Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ve spleti paragrafů

Koronavirus ve spleti paragrafů

Společně s advokátní kanceláří Vodák, Jehne probíráme pandemii z hlediska práva

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

S láskou k Babišovi? Hovnajs. S nenávistí ke všem ostatním. Komentář Štěpána Chába

komentář 03.06.2019
S láskou k Babišovi? Hovnajs. S nenávistí ke všem ostatním. Komentář Štěpána Chába

Autor: Facebook

Popisek: Andrej Babiš, ve své osamělosti stoupá výš a výš

Myslíte si, že voliči Andreje Babiše a jeho hnutí neví, co je Babiš zač? Vědí to. Jistěže to vědí. Vědí o jeho estébácké minulosti, vědí, že je to dotační šméčko, které zemi ve výsledku jen škodí. I oni četli o důkazech, i oni zaznamenali ubohost politiky ANO. Zaznamenali i hloupý, neskutečně hloupý projev Babiše o tom, jak máme rádi motýle a jak včely rády jeho pesticidy prohnojenou řepku. Vidí, co je Babiš zač. Ale...

Jaká je alternativa vůči Babišovi? Je neschopný, jeho řízení státu není dobré, ekonomice i státu škodí. Je to dotační byznysmen, rozhodně ne státník, který by byl schopný ukočírovat celý stát. A celé to směřuje k čím dál horší budoucnosti. Ale je na výběr? Doposud se na scéně neobjevila strana, která by byla schopná v očích lidí Babiše vyšachovat.

Staré maso

Jaký máme výběr? Kmotrovstvím prohnilé staré strany, které zemi likvidovaly od revoluce do roku 2010. A ano, jistě, doslova ji zlikvidovaly. Nemáme se lépe, jen se máme jinak blbě. Není rozdíl mezi tím, jestli nás topí nebo věší. Jiná je jen metoda likvidace. ODS, ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 a KSČM – staré mrtvé maso, které když začne vládnout, republika chytí sněť. A ano, na to jde oponovat, že zevšeobecňuju, že ne vše bylo špatné. Jistě, nebylo. Stejně, jako není vše špatné u Babiše. Ale výsledek jako celek je prostě... fascinující.

Nové jsou jen dvě strany. Okamurova SPD? Ale to je jen reinkarnovaná strana Miroslava Sládka, která žije ze strachu a nenávisti. Nechť ji pohltí peklo.

Mladé maso

Pak tu máme Piráty. Piráty, kteří se ze sympatických mladých rebelů přetransformovali na maistreamovou odnož rudé a zelené. Důkazy? Nepostavili se proti zatčení Juliana Assangeho, označili sborově s ostatními slouhy systému Tommyho Robbinse za fašistu, tiše podporují jeho odstřižení od sociálních sítí a bankovního systému (a odstřižení mnoha dalších nevhodných osob s nevhodným myšlením), pod jejich rukama prošla novela zákona, kdy kdejaký policajt z vyšetřovny může nařídit odpojení jakéhokoliv webu bez asistence soudu, po volbách do Evropského parlamentu se připojili k frakci zelených demagogů (bože, spas naše duše!). A jako třešnička na dortu – primátor Hřib nechal pustit do systému MHD Prahy karaoke vir s vlastní adorací našeho vstupu do NATO (je toho daleko víc, ale o pirátském selhání tento text není). Tohle nejsou ti Piráti, kteří vybobtnali v roce 2009. To už je profi mainstream. U Pirátů mi stačí představa, že by získali většinu v parlamentu – nastal by armageddon. Svoboda už u nich nehraje prim, tak nechť je pohltí obdobné peklo jako Okamuru.

A dál?

Babiš je to nejhorší možné, co nás mohlo po vládě stran mrtvého masa potkat. Ale to v žádném případě neznamená, že bychom si jakkoliv polepšili, kdybychom si zase zvolili tu sněť z devadesátých let. Vykradli a zlikvidovali republiku. Nemáme se lépe, jen se máme jinak blbě. Ne všichni, ale i komunismus měl svou elitu, která si žila prorežimně fajn. Milion chvilek pro demokracii, kteří křičí týden co týden na náměstích, chtějí spravedlnost pro Babiše. Ale chtějí ji i pro ty další, kteří se sápou Babišovi po zádech a chtějí ho nahradit? A volič Babiše vidí právě to, že demonstrace jsou pořádané jen proti Babišovi. Nikoliv třeba proti Bakalovi, který to ze zloděje dotáhl až na miliardáře a svého druhu oligarchu. Alespoň v mediálním světě. Proč by se měl k demonstracím a nespokojenosti přidat? Protože se mezi sebou perou hyeny?

Je děsivé, že si Babiš přivlastnil republiku jako když zaklekává na firmy. A že se pokouší republiku i jako firmu řídit.  Je děsivé, že si přizpůsobuje zákony tak, aby mu v jeho dotačním šílenství hrály do rukou, aby mu, když se sekne Evropská unie, proplatili dotaci na linku pro Penam prostě občané republiky. Stroj na dotace, který po sobě zanechá ve výsledku spoušť, spálenou zemi, která bude hrát do rukou oligarchii. Naprostě šílenství, když to srovnáme třeba se Stanislavem Grossem, který položil vládu, protože nedokázal vysvětlit jeden směšný milion na svůj byt. Ale lidem, kteří volí Babiše, je to jedno. Oni už nechtějí zpátky tu zběř z předchozích vlád.

Voliči Babiše ve své podstatě vědí, že Babiš je zlo pro naši budoucnost, pro naši zemi. Ale zároveň vědí, že tady není nikdo jiný. Voliči Babiše nejsou blbci a koblihové, jsou to lidé, kterým nebyla dána alternativa. U nich je tu skutečně jen výběr mezi tím, kým se nechají znásilnit. A s potěchou sledují, že v okamžiku, kdy republiku znásilňuje Babiš, svůj díl dostanou i strany mrtvého masa, protože s republikou Babiš znásilní i je. Což potěší, že.

Vypisovat Babišovy kampaně a kauzy? Proč?

Proč se vypisovat s tím, co všechno Babiš označil za kampaň a kauzu a co hraje proti němu? Vždyť je toho všude až k zbláznění, plní to náměstí umělohmotnými demonstracemi, noviny jsou toho v každém vydání plné. A výsledek? Nula. A proč? Od revoluce až po rok 2010 jsme byli velmi intenzivně vychovávaní k tomu, abychom politiku chápali jako vysokou školu zlodějů a grázlů. No, tak se nedivme. Česká politika je ubohá. A to ze všech stran. A jasně, český volič má k menze také často dost daleko. Ale to máme společné s celým zbytkem světa.

Je ovšem strašlivá představa, že Babiše už může přebít jen větší populista, větší oligarcha, větší svině. Opravdu jsme se zvolením Babiše dostali do kola, které u nás zavádí postdemokratickou oligarchii. Dostrkali jsme se Babišem na roveň Ukrajině, kde si to vidlemi přehazují jen oligarchové. Protože on si ty zákony skutečně přizpůsobuje. Skutečně dosazuje své lidi na místa, kde budou užiteční. Ruku v ruce se Zemanem dělají z naší země prostě pohřebiště. Kradou víc, lžou víc, manipulují víc. To všechno beze studu, okatě a s výkřiky, že všechno je kampaň namířená proti nim. Není to kampaň, je to panický stav. Ve výsledku by bylo skutečně mnohem lepší, kdyby se ke kormidlu dostaly zase ty staré zasmrádlé strany, protože u nich tolik nehrozí, že se staneme jen mrtvou zemí, z které sají nekuturní kšeftaři. Takže nechť je všechny spolyká peklo, ale předtím by mohly svou silou a snahou docílit toho, aby peklo schvátilo Babiše.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace