Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Proutník Mirek Etzler si na stará kolena vystřihl roli starostlivého otce, ale jedno prý nikdy neudělá... Přečetli jsme

02.06.2019
Proutník Mirek Etzler si na stará kolena vystřihl roli starostlivého otce, ale jedno prý nikdy neudělá... Přečetli jsme

Autor: Instagram

Popisek: Mirek Etzler se svou novou rodinou, přítelkyní Helenou a synem Samuelem; další manželství, ani kvůli dítěti, prý neplánuje

Miroslav Etzler si „na stará kolena“ pořídil čtvrté dítě, syna Samuela, a vypadá to, že jeho turbulentní život se najednou přece jenom zklidnil. O tom, jaké to je být tátou, když už můžete být dědečkem, vyprávěl pro MF Dnes.

Miroslav Etzler sám uznává, že na roli otce je po padesátce už poněkud starý: „Je jiné, než se staršími dětmi. Jsem ve věku, kdy bych už mohl být dědečkem. Mám pocit, že jsou chlapi – a já mezi ně určitě patřím – kteří dost dlouho dospívali. Možná jsou tak lační po životě, možná je všechny ty vjemy tak baví, ať to je příroda, vítr, sport, alkohol, ženy... V uměleckém světě jich znám hodně, ale jinde to asi bude stejné,“ prozradil v MF Dnes s tím, že se svými staršími dětmi neměl takovou trpělivost, i když to prý bylo také krásné. Kvůli tomu, že si otcovství užívá a s dítětem je často, dokáže ocenit, jak těžké je se o malé dítě starat: „Je to legrační, protože muži, kteří žijí ve střední Evropě, zejména v zemích bývalého komunistického bloku, mají pocit, že ženy na mateřské dovolené nic nedělají. Jsem v období zkoušení, které je poměrně náročné jak po stránce fyzické, tak psychické. Ale když se unavený vracím domů, jsem pořád míň utahaný než Helča,“ přiznává sebekriticky.

Baví ho překvapení

Vedle dítěte má pocit, že poznává dosud nepoznané: „Cítím, že Samuel má obrovskou radost ze všech vjemů, které přicházejí – ale já taky! Je tolik nepoznaných, neobjevených krásných věcí. Právě včera jsem šel z jednoho divadla do druhého, zvedl jsem hlavu a nebe vypadalo, jako kdyby na něj někdo vystříkal všechny odstíny modré. Díval jsem se na to v úžasu a byl jsem doslova zaskočený, překvapený – a mě baví být v životě překvapován. Dětský svět je na tom stejně. My dospělí ztrácíme dětskou fantazii, navíc žijeme v jakýchsi dogmatech, která nám nakazují, jak se máme chovat,“ konstatuje Miroslav Etzler v MF Dnes.

Bude hrát v muzikálu

Miroslav Etzler měl v březnu velmi speciální premiéru, hraje v muzikálu Kvítek mandragory, kde se objevuje dokonce i v dámském oblečení po boku Sagvana Tofiho: „Lidé tady si nedokážou ujasnit, co je dobře a co je špatně, nemění svoje zvyky, nechávají se velmi lehce ovlivnit vším možným. A já jsem teď udělal něco, nad čím mnohým zůstává rozum stát. Vzal jsem roli v muzikálu. Je mi čtyřiapadesát roků – kdy jindy než teď? A pravověrní činoherní herci si ťukají na čelo. Ale pro mne je to zase něco nového. Budu tančit a zpívat před osmi sty diváků v hledišti a nikdy jsem to nedělal. Mě baví utrhnout ze života to nejzajímavější, co tady je,“ uvažoval Miroslav Etzler. Ke zpěvu má ale blízko. Mohli jsme ho vidět ve Tvoje tvář má známý hlas, navíc jeho maminka zpívala: „Tatínek byl jeden z nejvzdělanějších lidí, které jsem v životě potkal. Kdyby dneska žil, bylo by mu bezmála sto let. A maminka byla zpěvačkou ve sboru v opeře. Takže jsem vyrostl ve vážné hudbě a mezi knihami,“ popsal rodinu, ze které pochází.

Potápěl se s rejnoky, seznámil se s místním alkoholikem

Ještě před narozením dítěte s matkou svého syna často cestoval, uchvátilo je třeba Borneo: „Navštívili jsme prales Tanjung Puting, a i když je v části rezervace, zbytek je kvůli kácení zdevastovaný. Například tzv. „holandských opic" bylo několik milionů, dnes jich jsou dvě tři stovky tisíc. Také jsme se potápěli s mantami obrovskými, které mají sedm metrů v průměru a málokdo se k nim dostane. My jsme měli štěstí, že jsme se seznámili s místním alkoholikem – muslimská země, a alkoholik! a ten nás za nimi vzal. V polorozpadlé kocábce..,“ vzpomínal Miroslav Etzler v MF Dnes. Příště už prý chtějí cestovat rozhodně ve třech.

+

Miroslav Etzler se ve svém malém synkovi skutečně vidí. Na Instagramu se s ním fotí snad každý den a je vidět, že si pozdní rodičovství užívá dosyta. Zřejmě mnohem více, než když byl mladý.

Rozhovor srší pozitivitou a krásnými zážitky, ale Miroslav Etzler již nezmiňuje, že předchozí tři děti (Etzler má z prvního manželství dceru Markétu a Magdalénu, z manželství s Bydžovskou má syna Kristiána, matkou Samuela je jeho dlouholetá přítelkyně Helena) se s ním nestýkají a že je nesmířil ani malý bratříček. Miroslav Etzler se bohužel ke svým předchozím partnerkám nechoval právě dobře. Například maminku Kristána Zuzanu Bydžovskou opustil kvůli Vilmě Cibulkové, tu zase podvedl s mladičkou herečkou Radkou Pavlovčinovou.

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace