Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

S láskou k Babišovi? Hovnajs. S nenávistí ke všem ostatním. Komentář Štěpána Chába

komentář 03.06.2019
S láskou k Babišovi? Hovnajs. S nenávistí ke všem ostatním. Komentář Štěpána Chába

Foto: Facebook

Popisek: Andrej Babiš, ve své osamělosti stoupá výš a výš

Myslíte si, že voliči Andreje Babiše a jeho hnutí neví, co je Babiš zač? Vědí to. Jistěže to vědí. Vědí o jeho estébácké minulosti, vědí, že je to dotační šméčko, které zemi ve výsledku jen škodí. I oni četli o důkazech, i oni zaznamenali ubohost politiky ANO. Zaznamenali i hloupý, neskutečně hloupý projev Babiše o tom, jak máme rádi motýle a jak včely rády jeho pesticidy prohnojenou řepku. Vidí, co je Babiš zač. Ale...

Jaká je alternativa vůči Babišovi? Je neschopný, jeho řízení státu není dobré, ekonomice i státu škodí. Je to dotační byznysmen, rozhodně ne státník, který by byl schopný ukočírovat celý stát. A celé to směřuje k čím dál horší budoucnosti. Ale je na výběr? Doposud se na scéně neobjevila strana, která by byla schopná v očích lidí Babiše vyšachovat.

Staré maso

Jaký máme výběr? Kmotrovstvím prohnilé staré strany, které zemi likvidovaly od revoluce do roku 2010. A ano, jistě, doslova ji zlikvidovaly. Nemáme se lépe, jen se máme jinak blbě. Není rozdíl mezi tím, jestli nás topí nebo věší. Jiná je jen metoda likvidace. ODS, ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 a KSČM – staré mrtvé maso, které když začne vládnout, republika chytí sněť. A ano, na to jde oponovat, že zevšeobecňuju, že ne vše bylo špatné. Jistě, nebylo. Stejně, jako není vše špatné u Babiše. Ale výsledek jako celek je prostě... fascinující.

Nové jsou jen dvě strany. Okamurova SPD? Ale to je jen reinkarnovaná strana Miroslava Sládka, která žije ze strachu a nenávisti. Nechť ji pohltí peklo.

Mladé maso

Pak tu máme Piráty. Piráty, kteří se ze sympatických mladých rebelů přetransformovali na maistreamovou odnož rudé a zelené. Důkazy? Nepostavili se proti zatčení Juliana Assangeho, označili sborově s ostatními slouhy systému Tommyho Robbinse za fašistu, tiše podporují jeho odstřižení od sociálních sítí a bankovního systému (a odstřižení mnoha dalších nevhodných osob s nevhodným myšlením), pod jejich rukama prošla novela zákona, kdy kdejaký policajt z vyšetřovny může nařídit odpojení jakéhokoliv webu bez asistence soudu, po volbách do Evropského parlamentu se připojili k frakci zelených demagogů (bože, spas naše duše!). A jako třešnička na dortu – primátor Hřib nechal pustit do systému MHD Prahy karaoke vir s vlastní adorací našeho vstupu do NATO (je toho daleko víc, ale o pirátském selhání tento text není). Tohle nejsou ti Piráti, kteří vybobtnali v roce 2009. To už je profi mainstream. U Pirátů mi stačí představa, že by získali většinu v parlamentu – nastal by armageddon. Svoboda už u nich nehraje prim, tak nechť je pohltí obdobné peklo jako Okamuru.

A dál?

Babiš je to nejhorší možné, co nás mohlo po vládě stran mrtvého masa potkat. Ale to v žádném případě neznamená, že bychom si jakkoliv polepšili, kdybychom si zase zvolili tu sněť z devadesátých let. Vykradli a zlikvidovali republiku. Nemáme se lépe, jen se máme jinak blbě. Ne všichni, ale i komunismus měl svou elitu, která si žila prorežimně fajn. Milion chvilek pro demokracii, kteří křičí týden co týden na náměstích, chtějí spravedlnost pro Babiše. Ale chtějí ji i pro ty další, kteří se sápou Babišovi po zádech a chtějí ho nahradit? A volič Babiše vidí právě to, že demonstrace jsou pořádané jen proti Babišovi. Nikoliv třeba proti Bakalovi, který to ze zloděje dotáhl až na miliardáře a svého druhu oligarchu. Alespoň v mediálním světě. Proč by se měl k demonstracím a nespokojenosti přidat? Protože se mezi sebou perou hyeny?

Je děsivé, že si Babiš přivlastnil republiku jako když zaklekává na firmy. A že se pokouší republiku i jako firmu řídit.  Je děsivé, že si přizpůsobuje zákony tak, aby mu v jeho dotačním šílenství hrály do rukou, aby mu, když se sekne Evropská unie, proplatili dotaci na linku pro Penam prostě občané republiky. Stroj na dotace, který po sobě zanechá ve výsledku spoušť, spálenou zemi, která bude hrát do rukou oligarchii. Naprostě šílenství, když to srovnáme třeba se Stanislavem Grossem, který položil vládu, protože nedokázal vysvětlit jeden směšný milion na svůj byt. Ale lidem, kteří volí Babiše, je to jedno. Oni už nechtějí zpátky tu zběř z předchozích vlád.

Voliči Babiše ve své podstatě vědí, že Babiš je zlo pro naši budoucnost, pro naši zemi. Ale zároveň vědí, že tady není nikdo jiný. Voliči Babiše nejsou blbci a koblihové, jsou to lidé, kterým nebyla dána alternativa. U nich je tu skutečně jen výběr mezi tím, kým se nechají znásilnit. A s potěchou sledují, že v okamžiku, kdy republiku znásilňuje Babiš, svůj díl dostanou i strany mrtvého masa, protože s republikou Babiš znásilní i je. Což potěší, že.

Vypisovat Babišovy kampaně a kauzy? Proč?

Proč se vypisovat s tím, co všechno Babiš označil za kampaň a kauzu a co hraje proti němu? Vždyť je toho všude až k zbláznění, plní to náměstí umělohmotnými demonstracemi, noviny jsou toho v každém vydání plné. A výsledek? Nula. A proč? Od revoluce až po rok 2010 jsme byli velmi intenzivně vychovávaní k tomu, abychom politiku chápali jako vysokou školu zlodějů a grázlů. No, tak se nedivme. Česká politika je ubohá. A to ze všech stran. A jasně, český volič má k menze také často dost daleko. Ale to máme společné s celým zbytkem světa.

Je ovšem strašlivá představa, že Babiše už může přebít jen větší populista, větší oligarcha, větší svině. Opravdu jsme se zvolením Babiše dostali do kola, které u nás zavádí postdemokratickou oligarchii. Dostrkali jsme se Babišem na roveň Ukrajině, kde si to vidlemi přehazují jen oligarchové. Protože on si ty zákony skutečně přizpůsobuje. Skutečně dosazuje své lidi na místa, kde budou užiteční. Ruku v ruce se Zemanem dělají z naší země prostě pohřebiště. Kradou víc, lžou víc, manipulují víc. To všechno beze studu, okatě a s výkřiky, že všechno je kampaň namířená proti nim. Není to kampaň, je to panický stav. Ve výsledku by bylo skutečně mnohem lepší, kdyby se ke kormidlu dostaly zase ty staré zasmrádlé strany, protože u nich tolik nehrozí, že se staneme jen mrtvou zemí, z které sají nekuturní kšeftaři. Takže nechť je všechny spolyká peklo, ale předtím by mohly svou silou a snahou docílit toho, aby peklo schvátilo Babiše.

 

Vložil: Štěpán Cháb