Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vysoká modelka nejdřív dělala křoví, pak mu uvízla v srdci. Oběma to vyneslo doživotní starosti. Tajnosti slavných

29.05.2019
Vysoká modelka nejdřív dělala křoví, pak mu uvízla v srdci. Oběma to vyneslo doživotní starosti. Tajnosti slavných

Autor: repro/archiv Supraphon

Popisek: Jiří Korn

AUDIO/VIDEO Z plachého trémisty vyrostl výstřední samorost a extrovert, který nikdy neměl o ctitelky nouzi. Po prvním karambolu se do manželství nehrnul, když ale došlo na lámání chleba, zachoval se jako pravý gentleman. (Pokračování z pondělí 27. května)

Jen málokdo se může pochlubit, že si zahrál v tolika trhácích včetně nestárnoucí hudební komedie Zdeňka Podskalského Trhák z roku 1980. Poskakující extrovert s náušnicemi vyzrál s přibývajícími léty v pěveckou hvězdu a stálici muzikálové scény, která neztrácí elán a chuť do života. Energií a pracovitostí strčí spoustu mladších kolegů do kapsy. A přitom ani s ním se osud v soukromí právě nemazlil.

Já půjdu tam a ty tam:

Rok velkých změn

Počátek sedmdesátých let přinesl Jiřímu Kornovi do života řadu zásadních novinek. Jeho hvězda prudce stoupala a současně s vydáním prvního alba mu také v občanském průkazu v kolonce stav změnili svobodný na ženatý. První manželství s Hanou ale zůstalo bezdětné a nemělo příliš dlouhého trvání. „Rozešli jsme se ne moc v dobrém a pak už jsme se nevídali. Moje první manželka už bohužel nežije,“ prozradil kdysi v jednom rozhovoru. Jeho Yvetta se stala hitem i v sousedním východním Německu, kde mimo jiné vystupoval i v populární televizní estrádě Ein Kessel Buntes. Mimořádně úspěšně se rozjela i spolupráce s Helenou Vondráčkovou, s níž si báječně sedli hlasově i pohybově. Nazpívali spolu pár úspěšných duetů, samozřejmou součástí jejich společných vystoupení ale byly tanec a step. Byli zárukou úspěchu, bodovali pravidelně doma i v zahraničí.

Bye, Bye Blues:

Možná přijde i kouzelník

Popularita stoupala, mimo jiné Jiří šplhal úspěšně i po žebříčku ankety Zlatý slavík. V roce 1977 se probojoval do první trojice a o rok později dosáhl největšího úspěchu, podařilo se mu z druhé příčky dýchat za krk v sedmdesátých letech neporazitelnému Karlu Gottovi. Do ‘osmdesátek‘ se přehoupl v pozici jedné z nejúspěšnějších hvězd tehdejšího showbyznysu. V roce 1982 dosáhl další mety, pravidelné spolupráce s Československou televizí. S Oldřichem Kaiserem se stal jedním z průvodců zábavným estrádním pořadem Možná přijde i kouzelník, na které bdělým okem dohlížel despotický ‘autor‘ Jiří Lábus. Postupně vzniklo sedmnáct dílů včetně vánočního a silvestrovského, které byly vysílány až do roku 1992. Po letech pak byl natočen ještě osmnáctý silvestrovský speciál, vysílaný 31. 12. 2000.

Klaudie
(s Petrem Haničincem – Možná přijde i kouzelník 1983):

Nohatá manekýna

Osmdesátá léta mu přivedla do cesty další velkou lásku, o osmnáct let mladší a o dva centimetry vyšší Kateřinu Markovou. Absolventka gymnázia si během studia přivydělávala na poloviční úvazek jako manekýnka, po maturitě začala pracovat jako bankovní úřednice, již po třech měsících ale zjistila, že práce modelky je sice mnohem náročnější, ale také zábavnější. A pak dostala nabídku, která se neodmítá – s dalšími dvěma krásnými dívkami dělat ‘křoví‘ Kornovi. „Začali jsme jezdit s Jiřím, a najednou jsem byla v televizi, byla jsem z toho uchvácená,“ přiznala kdysi. Pak ale spolupráci ukončila kvůli nabídce z Rakouska, která znamenala příležitost opravdu výjimečnou.

Té, co snídá:

Populární tanečník

Málokdo ví, že se v osmdesátých letech Jiří poprvé pokusil odstartovat muzikálovou kariéru, v roce 1986 vystupoval ve vídeňském divadle Reimund v muzikálu Hans Andersen. Krátce nato vznikla doma první zcela nová formace, taneční skupina UNO Richarda Hese. Zpočátku ji tvořili především studenti tanečního oddělení Pražské konzervatoře, mimo jiné Jan Révai, Richar Genzer či Qaša. Na taneční scéně způsobili malou revoluci, vystupovali v televizi, představili se i zahraničnímu publiku ve Švýcarsku a Německu. Brzy s nimi začal spolupracovat i Jiří Korn, který pravidelně bodoval i jako tanečník v divácké anketě Televizní rolnička. Krátce po listopadových událostech 1989 se do Prahy vrátila Kateřina a v předvánoční atmosféře Jiřímu zavolala, aby mu popřála hezké svátky. A u jediného telefonátu nezůstalo.

Hotel Ritz
(se skupinou UNO):

Miss Moskva

V době velkých společenských změn se Jiří stal jednou z hvězd, která si dokázala udržet pozici. Rychle pochopil, že v nových podmínkách se bude muset dokázat o sebe postarat, a tak již v roce 1990 založil uměleckou agenturu Krach. Dál zásoboval fanoušky hity, o nejslavnější té doby, Miss Moskva, se zasloužili skladatel Ondřej Soukup a jeho žena, textařka Gábina Osvaldová. Telefonický hovor s Kateřinou skončil pozváním na kávu, po jedné schůzce přišla další a kamarádský vztah se rychle změnil v milenecký. V té době byl do Kateřiny stále ještě zamilovaný i Petr Janda z Olympiku, s nímž se předtím rozešla, a nepřestával doufat, že se k němu vrátí. Naději ztratil, až když otěhotněla. Dítě, které s Jiřím počali, nebylo plánované a Kateřina prý ani nečekala, že by si ji chtěl vzít. Jiří se ale zachoval jako správný gentleman a ve Vídni, kam jela dokončit práci, ji požádal o ruku. „Dostala mě svým smyslem pro humor, a navíc mi i uvařila,“ říkával. A jí bylo jasné, že našla spolehlivého partnera, který se dokáže postarat o rodinu.

Miss Moskva:

Osud je nešetřil

S Kateřinou se oženil ještě před narozením syna Filipa, pět měsíců po komplikovaném porodu znovu otěhotněla a vzápětí přišla první rána. Zhruba v půl roce lékaři u Filipa zjistili dětskou obrnu, později k ní ještě přibyly ještě další dvě vážné diagnózy – epilepsie a autismus. Kateřina se musela smířit s tím, že syn bude celý život odkázán na péči druhých. Dcera Kristýna, mladší jen o čtrnáct měsíců, se naštěstí narodila v pořádku, manželství ale extrémní psychickou zátěž nakonec nevydrželo. S Jiřím se ale rozešli v dobrém a vycházejí spolu skvěle. „Jako máma a táta jsme fungovali, ale jako partnerům by nám to nešlo,“ prozradila později serveru nasehvezdy.cz. Jiří jí dál pomáhal a Kateřina přiznala, že tehdy byla moc mladá, spoustu věcí nevěděla a malicherné spory řešila moc radikálně. „My jsme na děti byli vždycky dva. Jirka se jim maximálně věnoval, má je moc rád.“

Ještě tě mám plnou náruč:

Muzikálová stálice

V devadesátých letech Jiří konečně znovu přičichl k muzikálové scéně a už mu zůstala souzená. Kariéru muzikálové hvězdy odstartoval rolí chamtivého hostinského Thenardiéra v Bídnících, kteří měli premiéru s českým libretem Zdeňka Borovce v Praze v roce 1992. Jedním z nejvýznamnějších projektů, v nichž účinkoval, se ale stal jedinečný Dracula Karla Svobody, který se hrál nepřetržitě celé tři roky. Celkem má doposud na kontě třiadvacet muzikálů, zatím poslední byla role Managera v koncertní show režiséra Karla Janáka Freddie, o životě zesnulého frontmana skupiny Queen Freddie Mercuryho, který měl premiéru loni v dubnu v pražském Divadle Radka Brzobohatého.

Smrt
(záznam muzikálu Dracula z roku 1997):

Žít naplno

Po rozvodu se do dalších partnerských závazků dlouho nehrnul, v roce 2002 v jednom rozhovoru o manželství prohlásil: „Je to svazek, který k něčemu zavazuje. Já mám radši svazky, které nezavánějí povinností být spolu.“ Neustálé pracovní vytížení mu rozhodně nezabránilo věnovat se i koníčkům. K těm největším patří vedle sportu kulečník (pool), bowling a golf. A právě díky němu se na jednom turnaji seznámil s další životní partnerkou, o pětadvacet let mladší Renatou Cieslarovou. Chodili spolu osm let, když Jiří změnil názor a požádal ji na podzim roku 2017 o ruku. Navzdory sedmi křížkům na krku jede dál na plný plyn, vedle muzikálové scény působí ve vokálním kvartetu 4TET, který založil již v roce 2002, a čeští ‘muži v černém‘, známí precizností, osobitým projevem a originálním pojetím, mají stále vyprodáno.

How Deep Is Your Love:

 

Božoňka

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace