se díváme i na české programy, máme satelit. Noah dokonce už ví, jak vypadá pivo. Volali jsme dědovi do Čech a on zrovna seděl v hospodě s kamarády. Táta se ptal Noíka: Víš, co teď piju? A Noík: Jasně, pivo! Takže to je myslím důkaz toho, že jsou to správní Češi,“ přesvědčovala před rokem v MF Dnes. Zajímavé je, že v poslední době je zde Karolina každou chvíli, což vypadá, že se jí po domovině asi zastesklo. A ona kupodivu návrat nevylučuje: „Uvidíme, nic není nemožné. Možná se sem vrátíme kvůli synovi. Tobin totiž můj rodný kraj miluje.“ Jak je vidět, rodnou řeč trochu pozapomněla, ale stále ví, kde je doma.

 

Kurková na obálce italské mutace nového Herpes Bazaaru...

Otazníky kolem Karolíny

První je nasnadě, a to její údajně děsná čeština. Častým argumentem bulvárů, které se tím hojně zabývaly, je Miloš Forman, který žil v Americe déle a česky mluvil vždycky perfektně… Mno. To je pravda. Jenže celá aféra splaskne, když si dotyčnou reklamu pustíme. Kurková tam sděluje všeho všudy toto: „Ahoj Česko.“ Normální češtinou. Vloni byla topmodelka hostem Jana Krause, cž je talk show, čili z podstaty věci poněkud delší povídání. Můžete si ho ostatně pustit… Byť si z ní díky její poamerikanizované češtině Kraus utahuje, není to tak zlé. Vlastně to vůbec není zlé, když tedy odečteme její exaltovanost, což ale u modelky lze tak nějak očekávat, přeci jen, není to jaderná vědkyně, že. Čili hodně nafouknutá bublina. O něčem ale bulvár psát musí, že.

 

 

Otazník číslo dvě pak vytahujeme my, nikoliv bulvár, a zní: Je stále ještě Kurková světová topmodelka, anebo vysloužilá krasava, slavná už zas jen v Česku? Tak zde máme opět důkaz, fotku z jejího Instagramu, kde pózuje na červeném tepichu na letošním (!) MFF v Cannes. Takže odpověď je nasnadě, ano, je stále slavná a světová.

 

Do Cannes si ale asi ´hadřík´ z About You neoblékla, že. Foto Instagram 

Kazma je za A) frajer, za B) naprostý cvok

Proč? Mrkněte, na čem jezdí… Kamil Bartošek alias Kazma má za sebou velmi bolestivou zkušenost. Havaroval na elektrické jednokolce, což je poněkud vratké vozítko, které vypadá jako skateboard s jedním kolečkem uprostřed, a skončil na zemi s přetočenou rukou. Kazma neváhal a nechal se svými kamarády zvěčnit, jak leží na silnici a čeká na příjezd záchranky. Poté zveřejnil ještě fotografii ruky, která je na první pohled zlomená a ze které by se slabším povahám mohlo udělat nevolno: „Zajímavej zážitek, když mi to rovnali a natahovali. Dlouho jsem si takto nezakřičel.“

Kazma trpící, foto Instagram

Kamil navíc ještě celou dobu natáčel krátká videa Insta stories, ze kterých je jasné, že zřejmě hodně trpěl. A také, že se mu nehoda stala za tmy, což je celkem zvláštní, na tomto vozítku jezdí za tmy lesem asi jen blázen. Možná i kvůli tomu mu mnoho jeho fanoušků nevěřilo a čekali zase nějaký povedený vtípek. U Kazmy člověk nikdy neví, ale tady to vypadá, že tohle ho zřejmě skutečně bolelo.

 

Na TOMHLE jezdí... Foto Instagram

Plakát k Žižkovi bez Čechů

Petr Jákl se věnuje filmu o Janu Žižkovi, což by měl být nejdražší český filmový projekt vůbec. Jákl rozhodně netroškaří, povolal světové hvězdy a měl by jít o velkolepý spektákl. A je jasné, že Jákl míří hlavně na světové trhy: „Od samého začátku byl záměr udělat tento film pro celý svět. Já doufám, že se nám to daří, a díky zájmu distributorů z nejrůznějších zemí světa se to snad i potvrzuje. Jména jako Michael Caine prostě na plakátu pomůžou. Oficiální plakát do českých kin pak bude samozřejmě i o našich hercích.“ Tím ozřejmil fakt, proč na plakátu o českém hrdinovi Janu Žižkovi není ani jeden Čech. Tedy, ono, co by tam také dělal, když ve filmu jsou čeští herci jen v menších rolích, tu největší má Karel Roden jako Václav IV. Dokonce i název filmu je s otazníkem, největší světová filmová databáze IMDB.com stále uvádí Mediaval (což znamená Středověk).

 

Šeherezáda s velbloudem a zlá královna s pumou

Herci ze seriálu Krejzovi se nechali na Den dětí nafotit coby pohádkové postavy, což si prý vyloženě užili. Perfektní byla Markéta Plánková, která se coby zlá královna ze Sněhurky nechala zvěčnit dokonce s pumou. „Musím přiznat, že budila respekt, a hned jak jsem přišla na focení, tak si mě detailně prohlédla. Člověk na chvíli zapomene i dýchat... Po chvilce už jsme byli takoví kamarádi, že by se chtěla chovat, ale do toho se zase moc nechtělo mně. Přes to všechno – sen splněn, díky. Já totiž v pohádkách nehrála, a princezny už vůbec ne, takže teď alespoň jedna královna. Mám ráda klasické pohádky, kde dobro je dobro a zlo je zlo, které musí být poraženo,“ přiznala.

 

Dominika Býmová se proslavila v seriálu Most! A nyní zamířila do Krejzových, kde ji v rámci tohoto ´píárka seriálu´ přidělili vemblouda a jí nalíčili coby sexy Šeherezádu: „Měl svou hlavu. Kdybych měla víc času na společné seznámení, pokusila bych se na něj více naladit. Ale venku byla zima a bylo třeba vše stihnout rychle kvůli dobrému světlu. Kdyby bylo o pár stupňů víc, byla by idea saharské pouště reálnější. Jinak focení právě této princezny společně s takto krásným zvířetem bylo pro mě zážitek. Ale stejně tak bych si užila společnost pejska, kočky, koně či kozy.“

 

Vložil: Michaela Špačková